Ajacied Van den Boomen: pas na zege op Twente met borst vooruit
AMSTERDAM (ANP) - Ajax mag pas na zondag bij een overwinning tegen FC Twente "even met de borst vooruit lopen". Dat zei Branco van den Boomen, die in het met 5-0 gewonnen Europa League-duel met Maccabi Tel Aviv de aanvoerdersband droeg.
"Als we Twente kunnen pakken, hebben we een geweldige serie neergezet", aldus Van den Boomen tegen Ziggo Sport, daarmee doelend op zeven achtereenvolgende zeges op FC Groningen (3-1), Heracles Almelo (3-4), FK Qarabag (0-3), Willem II (1-0), Feyenoord (0-2), PSV (3-2) en Maccabi (5-0).
Van den Boomen zag Ajax het tegen de Israëliërs alleen in de eerste tien minuten lastig hebben. "Toen bleek dat ze met vijf verdedigers speelden, wisten we even niet hoe we in de opbouw de vrije man moesten vinden. Toen we dat eenmaal door hadden en dat via de backs deden, kwamen we er vrij makkelijk doorheen", zei de middenvelder, die de aanvoerdersband bij een reserverol voor Jordan Henderson met trots droeg. "Ik vond het wel een eer, ik kwam er in de bespreking pas achter. Het geeft aan dat de trainer mij vertrouwt, daar ben ik blij mee."
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen is "verbolgen" over het besluit van de gemeente Edam-Volendam om uitsupporters te weren bij de halve finale van de play-offs om Europees voetbal tussen Ajax en FC Groningen, die donderdag in Volendam plaatsvindt. Groningen heeft het competitiebestuur betaald voetbal ingeschakeld en overweegt stappen te nemen om het besluit aan te vechten.
13 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Bij de wedstrijden van FC Volendam en Ajax in de play-offs, die deze week in Volendam worden afgewerkt, zijn geen uitsupporters welkom. Dat heeft de gemeente Edam-Volendam maandag bekendgemaakt. "Aanleiding zijn de ernstige ongeregeldheden na de verloren wedstrijd van FC Volendam tegen Telstar", aldus de gemeente.
16 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
12 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
13 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
15 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
15 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
15 uur geleden