
Ajax-aanvaller Promes vreest voor ernstige hamstringblessure
AMSTERDAM (ANP) - Quincy Promes vreest dat hij de komende tijd niet kan voetballen. De aanvaller van Ajax viel zondag aan het einde van de eerste helft tegen PSV (1-0) uit. Promes had kort daarvoor gescoord.
"Ik wilde een hakbal doen en was nog op snelheid. Ik kan nu wel lopen gelukkig, maar ik denk dat ik wel schade heb. Ik voelde mijn hamstring en wist direct dat ik niet verder kon. Ik ga niet zomaar uit het veld, dat weet iedereen die mij kent", aldus Promes, die maandag een MRI-scan laat maken. "Het is mijn tweede blessure in mijn loopbaan en de tweede in korte tijd. Hoe dat kan? Geen idee. Ik ben zelf ook nog zoekende. Ik train mijn hele leven al hard. Het is niet zo dat ik nu harder train."
Naast Promes vielen ook verdediger Joël Veltman en aanvaller Ryan Babel met blessures uit. Promes: "Drie wissels waren nodig door blessures, dat is niet goed. En we zijn alle drie basisklanten, dat wordt een probleem."
Grote ziekenboeg
De lijst met afwezigen is toch al lang bij Ajax. Daley Blind, Hakim Ziyech, David Neres en Zakaria Labyad ontbraken zondag. "De blessures zijn wel een smetje op deze wedstrijd", vond Promes, die Carel Eiting dankte voor zijn assist bij het doelpunt. "Je moet een speler hebben die die pass kan geven. Dat kan Ziyech, maar Eiting kan dat ook. Hij heeft goed opgelet."
Het kwaliteitsverschil tussen Ajax en PSV was, ondanks de vele afwezigen bij Ajax, groot. "Zij missen ook een paar dragende spelers. Je ziet dat ze zoekende zijn. Ze moeten dicht bij elkaar blijven en een team blijven. Je ziet dat de spelers af en toe wat 'eilandjes' zijn. Ik hoop dat ze hun teamspirit snel terugvinden. Ik vind het leuker als we weerstand hebben in de competitie", zei Promes over de Eindhovenaren. "Aan de andere kant kan ik geen medelijden hebben. We hebben de punten zelf ook hard nodig."
Promes vond Ajax voor rust beter dan erna. "Misschien waren we aan het einde wat moe. Omdat de 2-0 uitbleef, bleef het tot het einde toe spannend. Het was aan de kant vrij stressvol voor mij. De laatste seconden houd je toch je hart vast."
Meer uit Voetbal
BERN (ANP) - Spanje staat in de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. De regerend wereldkampioen schakelde in een uitverkocht stadion in Bern gastland Zwitserland uit: 2-0. De doelpunten vielen in de tweede helft. Spanje miste twee strafschoppen.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Erik ten Hag heeft zijn eerste duel als trainer van Bayer Leverkusen ruim verloren. In Rio de Janeiro was Flamengo onder 20 met 5-1 te sterk.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft een besloten oefenduel verloren. De ploeg van trainer Ron Jans verspeelde tegen Charleroi een voorsprong (1-2). Gjivai Zechiël maakte het doelpunt voor de ploeg uit de Domstad.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Noni Madueke vertrekt bij Chelsea. De 23-jarige Brit maakt de overstap naar stadgenoot Arsenal. Dat bevestigen beide clubs.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet wat langer wachten op een terugkeer in Camp Nou. De regerend Spaans landskampioen zou zondag 10 augustus in het gerenoveerde stadion de Joan Gamper Cup spelen, maar tegen die tijd zijn de vereiste vergunningen nog niet binnen.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft verdediger Djevencio van der Kust vastgelegd. De 24-jarige international van Suriname komt over van Sparta Rotterdam en tekende een contract voor drie seizoenen, met een optie voor een extra jaar.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dávid Hancko verlaat Feyenoord alsnog voor Al-Nassr. De centrale verdediger heeft van zijn Rotterdamse club toestemming gekregen om de laatste details van zijn transfer af te ronden.
9 uur geleden