Ajax begint tegen Twente met van schorsing terugkerende Berghuis
ENSCHEDE (ANP) - Steven Berghuis begint voor het eerst dit Eredivisieseizoen in de basis bij Ajax. De 31-jarige aanvaller miste de eerste drie competitiewedstrijden door een schorsing. Tegen FC Twente start Berghuis als rechtsbuiten. De jonge Deen Kristian Hlynsson, die de vorige competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard (0-0) nog mee mocht doen, zit nu op de reservebank.
In vergelijking met het duel in Limburg keert ook Steven Bergwijn terug bij de Amsterdammers. De aanvoerder had destijds een blessure en moest daardoor ook de voorbije interlandperiode met Oranje aan zich voorbij laten gaan. Carlos Forbs moet zijn plek aan Bergwijn afstaan.
Trainer Maurice Steijn voert nog meer wijzigingen door. Linksback Gastón Ávila en middenvelders Branco van den Boomen en Georges Mikautadze verdwijnen uit de basis. Voor hen spelen Borna Sosa, Sivert Mannsverk en Chuba Akpom.
Zoon Steijn
Bij FC Twente heeft Sem Steijn, de zoon van de Ajax-coach, een basisplek. Joshua Brenet, Gijs Smal en Max Bruns zijn niet inzetbaar. Oud-Ajacied Carel Eiting, overgekomen van FC Volendam, is reserve.
Ajax haalde uit de eerste drie competitieduels 5 punten. FC Twente is na drie wedstrijden nog zonder puntenverlies.
Meer uit Voetbal
NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
32 minuten geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
2 uur geledenORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
15 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
19 uur geleden