
Ajax-aanvoerder Tadic wil geen kunstgras meer in Eredivisie
ROTTERDAM (ANP) - Dusan Tadic deed na de uitzege van Ajax op Sparta een dringend beroep op de KNVB. "Schrap het voetballen op kunstgras", zei de maker van het enige doelpunt op Het Kasteel (0-1).
"Het is niet plezierig spelen op kunstgras", zei de Servische aanvoerder van Ajax. "Elke speler is minder op kunstgras, wel 50 procent. Je maakt op deze ondergrond veel technische fouten die je anders niet maakt. Het kunstgras moet eruit als we een serieuze competitie willen hebben. De Nederlandse ploegen doen het goed in Europa. Maar we moeten op gewoon gras spelen."
Volgens Tadic lag het niet alleen aan het kunstgras dat Ajax matig speelde. "Dat kwam ook door de kou en een tegenstander die compact speelde. Toen we scoorden, werd het makkelijker. Maar we hadden voluit voor de tweede goal moeten gaan. Het tempo lag te laag."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Internazionale begint zaterdagavond met Denzel Dumfries in de basis aan de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De 29-jarige international staat aan de rechterzijde op het middenveld. Ploeggenoot Stefan de Vrij begint de wedstrijd in München (aanvang: 21.00 uur) op de bank.
7 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Trainer Gian Piero Gasperini van Atalanta heeft zijn vertrek bij de club uit Bergamo aangekondigd. De Italiaan is naar eigen zeggen op zoek naar nieuwe uitdagingen.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid is voor het vierde opeenvolgende jaar uitgeroepen tot waardevolste voetbalclub ter wereld. Dat schrijft het Amerikaanse zakentijdschrift Forbes. Manchester United bezet de tweede plaats op de lijst, voor de Spaanse landskampioen FC Barcelona.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - Mitchell van der Gaag is aangesteld als trainer bij FC Zürich. De 53-jarige Nederlander tekent een contract tot de zomer van 2027 in Zwitserland.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John Heitinga is klaar om als hoofdtrainer terug te keren bij Ajax. Dat zei de nieuwe coach nadat de Amsterdamse club had bevestigd dat hij tot de zomer van 2027 tekent, net als zijn assistent Marcel Keizer. "Ik ben klaar om als hoofdtrainer verder te gaan en ik vind het eervol dat ik die kans krijg bij Ajax", zei de opvolger van de opgestapte Francesco Farioli.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zaterdag de komst van trainer John Heitinga en assistent Marcel Keizer bevestigd. De twee coaches tekenen contracten tot de zomer van 2027 in Amsterdam.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Voormalig voorzitter en eigenaar van Internazionale Ernesto Pellegrini is zaterdag op 84-jarige leeftijd overleden. Dat maakte de club uit Milaan bekend op X. Inter speelt zaterdagavond de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain met rouwbanden.
14 uur geleden