Ajax begint tegen PSV in dezelfde opstelling als tegen FC Utrecht
EINDHOVEN (ANP) - Ajax begint de topper in de Eredivisie tegen PSV met dezelfde basisspelers als vorige week tegen FC Utrecht. De Amsterdammers wonnen toen in stadion Galgenwaard, bij de hervatting van de competitie, overtuigend met 3-0.
Brian Brobbey, tegen Utrecht twee keer trefzeker, staat opnieuw centraal in de aanval. De 19-jarige spits is voorlopig basisspeler omdat Sébastien Haller met Ivoorkust meedoet aan de Afrika Cup. Brobbey krijgt voorin steun van Dusan Tadic (links) en Antony (rechts). Steven Berghuis voetbalt als aanvallende middenvelder. Davy Klaassen zit op de reservebank.
Ajax staat 1 punt achter op PSV. In oktober won het elftal van trainer Erik ten Hag het thuisduel met PSV met 5-0. De Eindhovenaren waren in de zomer met 4-0 te sterk voor Ajax in de strijd om de Johan Cruijff Schaal.
Opstelling Ajax: Pasveer; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Brobbey en Tadic.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
44 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
46 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
2 uur geledenLORIENT (ANP) - RC Lens heeft in de Franse voetbalcompetitie de kans op de koppositie laten liggen. FC Lorient was met 2-1 te sterk voor de nummer 2, die 1 punt minder heeft dan Paris Saint-Germain. Het elftal van trainer Luis Enrique komt dit weekend niet in actie.
4 uur geleden