Ajax-aanvaller Promes vreest voor ernstige hamstringblessure
AMSTERDAM (ANP) - Quincy Promes vreest dat hij de komende tijd niet kan voetballen. De aanvaller van Ajax viel zondag aan het einde van de eerste helft tegen PSV (1-0) uit. Promes had kort daarvoor gescoord.
"Ik wilde een hakbal doen en was nog op snelheid. Ik kan nu wel lopen gelukkig, maar ik denk dat ik wel schade heb. Ik voelde mijn hamstring en wist direct dat ik niet verder kon. Ik ga niet zomaar uit het veld, dat weet iedereen die mij kent", aldus Promes, die maandag een MRI-scan laat maken. "Het is mijn tweede blessure in mijn loopbaan en de tweede in korte tijd. Hoe dat kan? Geen idee. Ik ben zelf ook nog zoekende. Ik train mijn hele leven al hard. Het is niet zo dat ik nu harder train."
Naast Promes vielen ook verdediger Joël Veltman en aanvaller Ryan Babel met blessures uit. Promes: "Drie wissels waren nodig door blessures, dat is niet goed. En we zijn alle drie basisklanten, dat wordt een probleem."
Grote ziekenboeg
De lijst met afwezigen is toch al lang bij Ajax. Daley Blind, Hakim Ziyech, David Neres en Zakaria Labyad ontbraken zondag. "De blessures zijn wel een smetje op deze wedstrijd", vond Promes, die Carel Eiting dankte voor zijn assist bij het doelpunt. "Je moet een speler hebben die die pass kan geven. Dat kan Ziyech, maar Eiting kan dat ook. Hij heeft goed opgelet."
Het kwaliteitsverschil tussen Ajax en PSV was, ondanks de vele afwezigen bij Ajax, groot. "Zij missen ook een paar dragende spelers. Je ziet dat ze zoekende zijn. Ze moeten dicht bij elkaar blijven en een team blijven. Je ziet dat de spelers af en toe wat 'eilandjes' zijn. Ik hoop dat ze hun teamspirit snel terugvinden. Ik vind het leuker als we weerstand hebben in de competitie", zei Promes over de Eindhovenaren. "Aan de andere kant kan ik geen medelijden hebben. We hebben de punten zelf ook hard nodig."
Promes vond Ajax voor rust beter dan erna. "Misschien waren we aan het einde wat moe. Omdat de 2-0 uitbleef, bleef het tot het einde toe spannend. Het was aan de kant vrij stressvol voor mij. De laatste seconden houd je toch je hart vast."
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Willem II heeft in de Eredivisie een pijnlijke nederlaag geleden. De Tilburgers gingen in eigen stadion met 3-0 onderuit tegen Excelsior. Willem II blijft met 1 punt uit vier wedstrijden onderin de Eredivisie staan.
9 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de sterke start in de Italiaanse voetbalcompetitie een vervolg gegeven tegen Atalanta. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini won met 2-1. AS Roma stond lange tijd achter en scoorde in de slotfase van de tweede helft twee keer.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV heeft de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie gewonnen: 1-3. De titelverdediger uit Eindhoven maakte in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA een einde aan een serie van vijf onderlinge duels zonder een zege op de club uit de hoofdstad.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd in de Eredivisie tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles is op zaterdagavond door scheidsrechter Martin van den Kerkhof definitief gestaakt.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles is na een hervatting voor een tweede keer stilgelegd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supporters van Ajax hebben vlak voor de thuiswedstrijd tegen PSV afscheid genomen van Mika Godts. De 21-jarige linksbuiten vertrok ruim twee weken geleden naar Paris Saint-Germain.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV begint om 20.00 uur met Lutsharel Geertruida aan de uitwedstrijd tegen Ajax. De verdediger, gehuurd van RB Leipzig, maakt voor het eerst deel uit van de basisploeg van de kampioen uit Eindhoven. Hij krijgt de voorkeur boven Ryan Flamingo.
11 uur geleden