Ajacied Ziyech vereerd met jonge fan
LILLE (ANP) - Ajacied Hakim Ziyech was in alle opzichten de man van de gewonnen wedstrijd in en tegen Lille (0-2). Hij opende al in de tweede minuut de score, verzorgde de assist bij de tweede treffer, gaf op het veld tijdens het duel een omhelzing aan een jonge fan en moest in de 85e minuut naar de kant met een pijnlijke arm. Die blessure liep hij op in een situatie waarin hij 0-3 leek te maken, maar die treffer werd afgekeurd wegens hands.
"Ik denk niet dat die arm is gebroken", zei Ziyech bij Veronica. "Anders zou ik hem helemaal niet meer kunnen bewegen. Ik heb alleen moeite om hem omhoog te houden."
Over de wedstrijd was Ziyech zeker niet helemaal tevreden. "We begonnen natuurlijk lekker en kwamen snel op 0-1. Maar daarna vielen we ver terug. We waren slordig aan de bal en konden de tweede bal niet opeisen. Na de rust controleerden we de wedstrijd, al kreeg Lille eerst nog wel twee grote kansen."
Ziyech gaf na afloop zijn shirt aan de vader van de jongen die plotseling het veld betrad om hem aan te raken. "Ik voelde me vereerd. Dat gebeurt niet zo snel. Het gewoon een kleine jongen die zijn idool ziet. Dat kun je op deze manier ook oplossen, het hoeft niet altijd op een harde manier te gebeuren."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino zou zijn salaris willen hebben vertienvoudigen met de invoering van het omstreden investeringsplan. Dat meldde de Britse krant The Times zaterdagavond op basis van anonieme bronnen. Het plan om een deel van de commerciële rechten van het WK voetbal te verhandelen in aandelen werd ingetrokken na felle kritiek vanuit de voetbalwereld.
54 minuten geledenCHICAGO (ANP) - De Poolse topspits Robert Lewandowski heeft bij zijn debuut voor Chicago Fire in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS twee keer gescoord. Chicago kwam op achterstand tegen Charlotte FC, maar won door de treffers van Lewandowski met 2-1.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Javier Tebas, voorzitter van La Liga, stelt in een boodschap op X dat FIFA-voorzitter Gianni Infantino moet vertrekken. "Infantino mag niet doorgaan", luidt de kop boven een verklaring. "Dat de FIFA het voorstel om zijn competities te privatiseren heeft ingetrokken, is goed nieuws. Maar het zou een ernstige vergissing zijn om te denken dat daarmee het probleem is opgelost", aldus de baas van de Spaanse voetbalcompetitie.
12 uur geledenKLAGENFURT (ANP) - Denzel Dumfries heeft zaterdag in het Oostenrijkse Klagenfurt zijn debuut gemaakt voor Real Madrid. De Nederlandse international deed 75 minuten mee in een oefenduel met het Italiaanse Fiorentina als aanvaller aan de rechterkant. De wedstrijd eindigde in een 2-2-gelijkspel.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De CONCACAF heeft zaterdag in navolging van de UEFA opgeroepen tot een "grondige herziening" van het bestuur van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De voetbalconfederatie van Noord-Amerika, Midden-Amerika en de Caraïben maakte dit bekend naar aanleiding van het inmiddels teruggetrokken plan van de FIFA om de exploitatie van het WK voetbal open te stellen voor particuliere investeerders.
15 uur geledenNYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft opgeroepen tot hervormingen binnen de FIFA. Dat blijkt zaterdag uit de reactie van de UEFA op het besluit van de wereldvoetbalbond om het omstreden investeringsplan in te trekken. "Het voorstel is van tafel. De taak om de FIFA opnieuw op te bouwen is pas net begonnen", schrijft de Europese bond in een verklaring.
22 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft zijn vertrouwen in FIFA-voorzitter Gianni Infantino opgezegd vanwege de, inmiddels ingetrokken, investeringsplannen rond het WK voetbal. Dat laat een woordvoerder van de Nederlandse voetbalbond KNVB zaterdag weten aan het ANP.
23 uur geleden