Ajax-aanvaller Berghuis 'groot vraagteken' voor topper tegen PSV
AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Ajax-trainer John Heitinga zondag de beschikking heeft over aanvaller Steven Berghuis voor de topper tegen PSV in Eindhoven. "Hij wordt straks getest en is een groot vraagteken richting zondag", zei de coach. Berghuis miste woensdag de verloren wedstrijd in de Champions League (0-2) tegen Internazionale door spierklachten.
De spelers die tegen Internazionale in actie kwamen, lijken in staat om te spelen tegen PSV. Ook aankoop Kasper Dolberg, die woensdag Wout Weghorst na ruim een uur verving, kan opnieuw zijn opwachting maken. "Kasper is klaar om te spelen", aldus Heitinga tijdens de persconferentie.
Heitinga vertelde dat niet al zijn spelers in staat zijn om drie keer in de week negentig minuten te spelen. "Idealiter zou dat wel het geval zijn. Maar we hebben een paar jongens die terugkomen van blessures, dus die moet je eerst optrainen", zei Heitinga, die aangaf dat hij het liefst weinig veranderingen doorvoert in zijn opstellingen. "We zijn op zoek naar vastigheden, naar continuïteit."
Een stap zetten
De trainer hoopt dat Ajax weer een stap kan zetten in Eindhoven, nadat zijn ploeg tijdens de laatste wedstrijden in bepaalde periodes goed voor de dag kwam. "Die dingen wil je terugzien, daar wil je een vervolg aan geven. Je wil progressie zien. Het is nog niet negentig minuten lang gelukt, maar daar willen we wel naartoe."
De wedstrijd tussen PSV en Ajax begint zondag om 14.30 uur in Eindhoven. PSV behaalde 12 punten uit de eerste vijf competitieduels, 1 punt meer dan Ajax. Feyenoord is koploper met 15 punten.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
13 minuten geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de koppositie in de Bundesliga verstevigd met een zege op Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
22 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
22 uur geleden