Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-aanvaller Promes vreest voor ernstige hamstringblessure

Ajax-aanvaller Promes vreest voor ernstige hamstringblessure

AMSTERDAM (ANP) - Quincy Promes vreest dat hij de komende tijd niet kan voetballen. De aanvaller van Ajax viel zondag aan het einde van de eerste helft tegen PSV (1-0) uit. Promes had kort daarvoor gescoord.

"Ik wilde een hakbal doen en was nog op snelheid. Ik kan nu wel lopen gelukkig, maar ik denk dat ik wel schade heb. Ik voelde mijn hamstring en wist direct dat ik niet verder kon. Ik ga niet zomaar uit het veld, dat weet iedereen die mij kent", aldus Promes, die maandag een MRI-scan laat maken. "Het is mijn tweede blessure in mijn loopbaan en de tweede in korte tijd. Hoe dat kan? Geen idee. Ik ben zelf ook nog zoekende. Ik train mijn hele leven al hard. Het is niet zo dat ik nu harder train."

Naast Promes vielen ook verdediger Joël Veltman en aanvaller Ryan Babel met blessures uit. Promes: "Drie wissels waren nodig door blessures, dat is niet goed. En we zijn alle drie basisklanten, dat wordt een probleem."

Grote ziekenboeg

De lijst met afwezigen is toch al lang bij Ajax. Daley Blind, Hakim Ziyech, David Neres en Zakaria Labyad ontbraken zondag. "De blessures zijn wel een smetje op deze wedstrijd", vond Promes, die Carel Eiting dankte voor zijn assist bij het doelpunt. "Je moet een speler hebben die die pass kan geven. Dat kan Ziyech, maar Eiting kan dat ook. Hij heeft goed opgelet."

Het kwaliteitsverschil tussen Ajax en PSV was, ondanks de vele afwezigen bij Ajax, groot. "Zij missen ook een paar dragende spelers. Je ziet dat ze zoekende zijn. Ze moeten dicht bij elkaar blijven en een team blijven. Je ziet dat de spelers af en toe wat 'eilandjes' zijn. Ik hoop dat ze hun teamspirit snel terugvinden. Ik vind het leuker als we weerstand hebben in de competitie", zei Promes over de Eindhovenaren. "Aan de andere kant kan ik geen medelijden hebben. We hebben de punten zelf ook hard nodig."

Promes vond Ajax voor rust beter dan erna. "Misschien waren we aan het einde wat moe. Omdat de 2-0 uitbleef, bleef het tot het einde toe spannend. Het was aan de kant vrij stressvol voor mij. De laatste seconden houd je toch je hart vast."

Meer uit Voetbal

Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

41 minuten geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

1 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

2 uur geleden
Mourinho dient klacht in bij Europees Hof om boete en schorsing

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.

2 uur geleden
Nederlands elftal onderweg naar de Verenigde Staten voor WK

SCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.

3 uur geleden
WK-selectie Iran heeft visa voor Mexico binnen

TEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
WK-debutant Wieffer had Oranje al even uit zijn hoofd gezet

ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.

13 uur geleden