Ajax-aanvoerder Tadic wil geen kunstgras meer in Eredivisie
ROTTERDAM (ANP) - Dusan Tadic deed na de uitzege van Ajax op Sparta een dringend beroep op de KNVB. "Schrap het voetballen op kunstgras", zei de maker van het enige doelpunt op Het Kasteel (0-1).
"Het is niet plezierig spelen op kunstgras", zei de Servische aanvoerder van Ajax. "Elke speler is minder op kunstgras, wel 50 procent. Je maakt op deze ondergrond veel technische fouten die je anders niet maakt. Het kunstgras moet eruit als we een serieuze competitie willen hebben. De Nederlandse ploegen doen het goed in Europa. Maar we moeten op gewoon gras spelen."
Volgens Tadic lag het niet alleen aan het kunstgras dat Ajax matig speelde. "Dat kwam ook door de kou en een tegenstander die compact speelde. Toen we scoorden, werd het makkelijker. Maar we hadden voluit voor de tweede goal moeten gaan. Het tempo lag te laag."
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
1 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
6 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
10 uur geleden