Ajax begint met Forbs en Sosa aan uitduel met sc Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Ajax gaat in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen met Carlos Forbs en Borna Sosa op jacht naar de vierde plaats van de Eredivisie. In de basisopstelling vervangen ze de geblesseerde Steven Bergwijn en Devyne Rensch in het Abe Lenstra-stadion.
Ajax stond begin november op de laatste plaats van de Eredivisie toen John van 't Schip als hoofdtrainer aan de slag ging. Onder de huidige coach heeft Ajax in twaalf duels nog niet verloren in de Eredivisie. De club uit de hoofdstad passeert AZ op de ranglijst als het wint in Heerenveen. De nummer 4 van de Eredivisie uit Alkmaar leed zaterdag puntenverlies tegen Almere City (0-0).
Steven Berghuis draagt de aanvoerdersband bij Ajax, waar Jordan Henderson ook weer een basisplaats heeft. Het duel tussen sc Heerenveen en Ajax begint om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
5 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardiniƫ en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
9 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
12 uur geleden