Ajacied Ziyech op weg naar Chelsea
AMSTERDAM (ANP) - Hakim Ziyech staat voor een vertrek bij Ajax. De middenvelder zet waarschijnlijk op korte termijn zijn handtekening onder een meerjarig contract bij Chelsea, dat komende zomer moet ingaan.
De club uit Londen wilde de smaakmaker van Ajax liefst afgelopen maand al inlijven. De kampioen van Nederland bleef bij het standpunt om tijdens de tussentijdse transferperiode geen toonaangevende spelers te laten vertrekken.
Ajax wil niet bevestigen dat het al akkoord is met een transfersom van naar verluidt zo'n 45 miljoen euro, zoals De Telegraaf meldt. Directeur voetbalzaken Marc Overmars beloofde vorig jaar wel aan Ziyech dat Ajax zou meewerken aan een mooie transfer.
Kuitblessure
Afgelopen zomer meldde Sevilla zich al voor Ziyech in Amsterdam. De 26-jarige spelmaker van Ajax wachtte liever op een grotere club. Chelsea is dit seizoen in de Champions League overtuigd geraakt van Ziyech. De club uit Londen was in de groepsfase ingedeeld bij Ajax.
Ziyech herstelt op dit moment van een kuitblessure. Hij komt woensdagavond nog niet in actie tijdens het bekerduel met Vitesse. Trainer Erik ten Hag hoopt dat hij zondag tijdens het competitieduel met RKC Waalwijk weer over hem kan beschikken.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
48 minuten geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
57 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
4 uur geledenSINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
1 dag geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
1 dag geleden