Ajax begint met Vos en zonder Bergwijn aan duel met Feyenoord
AMSTERDAM (ANP) - Silvano Vos begint om 14.30 uur met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. De 18-jarige Amsterdammer krijgt de voorkeur boven aanwinsten als Benjamin Tahirovic en Sivert Mannsverk.
Vos viel donderdag aardig in tijdens het thuisduel met Olympique Marseille in de Europa League (3-3). Hij werd in de slotfase van dat duel wel met een tweede gele kaart van het veld gestuurd. Vos vormt een middenveld met Kenneth Taylor en Branco van den Boomen.
Steven Bergwijn ontbreekt bij Ajax vanwege een ontsteking aan een verstandskies. Daarom keert Van den Boomen terug in de basisformatie en speelt Steven Berghuis als rechtsbuiten.
Valse seizoenstart
Ajax is het seizoen slecht begonnen met 5 punten uit vier duels. De club wacht al vier duels op een zege en beleeft de slechtste competitiestart in 59 jaar.
Opstelling Ajax: Gorter; Gaaei, Sutalo, Hato en Sosa; Vos, Van den Boomen en Taylor; Berghuis, Brobbey en Forbs,
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De voetbalstadions in de Eredivisie zaten afgelopen seizoen voller dan ze in jaren hebben gezeten. Per duel zaten gemiddeld een kleine 20.000 mensen op de tribunes. Daarmee kwam de bezettingsgraad op 95 procent, de hoogste in de afgelopen vijftien jaar. Dat meldt voetbalbond KNVB in een terugblik op het seizoen.
12 minuten geledenBARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
12 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).
12 uur geledenZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
16 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
16 uur geleden