Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax begint met Berghuis aan uitduel met FC Utrecht

Ajax begint met Berghuis aan uitduel met FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Steven Berghuis begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen FC Utrecht. Hij krijgt op de rechterflank de voorkeur boven Bertrand Traoré, die op de bank zit als het duel om 12.15 uur begint.

De overige tien basisspelers van Ajax verschenen vorige week ook aan de aftrap tegen Willem II. Berghuis vormt een aanval met Brian Brobbey en Mika Godts. Jordan Henderson, Davy Klaassen en Kenneth Taylor zijn de middenvelders van de bezoekers uit Amsterdam. Doelman Matheus, Anton Gaaei, Josip Sutalo, Ahmetcan Kaplan en Jorrel Hato vormen de achterhoede van de koploper.

Remko Pasveer zit weer op de bank bij Ajax. Trainer Francesco Farioli vertelde donderdag nog dat de doelman waarschijnlijk nog twee weken nodig had om van een liesblessure te herstellen. Trainer Ron Jans van FC Utrecht kiest voor dezelfde basisspelers als vorige week in het gewonnen duel met FC Groningen. Sébastien Haller en Nick Viergever spelen met de thuisploeg tegen hun oude club.

Ajax heeft een voorsprong van 9 punten op PSV, de nummer 2 van de competitie die dit weekend niet in actie komt. FC Utrecht staat vierde in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Fortuna en Eagles openen nieuwe seizoen in Eredivisie

ZEIST (ANP) - Fortuna Sittard en Go Ahead Eagles openen op vrijdag 8 augustus het nieuwe seizoen van de Eredivisie. PSV en Feyenoord spelen een dag later thuisduels met Sparta Rotterdam en NAC Breda. Ajax ontvangt op 10 augustus Telstar in de Johan Cruijff ArenA.

29 minuten geleden
Regionale ondernemers willen aandelen Vitesse overnemen

ARNHEM (ANP) - Een groep regionale ondernemers wil alle aandelen van Vitesse overnemen. Volgens de club uit Arnhem zijn de gesprekken in volle gang en moet de licentiecommissie van de KNVB nu bepalen of dat voldoende is om de proflicentie te behouden.

1 uur geleden
Voetbalster Spitse (35) verlengt bij Ajax tot zomer 2027

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een akkoord bereikt over een nieuw contract met verdedigster Sherida Spitse. De 35-jarige recordinternational tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027.

8 uur geleden
Boca en Benfica in evenwicht op WK in duel met 3 rode kaarten

MIAMI (ANP) - Het Argentijnse Boca Juniors en Benfica uit Portugal hebben elkaar in evenwicht gehouden tijdens hun eerste duel op het WK voor clubs in de Verenigde Staten: 2-2. Oud-Feyenoorder Orkun Kökçü was belangrijk bij Benfica met de assist voor de 2-2. Drie spelers kregen een rode kaart bij het duel in Miami.

8 uur geleden
Chelsea begint met zege op Los Angeles FC aan WK voor clubs

ATLANTA (ANP) - Chelsea is goed begonnen aan het WK voor clubs. De club uit Londen was te sterk voor Los Angeles FC in Atlanta (2-0).

19 uur geleden
Engeland breidt hoogste vrouwencompetitie uit naar veertien teams

LONDEN (ANP/RTR) - De hoogste vrouwenvoetbalcompetitie in Engeland bestaat vanaf het seizoen 2026/2027 uit veertien clubs. Nu doen er nog twaalf mee, net als in Nederland. Ook wordt er een play-off voor promotie/degradatie ingevoerd, meldt de Women's Super League (WSL).

1 dag geleden
Voorwaardelijke celstraffen voor ophangen pop Vinícius Júnior

MADRID (ANP/RTR) - Vier mensen hebben van een rechtbank in Madrid voorwaardelijke gevangenisstraffen gekregen nadat ze schuldig waren bevonden aan een haatmisdrijf tegen Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior. Begin 2023 werden ze gearresteerd voor het ophangen van een pop van de Braziliaanse international aan een brug in Madrid, voorafgaand aan de wedstrijd tussen Real Madrid en Atlético Madrid.

1 dag geleden