Ajax begint met Brobbey en tien andere basisspelers tegen AZ
AMSTERDAM (ANP) - Brian Brobbey begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen AZ. De spits is voldoende hersteld van een knieblessure die hij vorige week in het uitduel met PEC Zwolle opliep.
Trainer Francesco Farioli heeft voor tien andere spelers gekozen, vergeleken met het uitduel van donderdag met Eintracht Frankfurt in de Europa League. Alleen doelman Matheus verschijnt opnieuw aan de aftrap. Hij leidt de defensie met Anton Gaaei, Josip Sutalo, Youri Baas en Jorrel Hato. Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim en Kenneth Taylor vormen het middenveld van Ajax. De voorhoede van de thuisploeg bestaat uit Brobbey, Bertrand Traoré en Mika Godts.
Bij AZ vervangt Denso Kasius de geblesseerde Seiya Maikuma. Kristijan Belic krijgt de voorkeur boven Umar Sadiq. De overige negen basisspelers van AZ begonnen donderdag ook aan het uitduel met Tottenham Hotspur.
De spelers van Ajax dragen speciale jubileumshirts. De club bestaat dinsdag 125 jaar.
AZ heeft de laatste zeven duels met Ajax niet verloren. De laatste vier wedstrijden tussen beide clubs eindigden in een zege voor de formatie uit Alkmaar. Ajax kan de koppositie in de Eredivisie consolideren. De lijstaanvoerder heeft weer een voorsprong van 8 punten op het als tweede geklasseerde PSV als het van AZ wint. PSV won eerder dit weekeinde van RKC Waalwijk.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
58 minuten geledenATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.
3 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.
4 uur geledenSEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
15 uur geledenATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.
15 uur geledenATLANTA (ANP) - Engeland heeft zich met veel moeite geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won met 2-1 van de Democratische Republiek Congo, dankzij twee late doelpunten van Harry Kane.
16 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft een nieuw record gevestigd op het WK voetbal. Hij mag zich nu de coach met de meeste overwinningen op een WK noemen.
1 dag geleden