Ajax-aanvaller Godts maanden aan de kant met bovenbeenblessure
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komende maanden niet de beschikking over aanvaller Mika Godts. De 18-jarige Belg kampt met een bovenbeenblessure.
Godts liep de blessure vrijdag op tijdens het gelijkspel van Jong Ajax bij FC Den Bosch (3-3). Hij speelde desondanks de gehele wedstrijd en maakte vlak voor tijd de 3-3 uit een strafschop. Onderzoek op dinsdag wees de ernst van de blessure uit.
Godts speelde dit seizoen als invaller vijf competitiewedstrijden voor het eerste elftal. Daarnaast kwam hij twaalf keer in actie voor Jong Ajax in de Keuken Kampioen Divisie. Godts verruilde in januari de Belgische club KRC Genk voor Ajax. Afgelopen zomer verlengde hij zijn contract in Amsterdam met twee jaar tot medio 2027.
Naast Godts kan Jong Ajax ook lange tijd geen beroep doen op Diyae Jermoumi. De 19-jarige verdediger onderging maandag een operatie aan zijn knie.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García van Ajax denkt dat de landstitel komend seizoen weer naar de Amsterdammers gaat. Dat zegt de Spanjaard in een interview met ESPN, twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen. Ajax begint de laatste speelronde als nummer 5 op de ranglijst en zal nog een plaats moeten stijgen als het de play-offs voor deelname aan de Conference League wil ontlopen.
3 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder de Japanse WK-gangers Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe, maar met Raheem Sterling aan het laatste eredivisieduel van het seizoen. Trainer Robin van Persie geeft Sterling een basisplaats, vertelde hij vrijdag bij een persconferentie in aanloop naar het duel met PEC Zwolle.
13 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Coach John van den Brom van FC Twente heeft een fitte spelersgroep voor de laatste competitiewedstrijd bij PSV. De club uit Enschede strijdt met NEC en Ajax om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van de voorronde van de Champions League.
36 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Rob Dieperink gaat niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 38-jarige arbiter, die als VAR zou meegaan met het team van scheidsrechter Danny Makkelie, bevestigt zelf aan De Telegraaf dat wereldvoetbalbond FIFA heeft besloten hem niet meer aan te stellen na een incident vorige maand in een hotel in Londen, waarbij hij werd gearresteerd.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
18 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
21 uur geleden