Ajax-aanvoerder Bergwijn was in winterstop in beeld bij Bayern
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-aanvoerder Steven Bergwijn was in de winterstop nadrukkelijk in beeld bij de Duitse topclub Bayern München, zo bevestigt zijn zaakwaarnemer Nathan van Kooperen bij ESPN.
"Bayern München heeft Steven zeker gepolst, maar ze waren vrij duidelijk dat ze voor Bryan Zaragoza van Granada zouden gaan. Als dat niet zou lukken, dan had Bayern het plan om door te schakelen naar Steven", aldus Van Kooperen, die een transfersom van ruim 30 miljoen benoemde.
In oktober was er ook interesse vanuit Saudi-Arabië voor Bergwijn, gaf Van Kooperen aan. "Ja, dat klopt, van Al-Ettifaq. Steven stond daar niet gesloten in, maar de vraag is of het de juiste stap zou zijn geweest. Ik denk het niet, daarom speelt hij nog bij Ajax. Al denk ik dat je alles open moet houden."
Bergwijn staat momenteel met een bovenbeenblessure aan de kant bij Ajax. Hij mist daardoor meerdere wedstrijden. Hij liep de kwetsuur woensdag op de training op. De Amsterdammers spelen zondag bij sc Heerenveen. De aftrap is om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
2 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
7 uur geledenKINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
13 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
13 uur geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
14 uur geleden