Ajax begint met centrumspits Brobbey aan bekerfinale tegen PSV
ROTTERDAM (ANP) - Ajax begint met Brian Brobbey aan de bekerfinale tegen PSV. De spits krijgt de voorkeur boven Sébastien Haller, die op de bank plaatsneemt. Haller is met twintig doelpunten topscorer in de Eredivisie en scoorde dit seizoen elfmaal in de Champions League.
Maarten Stekelenburg verdedigt het doel van Ajax. De 39-jarige keeper onderging vorig jaar oktober een liesoperatie en dacht toen dat hij dit seizoen niet meer in actie zou komen. Trainer Erik ten Hag doet een beroep op hem omdat hij ontevreden is over André Onana.
De doelman uit Kameroen ging de afgelopen weken in de fout tegen Benfica, FC Groningen en Sparta Rotterdam. Onana zit ook niet op de bank tijdens de bekerfinale, die om 18.00 uur in een uitverkochte Kuip van start gaat. Noussair Mazraoui en Lisandro Martínez zijn weer fit en verschijnen wel aan de aftrap.
Mohamed Ihattaren zit voor het eerst in de selectie van het eerste elftal van Ajax.
Opstelling Ajax: Stekelenburg; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Klaassen en Gravenberch; Berghuis, Brobbey en Tadic.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
48 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
3 uur geleden