Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax: aanvoerder Tadic draagt OneLove-band tegen Feyenoord

Ajax: aanvoerder Tadic draagt OneLove-band tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Aanvoerder Dusan Tadic van Ajax draagt zondag in de topper tegen Feyenoord de speciale OneLove-band. Een woordvoerder laat weten dat de Amsterdamse club de actie van komend weekeinde in de voetballerij steunt.

Feyenoord-captain Orkun Kökcü zei zondagavond dat hij de speciale band niet wil dragen tijdens de Klassieker. De Turkse international weigerde dat in oktober ook al tijdens de vorige actieweek rond OneLove, de campagne die staat voor inclusiviteit en verbinding en tegen alle vormen van racisme en discriminatie. Speculaties dat Ajax en Feyenoord een alternatieve band willen dragen in de Klassieker, worden weersproken door de Amsterdamse woordvoerder.

"Dusan Tadic draagt komend weekend, net als de aanvoerders van onze andere teams, de OneLove-band. Ajax is uiteraard ook vóór verbinding en tegen racisme en alle vormen van discriminatie in de samenleving. Dus steunen wij de actie van de komende speelronde."

Internationale Dag tegen Racisme en Discriminatie

De vorige OneLove-actie in het betaalde voetbal vond half oktober plaats, toen in de week van Coming Out Day. Kökcü en Excelsior-aanvoerder Redouan El Yaakoubi weigerden toen de speciale band te dragen. Bij Feyenoord fungeerde Gernot Trauner tegen AZ eenmalig als captain en hij speelde wel met de OneLove-band. El Yaakoubi droeg in de uitwedstrijd tegen Ajax een witte band met daarop in zwarte letters het woord 'respect'.

Komend weekeinde vindt in het Nederlandse voetbal weer een OneLove-actie plaats, nu vanwege de Internationale Dag tegen Racisme en Discriminatie op 21 maart. De KNVB hoopt dat zoveel mogelijk aanvoerders in de Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie en ook het amateurvoetbal de speciale gekleurde band met het OneLove-logo willen dragen. "Het doel is niet dat iedere aanvoerder de band draagt. Maar hoe meer, hoe beter", zei een woordvoerder van de KNVB eerder al.

Geen uithangbord

Kökcü zei zondag de actie te steunen, maar niet de band te willen dragen. "Ik sta sowieso achter die actie, het gaat om discriminatie en racisme", zei de Turkse international bij de NOS na de zege van Feyenoord op FC Volendam (2-1). "Maar ik heb toch wel het gevoel dat die OneLove-band in het leven is geroepen om een andere reden." De 22-jarige Haarlemmer weigerde de band de vorige keer omdat hij naar eigen zeggen "geen uithangbord" wilde zijn van van de lhbti-beweging.

"Ik denk dat we met Feyenoord iets moeten vinden om deze actie toch nog te steunen", aldus de middenvelder, die daarover in gesprek gaat met trainer Arne Slot, algemeen directeur Dennis te Kloese en het persteam van de club. "Dat moet wel goed komen."

Meer uit Voetbal

Minuut stilte bij Nederland - Duitsland voor Bartina Koeman

ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.

12 minuten geleden
Casparij en City beginnen Champions League met 2-2 bij Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.

1 uur geleden
Real Madrid wil af van La Liga-voorzitter Tebas na kritiek

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.

4 uur geleden
Ajacied Dolberg langere tijd aan de kant door blessure bij Denen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.

6 uur geleden
KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

7 uur geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

8 uur geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

8 uur geleden