Ajax-aankoop Sosa speelt gewoon tegen Marseille ondanks ophef
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-linksback Borna Sosa speelt donderdag gewoon in het Europese duel met Olympique Marseille, ondanks de ophef over het feit dat technisch directeur Sven Mislintat bij de aankoop zijn zakelijke relaties heeft ingezet. Trainer Maurice Steijn heeft het nieuws woensdagochtend even met de Kroaat besproken. "Hij had het meegekregen. Hij was er ogenschijnlijk rustig onder, maar het lijkt me dat het wel iets met hem doet", zei de coach.
"Maar het belangrijkste voor mij is dat hij er goed in zit, hij heeft goed getraind", lichtte Steijn toe. "Sosa is gewoon een prima speler, dat is waar het om gaat. Hij is een echte prof en international van Kroatië. Hij gaat gewoon spelen morgen."
Alleen de langdurig geblesseerden Gerónimo Rulli en Ahmetcan Kaplan zijn donderdag afwezig. Ajax wil op eigen veld tegen de Fransen revanche nemen voor de slechte resultaten van de laatste tijd, met zondag nog de 3-1-nederlaag bij FC Twente.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft Gabi Caschili voor één seizoen vastgelegd. Dat heeft de club uit de Eredivisie via X bekendgemaakt. De 23-jarige middenvelder trainde al sinds de voorbereiding op het nieuwe seizoen mee met Telstar.
11 minuten geledenRABAT (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino (56) van de FIFA heeft op woensdag een crisisoverleg met de top van de wereldvoetbalbond in Marokko. Dat hebben bronnen aan het AFP en het ANP bevestigd.
56 minuten geledenTRABZON (ANP) - Een transfer van Mohamed Salah van Liverpool naar Trabzonspor is aanstaande. Zo blijkt uit de uitingen van de Turkse voetbalclub op sociale media. Hoewel de transfer nog niet officieel rond is, deelde Trabzonspor beelden van de Egyptenaar in een vliegtuig in een shirt van de club.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA heeft volgens Britse media, waaronder de BBC en Sky Sports, een crisisoverleg gepland voor woensdag. De top van de wereldvoetbalbond zou in Marokko samenkomen om te overleggen over de ontstane ophef over het inmiddels geschrapte investeringsplan voor het WK.
12 uur geledenPIRAEUS (ANP) - NEC heeft in zijn eerste Europese wedstrijd sinds begin 2009 Olympiakos Piraeus in Griekenland op een gelijkspel gehouden. Het duel tussen de nummer 3 van de Eredivisie van afgelopen seizoen en de Griekse topploeg in de derde voorronde van de Champions League eindigde in 0-0. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag in stadion De Goffert.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Wouter Goes langer aan zich gebonden. Het contract van de 22-jarige verdediger werd opengebroken en verlengd tot de zomer van 2030. De oude overeenkomst liep medio 2028 af.
17 uur geledenABIDJAN (ANP/AFP) - De voetbalbond van Ivoorkust heeft de Fransman Hervé Renard aangesteld als nieuwe bondscoach. De 57-jarige trainer is de opvolger van Emerse Faé, die na het afgelopen WK vertrok. Renard was tijdens het eindtoernooi twee wedstrijden bondscoach van Tunesië, onder meer tijdens het verloren groepsduel met Nederland.
20 uur geleden