Ajax begint met Forbs en Sosa aan uitduel met sc Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Ajax gaat in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen met Carlos Forbs en Borna Sosa op jacht naar de vierde plaats van de Eredivisie. In de basisopstelling vervangen ze de geblesseerde Steven Bergwijn en Devyne Rensch in het Abe Lenstra-stadion.
Ajax stond begin november op de laatste plaats van de Eredivisie toen John van 't Schip als hoofdtrainer aan de slag ging. Onder de huidige coach heeft Ajax in twaalf duels nog niet verloren in de Eredivisie. De club uit de hoofdstad passeert AZ op de ranglijst als het wint in Heerenveen. De nummer 4 van de Eredivisie uit Alkmaar leed zaterdag puntenverlies tegen Almere City (0-0).
Steven Berghuis draagt de aanvoerdersband bij Ajax, waar Jordan Henderson ook weer een basisplaats heeft. Het duel tussen sc Heerenveen en Ajax begint om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
34 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
18 uur geleden