Ajacied Van den Boomen: pas na zege op Twente met borst vooruit
AMSTERDAM (ANP) - Ajax mag pas na zondag bij een overwinning tegen FC Twente "even met de borst vooruit lopen". Dat zei Branco van den Boomen, die in het met 5-0 gewonnen Europa League-duel met Maccabi Tel Aviv de aanvoerdersband droeg.
"Als we Twente kunnen pakken, hebben we een geweldige serie neergezet", aldus Van den Boomen tegen Ziggo Sport, daarmee doelend op zeven achtereenvolgende zeges op FC Groningen (3-1), Heracles Almelo (3-4), FK Qarabag (0-3), Willem II (1-0), Feyenoord (0-2), PSV (3-2) en Maccabi (5-0).
Van den Boomen zag Ajax het tegen de Israëliërs alleen in de eerste tien minuten lastig hebben. "Toen bleek dat ze met vijf verdedigers speelden, wisten we even niet hoe we in de opbouw de vrije man moesten vinden. Toen we dat eenmaal door hadden en dat via de backs deden, kwamen we er vrij makkelijk doorheen", zei de middenvelder, die de aanvoerdersband bij een reserverol voor Jordan Henderson met trots droeg. "Ik vond het wel een eer, ik kwam er in de bespreking pas achter. Het geeft aan dat de trainer mij vertrouwt, daar ben ik blij mee."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
3 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
17 uur geleden