Ajacied Ziyech vereerd met jonge fan
LILLE (ANP) - Ajacied Hakim Ziyech was in alle opzichten de man van de gewonnen wedstrijd in en tegen Lille (0-2). Hij opende al in de tweede minuut de score, verzorgde de assist bij de tweede treffer, gaf op het veld tijdens het duel een omhelzing aan een jonge fan en moest in de 85e minuut naar de kant met een pijnlijke arm. Die blessure liep hij op in een situatie waarin hij 0-3 leek te maken, maar die treffer werd afgekeurd wegens hands.
"Ik denk niet dat die arm is gebroken", zei Ziyech bij Veronica. "Anders zou ik hem helemaal niet meer kunnen bewegen. Ik heb alleen moeite om hem omhoog te houden."
Over de wedstrijd was Ziyech zeker niet helemaal tevreden. "We begonnen natuurlijk lekker en kwamen snel op 0-1. Maar daarna vielen we ver terug. We waren slordig aan de bal en konden de tweede bal niet opeisen. Na de rust controleerden we de wedstrijd, al kreeg Lille eerst nog wel twee grote kansen."
Ziyech gaf na afloop zijn shirt aan de vader van de jongen die plotseling het veld betrad om hem aan te raken. "Ik voelde me vereerd. Dat gebeurt niet zo snel. Het gewoon een kleine jongen die zijn idool ziet. Dat kun je op deze manier ook oplossen, het hoeft niet altijd op een harde manier te gebeuren."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het eerst dit Eredivisieseizoen puntenverlies geleden. In de zesde speelronde eindigde de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Willem II in 1-1. AZ blijft voorlopig koploper in de competitie met 16 punten. Willem II heeft zijn tweede punt van het seizoen gepakt.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - De locatie van de finale van het wereldkampioenschap voetbal in 2030 wordt pas op een later moment bepaald. Dat zegt de FIFA vrijdag in een reactie op de woorden van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond, Fouzi Lekjaa.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetbalwedstrijden worden meteen definitief gestaakt als er vuurwerk naar het veld of andere tribunes wordt gegooid of geschoten. Het competitiebestuur heeft dat in het protocol opgenomen, meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid na een overleg met onder meer de KNVB en de politie.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft 47 fans een stadionverbod opgelegd. Het gaat om supporters die zich op 23 augustus misdroegen bij de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven supporters van Cambuur raakten gewond toen uit het vak van Feyenoord veel vuurwerk werd afgestoken.
12 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Het is onduidelijk of Oranje-international Nathan Aké bij Fenerbahçe nog een hoofdtrainer heeft. Ismail Kartal, coach van de Turkse voetbalclub, kondigde na het Champions League-duel met AS Roma (1-1) donderdagavond zijn ontslag aan. Clubvoorzitter Aziz Yildirim sprak het nieuws over zijn vertrek echter tegen.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sergio Padt keert terug naar de Eredivisie. De 36-jarige doelman die eerder deze week zijn contract bij het Bulgaarse Ludogorets liet ontbinden, heeft bij FC Utrecht een contract getekend tot medio 2028.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
1 dag geleden