Ajacieden Onana en Tagliafico in spelersraad FIFPro
HOOFDDORP (ANP) - Doelman André Onana uit Kameroen en de Argentijnse verdediger Nicolás Tagliafico van Ajax nemen zitting in de nieuwe spelersraad van FIFPro, de vakbond die de belangen van alle profvoetballers over de hele wereld vertegenwoordigt. Het is de bedoeling dat de spelersraad minimaal twee keer per jaar bij elkaar komt voor overleg. De raad bestaat uit veertien mannen en vrouwen.
Behalve de twee Ajacieden zitten bekende topvoetballers als de Italiaan Giorgio Chiellini (Juventus) en de Belg Vincent Kompany (Anderlecht) in de raad. De vrouwen worden vertegenwoordigd door onder anderen de Engelse spits Jodie Taylor en de Japanse aanvoerster Saki Kumagai. Opvallend is de aanwezigheid van veel keepers, met naast Onana ook Kevin Trapp, Rui Patricio, Eiji Kawashima en Gabriela Garton.
"Samen met deze spelers zullen we de stem van de voetballers wereldwijd versterken", zegt Jonas Baer-Hoffmann, de nieuwe secretaris-generaal van FIFPro die deze functie heeft overgenomen van Theo van Seggelen. "Aangezien het profvoetbal zich mondiaal in hoog tempo ontwikkelt, is deze nieuwe raad belangrijker dan ooit."
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
13 uur geleden