Ajax-aankoop Sosa speelt gewoon tegen Marseille ondanks ophef
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-linksback Borna Sosa speelt donderdag gewoon in het Europese duel met Olympique Marseille, ondanks de ophef over het feit dat technisch directeur Sven Mislintat bij de aankoop zijn zakelijke relaties heeft ingezet. Trainer Maurice Steijn heeft het nieuws woensdagochtend even met de Kroaat besproken. "Hij had het meegekregen. Hij was er ogenschijnlijk rustig onder, maar het lijkt me dat het wel iets met hem doet", zei de coach.
"Maar het belangrijkste voor mij is dat hij er goed in zit, hij heeft goed getraind", lichtte Steijn toe. "Sosa is gewoon een prima speler, dat is waar het om gaat. Hij is een echte prof en international van Kroatië. Hij gaat gewoon spelen morgen."
Alleen de langdurig geblesseerden Gerónimo Rulli en Ahmetcan Kaplan zijn donderdag afwezig. Ajax wil op eigen veld tegen de Fransen revanche nemen voor de slechte resultaten van de laatste tijd, met zondag nog de 3-1-nederlaag bij FC Twente.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie noemt het overlijden van zijn collega Rob Dieperink "onwerkelijk en nauwelijks te bevatten". Voetbalbond KNVB bevestigde maandag dat Dieperink op 38-jarige leeftijd is overleden.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Jan Plug tot het einde van het seizoen verhuurd aan stadgenoot Excelsior. De 21-jarige Plug heeft nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Rob Dieperink is op 38-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt voetbalbond KNVB maandag aan het ANP. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft een samenwerking met de Franse club AS Nancy Lorraine aangekondigd. De Eredivisieclub uit Alkmaar gaat zijn kennis en werkwijze delen over het herkennen en aantrekken van talentvolle spelers.
12 uur geledenATLANTA (ANP/DPA) - Harry Kane begrijpt dat bondscoach Thomas Tuchel beter voetbal van de Engelse ploeg verwacht in de halve finale tegen Argentinië. "Hij wil het beste uit ons halen en we weten zelf ook dat we een nog hoger niveau kunnen halen. We hebben dat nog te weinig laten zien, tegen Noorwegen was dat bij vlagen", zei de Engelse spits in aanloop naar het duel in Atlanta op woensdag.
17 uur geledenANYANG (ANP) - Telstar raakt aanvoerder Danny Bakker kwijt aan de Zuid-Koreaanse club FC Anyang. De 31-jarige centrale verdediger stroomt halverwege het seizoen in, want in de hoogste divisie (K-League) zijn al zeventien wedstrijden gespeeld.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie en zijn assistenten Hessel Steegstra en Jan de Vries komen niet meer in actie tijdens de laatste vier wedstrijden van het WK. Dennis Higler blijft als videoscheidsrechter wel tot het einde van de mondiale eindronde actief. Het is nog niet bekend bij welke wedstrijd hij wordt aangesteld.
18 uur geleden