Ajacied Ziyech vereerd met jonge fan
LILLE (ANP) - Ajacied Hakim Ziyech was in alle opzichten de man van de gewonnen wedstrijd in en tegen Lille (0-2). Hij opende al in de tweede minuut de score, verzorgde de assist bij de tweede treffer, gaf op het veld tijdens het duel een omhelzing aan een jonge fan en moest in de 85e minuut naar de kant met een pijnlijke arm. Die blessure liep hij op in een situatie waarin hij 0-3 leek te maken, maar die treffer werd afgekeurd wegens hands.
"Ik denk niet dat die arm is gebroken", zei Ziyech bij Veronica. "Anders zou ik hem helemaal niet meer kunnen bewegen. Ik heb alleen moeite om hem omhoog te houden."
Over de wedstrijd was Ziyech zeker niet helemaal tevreden. "We begonnen natuurlijk lekker en kwamen snel op 0-1. Maar daarna vielen we ver terug. We waren slordig aan de bal en konden de tweede bal niet opeisen. Na de rust controleerden we de wedstrijd, al kreeg Lille eerst nog wel twee grote kansen."
Ziyech gaf na afloop zijn shirt aan de vader van de jongen die plotseling het veld betrad om hem aan te raken. "Ik voelde me vereerd. Dat gebeurt niet zo snel. Het gewoon een kleine jongen die zijn idool ziet. Dat kun je op deze manier ook oplossen, het hoeft niet altijd op een harde manier te gebeuren."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst van Feyenoord kan zaterdag voor het thuisduel met AZ weer beschikken over Anis Hadj Moussa. De aanvaller liep vorige week bij een interland van Algerije tegen Zambia een lichte blessure op.
7 minuten geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Trainer Enzo Maresca van Manchester City heeft gezegd dat hij het volste vertrouwen in de club heeft. De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Meer dan de helft van de spelers, coaches en officials die tijdens het WK voetbal werden gemonitord door de wereldbond FIFA, is doelwit geweest van discriminerende beledigingen op sociale media. Het betrof 812 van de 1606 gevolgde spelers, coaches en officials. Racisme sprong eruit als meest voorkomende vorm van onlinehaat, aldus de FIFA.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft de jonge veldbetreder tijdens de interland tussen Nederland en Duitsland (1-1) van vorige maand een landelijk stadionverbod van vijf jaar opgelegd. Ook kreeg de 13-jarige jongen de bijbehorende geldboete van 100 euro voor een minderjarige, liet de KNVB vrijdag weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballers van Ajax en FC Barcelona spelen op 15 november een vriendschappelijke wedstrijd ter ere van Johan Cruijff. Dat maakte de Amsterdamse club vrijdag bekend. Cruijff, een icoon van beide clubs, maakte op 15 november 1964 zijn debuut voor Ajax. Hij overleed op 24 maart 2016.
4 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie heeft straffen tot twaalf jaar cel geëist tegen leden van het medisch team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Volgens het OM in Argentinië gingen de verzorgers "chaotisch" te werk in de periode voorafgaand aan zijn overlijden. De hoogste strafeis van twaalf jaar was voor lijfarts Leopoldo Luque.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Topspits Erling Haaland vindt dat zijn club Manchester City "in onzekere tijden één moet blijven". De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
19 uur geleden