
Ajax begint met keeper Pasveer aan seizoen in Eredivisie
SITTARD (ANP) - Remko Pasveer is voorlopig de eerste doelman van Ajax. Hij begint om 16.30 uur met de landskampioen aan de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard.
Pasveer krijgt de voorkeur boven Jay Gorter, die afgelopen zaterdag een slechte indruk maakte in het verloren duel met PSV (3-5) om de Johan Cruijff Schaal. Gorter was schuldig aan twee doelpunten en ging ook niet vrijuit bij een derde tegentreffer.
Trainer Alfred Schreuder kan in zijn eerste competitiewedstrijd met Ajax geen beroep doen op de geschorste Edson Álvarez en Calvin Bassey. Daley Blind schuift door naar het middenveld en Perr Schuurs mag tegen zijn oude club aan de aftrap verschijnen.
Kenneth Taylor krijgt op het middenveld de voorkeur boven Davy Klaassen. De Italiaanse spits Lorenzo Lucca, overgekomen van Pisa, zit voor het eerst op de bank bij Ajax.
Opstelling Ajax: Pasveer; Rensch, Timber, Schuurs en Wijndal; Berghuis, Blind en Taylor; Antony, Tadic en Bergwijn.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Maxi Romero definitief verkocht aan het Argentijnse Club Racing. Dat hebben de Eindhovenaren vrijdag gemeld tijdens de presentatie van de jaarcijfers.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afgelopen seizoen ondanks tegenvallende sportieve resultaten 39 miljoen euro nettowinst gemaakt. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de beursgenoteerde club heeft vrijgegeven. De club zag het eigen vermogen groeien naar 236,6 miljoen euro.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Bergwijn kan zaterdagavond waarschijnlijk voor Ajax uitkomen in het uitduel met RKC Waalwijk. Foto's op de website van de club uit Amsterdam laten zien dat de aanvoerder weer voluit traint. Hij stond afgelopen week aan de kant met een ontstoken verstandskies.
46 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Ryan Babel is niet langer speler van Eyüpspor, de huidige koploper op het tweede Turkse niveau. De club meldt op sociale media dat de samenwerking met de voetballer is gestopt.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft per direct afscheid genomen van sportief directeur Max Eberl. De 50-jarige Duitser werd december vorig jaar aangesteld, maar volgens de Duitse bekerwinnaar is een vertrek onvermijdelijk wegens "een gebrek aan betrokkenheid bij de club".
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV overweegt het Philips-stadion uit te breiden. De Eindhovense club neemt een extern onderzoeksbureau in de hand om te kijken naar de groeimogelijkheden, vertelden algemeen directeur Marcel Brands en financieel directeur Jaap van Baar vrijdag bij de presentatie van de jaarcijfers.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft over vorig voetbalseizoen een winst geboekt van 13,1 miljoen euro. Dat is aanzienlijk meer dan de winst van 1,2 miljoen euro uit het seizoen 2021-2022. "We moeten niet doen of onze financiële positie fantastisch is, maar hij is wel goed", zei financieel directeur Jaap van Baar vrijdag bij een toelichting op de cijfers in het Philips-stadion.
1 uur geleden