Ajax begint met Haller aan uitduel met FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Śébastien Haller begint om 20.00 uur met Ajax aan de uitwedstrijd tegen FC Twente. De Franse spits, overgekomen voor 22,5 miljoen euro van West Ham United, debuteert in de basisformatie van zijn nieuwe club uit Amsterdam.
Haller mocht zondag na rust al invallen tegen PSV (2-2). Hij trof snel doel maar die treffer werd afgekeurd omdat hij buitenspel stond. De 26-jarige spits bereidde nog wel de 2-2 van Antony voor. Jurriën Timber heeft ook een basisplaats. Hij speelt op de positie van Perr Schuurs centraal achterin. Schuurs zit wel op de bank.
Koploper Ajax wil in Enschede profiteren van de nederlaag van PSV van woensdag tegen AZ (1-3). Ajax kan drie punten afstand nemen van Feyenoord en Vitesse en PSV op een verschil van 4 punten zetten. Ajax speelt zondag in eigen stadion tegen Feyenoord, de nummer 2 van de ranglijst.
Danilo
Bij FC Twente keert Danilo terug in de basisformatie. De topscorer van de club uit Enschede, gehuurd van Ajax, viel zaterdag tegen FC Emmen slechts in omdat hij pas net was teruggekeerd van een bezoek aan zijn familie in Brazilië.
Queensy Menig verschijnt ook aan de aftrap. Hij scoorde vorige maand tweemaal voor FC Twente in de Johan Cruijff ArenA. Ajax verloor dat duel met 1-2.
Opstelling:
FC Twente: Drommel; Ebuehi, Pleguezuelo, Pierie en Oosterwolde; Roemeratoe, Zerrouki en Ilic; Cerny, Danilo en Menig.
Ajax: Onana; Mazraoui, Timber, Blind en Tagliafico; Klaassen, Promes en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
7 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
17 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geleden