Ajacied Van den Boomen: pas na zege op Twente met borst vooruit
AMSTERDAM (ANP) - Ajax mag pas na zondag bij een overwinning tegen FC Twente "even met de borst vooruit lopen". Dat zei Branco van den Boomen, die in het met 5-0 gewonnen Europa League-duel met Maccabi Tel Aviv de aanvoerdersband droeg.
"Als we Twente kunnen pakken, hebben we een geweldige serie neergezet", aldus Van den Boomen tegen Ziggo Sport, daarmee doelend op zeven achtereenvolgende zeges op FC Groningen (3-1), Heracles Almelo (3-4), FK Qarabag (0-3), Willem II (1-0), Feyenoord (0-2), PSV (3-2) en Maccabi (5-0).
Van den Boomen zag Ajax het tegen de Israëliërs alleen in de eerste tien minuten lastig hebben. "Toen bleek dat ze met vijf verdedigers speelden, wisten we even niet hoe we in de opbouw de vrije man moesten vinden. Toen we dat eenmaal door hadden en dat via de backs deden, kwamen we er vrij makkelijk doorheen", zei de middenvelder, die de aanvoerdersband bij een reserverol voor Jordan Henderson met trots droeg. "Ik vond het wel een eer, ik kwam er in de bespreking pas achter. Het geeft aan dat de trainer mij vertrouwt, daar ben ik blij mee."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kijkt zondag in een eerste reactie met veel trots terug op de 27e landstitel. "Het is 5 april en normaal gesproken is de titelstrijd nu nog volop bezig. Dit jaar is dat compleet anders, want met 71 punten is PSV nu al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Het is een kampioenschap geworden van nooit eerder vertoonde soevereiniteit. Het laatste stukje van de puzzel viel vandaag op zijn plek", aldus de Eindhovenaren op hun clubwebsite.
5 uur geleden