Ajax-aanvoerster Spitse wijt nederlaag aan gebrek aan ervaring
ROME (ANP) - Ajax-aanvoerster Sherida Spitse wijt de kansloze 3-0-nederlaag bij AS Roma in de Champions League onder meer aan het gebrek aan ervaring van haar ploeg. De landskampioen speelde met veel tieners in het elftal die bovendien een druk schema achter de rug hebben. "Door de vermoeidheid ga je fouten maken. Dat is een logisch gevolg na zoveel van zulke wedstrijden", zei de recordinternational (33) voor de camera van de NOS.
Bij de eerste twee treffers, in de 5e en 14e minuut, zag keepster Regina van Eijk er niet goed uit. "Daardoor kwamen zij in de wedstrijd. We hadden wel redelijk veel balbezit, maar we waren ook slordig. Daarin zag je dat we vorige week beter waren dan vandaag", doelde Spitse op de verrassende 2-0-zege op Paris Saint-Germain van vorige week.
Ajax staat met 3 punten op de derde plek in de poule. AS Roma en Bayern München hebben allebei 4 punten. Op 14 december staat in München het derde groepsfaseduel op de planning voor Ajax.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
14 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
1 dag geleden