Ajax-aankoop Sosa speelt gewoon tegen Marseille ondanks ophef
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-linksback Borna Sosa speelt donderdag gewoon in het Europese duel met Olympique Marseille, ondanks de ophef over het feit dat technisch directeur Sven Mislintat bij de aankoop zijn zakelijke relaties heeft ingezet. Trainer Maurice Steijn heeft het nieuws woensdagochtend even met de Kroaat besproken. "Hij had het meegekregen. Hij was er ogenschijnlijk rustig onder, maar het lijkt me dat het wel iets met hem doet", zei de coach.
"Maar het belangrijkste voor mij is dat hij er goed in zit, hij heeft goed getraind", lichtte Steijn toe. "Sosa is gewoon een prima speler, dat is waar het om gaat. Hij is een echte prof en international van Kroatië. Hij gaat gewoon spelen morgen."
Alleen de langdurig geblesseerden Gerónimo Rulli en Ahmetcan Kaplan zijn donderdag afwezig. Ajax wil op eigen veld tegen de Fransen revanche nemen voor de slechte resultaten van de laatste tijd, met zondag nog de 3-1-nederlaag bij FC Twente.
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP) - Declan Rice is fit genoeg om woensdag vanaf het begin mee te doen in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen Engeland en Argentinië. Dat heeft de Engelse bondscoach Thomas Tuchel op een persconferentie gezegd.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Aanvoerder Rodri van het Spaanse voetbalelftal probeerde zijn ploeggenoten na de knappe zege op Frankrijk in de halve finale van het wereldkampioenschap bij de les te houden. De regerend Europees kampioen kreeg van alle kanten complimenten voor de overtuigende zege (2-0) op de voor velen titelfavoriet.
2 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - De voetbalbond van Haïti heeft afscheid genomen van bondscoach Sébastien Migne. Dat besluit is genomen na de drie nederlagen in de groepsfase van het WK, tegen Schotland (1-0), Brazilië (3-0) en Marokko (4-2). Haïti eindigde daarmee als laatste in groep C en was als een van de eerste landen uitgeschakeld op het WK.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Het Franse voetbalelftal kwam dinsdag in de met 2-0 verloren halve finale tegen Spanje op het wereldkampioenschap geen moment in zijn eigen spel. Dat was de conclusie van aanvoerder Kylian Mbappé, die met acht doelpunten voorlopig gedeeld topscorer is op het WK, samen met de Argentijn Lionel Messi.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Didier Deschamps vond de uitschakeling van Frankrijk in de halve finale van het wereldkampioenschap tegen Spanje terecht. "Het is duidelijk dat dit Spaanse team erg sterk is en dat hebben ze vanavond bewezen", sprak de bondscoach na de nederlaag van 2-0 op een persconferentie.
2 uur geledenARLINGTON (ANP/DPA) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente heeft dinsdag in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Frankrijk genoten van zijn elftal. "Deze spelers verdienen het gewoon, want ze brengen passie op het veld, spelen met saamhorigheid en beschikken over enorm veel talent. Ze hebben met gemak de ogenschijnlijk moeilijke situatie overwonnen", zei hij na de zege van 2-0 in het Dallas Stadium in Arlington.
5 uur geledenARLINGTON (ANP) - Spanje staat na zestien jaar weer in de finale van het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in het Dallas Stadium in Arlington met 2-0 te sterk voor Frankrijk, voor velen de grote favoriet voor het winnen van het toernooi. Mikel Oyarzabal (strafschop) en Pedro Porro maakten de doelpunten.
6 uur geleden