
Ajacieden Onana en Tagliafico in spelersraad FIFPro
HOOFDDORP (ANP) - Doelman André Onana uit Kameroen en de Argentijnse verdediger Nicolás Tagliafico van Ajax nemen zitting in de nieuwe spelersraad van FIFPro, de vakbond die de belangen van alle profvoetballers over de hele wereld vertegenwoordigt. Het is de bedoeling dat de spelersraad minimaal twee keer per jaar bij elkaar komt voor overleg. De raad bestaat uit veertien mannen en vrouwen.
Behalve de twee Ajacieden zitten bekende topvoetballers als de Italiaan Giorgio Chiellini (Juventus) en de Belg Vincent Kompany (Anderlecht) in de raad. De vrouwen worden vertegenwoordigd door onder anderen de Engelse spits Jodie Taylor en de Japanse aanvoerster Saki Kumagai. Opvallend is de aanwezigheid van veel keepers, met naast Onana ook Kevin Trapp, Rui Patricio, Eiji Kawashima en Gabriela Garton.
"Samen met deze spelers zullen we de stem van de voetballers wereldwijd versterken", zegt Jonas Baer-Hoffmann, de nieuwe secretaris-generaal van FIFPro die deze functie heeft overgenomen van Theo van Seggelen. "Aangezien het profvoetbal zich mondiaal in hoog tempo ontwikkelt, is deze nieuwe raad belangrijker dan ooit."
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Marcus Rashford heeft FC Barcelona de zege bezorgd bij Newcastle United in de Champions League. De Engelse spits zorgde voor beide doelpunten in de 2-1-overwinning van de Spaanse kampioen van trainer Hansi Flick.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een overwinning op Napoli. De ploeg van trainer Pep Guardiola won met 2-0 van de Italiaanse landskampioen, die lang met tien man speelde.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
3 uur geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
3 uur geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
6 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
12 uur geleden