Ajacied Van den Boomen: pas na zege op Twente met borst vooruit
AMSTERDAM (ANP) - Ajax mag pas na zondag bij een overwinning tegen FC Twente "even met de borst vooruit lopen". Dat zei Branco van den Boomen, die in het met 5-0 gewonnen Europa League-duel met Maccabi Tel Aviv de aanvoerdersband droeg.
"Als we Twente kunnen pakken, hebben we een geweldige serie neergezet", aldus Van den Boomen tegen Ziggo Sport, daarmee doelend op zeven achtereenvolgende zeges op FC Groningen (3-1), Heracles Almelo (3-4), FK Qarabag (0-3), Willem II (1-0), Feyenoord (0-2), PSV (3-2) en Maccabi (5-0).
Van den Boomen zag Ajax het tegen de Israëliërs alleen in de eerste tien minuten lastig hebben. "Toen bleek dat ze met vijf verdedigers speelden, wisten we even niet hoe we in de opbouw de vrije man moesten vinden. Toen we dat eenmaal door hadden en dat via de backs deden, kwamen we er vrij makkelijk doorheen", zei de middenvelder, die de aanvoerdersband bij een reserverol voor Jordan Henderson met trots droeg. "Ik vond het wel een eer, ik kwam er in de bespreking pas achter. Het geeft aan dat de trainer mij vertrouwt, daar ben ik blij mee."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
13 uur geleden