Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-aanvaller Promes vreest voor ernstige hamstringblessure

Ajax-aanvaller Promes vreest voor ernstige hamstringblessure

AMSTERDAM (ANP) - Quincy Promes vreest dat hij de komende tijd niet kan voetballen. De aanvaller van Ajax viel zondag aan het einde van de eerste helft tegen PSV (1-0) uit. Promes had kort daarvoor gescoord.

"Ik wilde een hakbal doen en was nog op snelheid. Ik kan nu wel lopen gelukkig, maar ik denk dat ik wel schade heb. Ik voelde mijn hamstring en wist direct dat ik niet verder kon. Ik ga niet zomaar uit het veld, dat weet iedereen die mij kent", aldus Promes, die maandag een MRI-scan laat maken. "Het is mijn tweede blessure in mijn loopbaan en de tweede in korte tijd. Hoe dat kan? Geen idee. Ik ben zelf ook nog zoekende. Ik train mijn hele leven al hard. Het is niet zo dat ik nu harder train."

Naast Promes vielen ook verdediger Joël Veltman en aanvaller Ryan Babel met blessures uit. Promes: "Drie wissels waren nodig door blessures, dat is niet goed. En we zijn alle drie basisklanten, dat wordt een probleem."

Grote ziekenboeg

De lijst met afwezigen is toch al lang bij Ajax. Daley Blind, Hakim Ziyech, David Neres en Zakaria Labyad ontbraken zondag. "De blessures zijn wel een smetje op deze wedstrijd", vond Promes, die Carel Eiting dankte voor zijn assist bij het doelpunt. "Je moet een speler hebben die die pass kan geven. Dat kan Ziyech, maar Eiting kan dat ook. Hij heeft goed opgelet."

Het kwaliteitsverschil tussen Ajax en PSV was, ondanks de vele afwezigen bij Ajax, groot. "Zij missen ook een paar dragende spelers. Je ziet dat ze zoekende zijn. Ze moeten dicht bij elkaar blijven en een team blijven. Je ziet dat de spelers af en toe wat 'eilandjes' zijn. Ik hoop dat ze hun teamspirit snel terugvinden. Ik vind het leuker als we weerstand hebben in de competitie", zei Promes over de Eindhovenaren. "Aan de andere kant kan ik geen medelijden hebben. We hebben de punten zelf ook hard nodig."

Promes vond Ajax voor rust beter dan erna. "Misschien waren we aan het einde wat moe. Omdat de 2-0 uitbleef, bleef het tot het einde toe spannend. Het was aan de kant vrij stressvol voor mij. De laatste seconden houd je toch je hart vast."

Meer uit Voetbal

Bondscoach McClaren na missen directe plaatsing weg bij Jamaica

KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.

1 uur geleden
Barcelona speelt CL-duel met Eintracht Frankfurt in Camp Nou

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.

3 uur geleden
Bondscoach Menzo richt zich na teleurstelling op play-offs

GUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.

5 uur geleden
WK-droom Suriname niet uitgekomen; fans houden hoop

PARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.

8 uur geleden
Voetballers Curaçao naar WK na gelijkspel tegen Jamaica

KINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

8 uur geleden
Spanje voor dertiende keer op rij naar WK voetbal

SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.

15 uur geleden
Schotland dankzij late treffers ten koste van Denemarken naar WK

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.

15 uur geleden