Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajacied Van de Beek is onder de indruk van Getafe

Ajacied Van de Beek is onder de indruk van Getafe

AMSTERDAM (ANP) - Donny van de Beek erkende dat Ajax tijdens de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk (3-0) al een beetje met de gedachten bij het uitduel van donderdag in de Europa League tegen Getafe was. "Het mag misschien niet, maar ik denk dat het ook wel logisch is", zei de middenvelder.

"De duels met Getafe zijn erg belangrijk voor ons", zei Van de Beek. "Natuurlijk hadden we veel liever in de Champions League overwinterd. Dat is helaas niet gelukt. Maar we weten ook hoe mooi het is om ver in de Europa League te komen. Drie jaar geleden stonden we in de finale. Hoe mooi was dat."

Van de Beek zag Getafe zaterdag nipt van Barcelona verliezen (2-1). "Het is een aparte ploeg", zei hij over de verrassende nummer 3 van Spanje. "Ze durfden zelfs tegen Barcelona druk te zetten. Ze spelen erg fysiek. Het wordt zeker heel lastig. We zullen een heel goed plan moeten hebben."

Ziyech en Blind

Hakim Ziyech en Daley Blind kwamen een helft in actie tegen RKC. "Ze zijn op de weg terug", zei Van de Beek. "Ik hoop echt dat ze donderdag tegen Getafe langer kunnen spelen. We hebben ze nodig. We missen al best veel spelers", doelde hij op Quincy Promes, David Neres, Joël Veltman en Zakaria Labyad.

Doelman André Onana mist het eerste duel met Getafe wegens een schorsing. Hij wordt vervangen door Bruno Varela, die vorige week schuld had aan drie doelpunten in het verloren duel van Jong Ajax met Jong FC Utrecht (7-2). "Onana is hartstikke belangrijk voor ons", zei Van de Beek. "Dat heb ik wel vaker gezegd. Maar wij zien Varela op de training. Ook hij is een goede doelman."

Getafe voetbalt in een buitenwijk van Madrid, de stad waar Ajax vorig jaar Real Madrid (1-4) kleineerde in de Champions League. "Dat was een wedstrijd om nooit te vergeten", zei Van de Beek. "Laten we hopen dat we daar weer zo'n mooie avond gaan beleven."

Meer uit Voetbal

Koopmeiners en De Roon verliezen met Atalanta al voor zesde keer

TURIJN (ANP) - Atalanta heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie al voor de zesde keer een verlies geleden. Met de Nederlanders Teun Koopmeiners, Marten de Roon en Hans Hateboer in de basis en Mitchel Bakker als invaller ging de ploeg uit Bergamo bij Torino met 3-0 onderuit.

17 minuten geleden
De Graafschap komt niet verder dan gelijkspel tegen FC Dordrecht

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is er in de eerste divisie niet in geslaagd om in punten gelijk te komen met Roda JC en FC Emmen, respectievelijk de nummer 2 en 3 in de competitie. In Doetinchem kwam de ploeg van trainer Jan Vreman niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen FC Dordrecht.

1 uur geleden
Premier League: recordbedrag van 7,8 miljard euro voor tv-rechten

LONDEN (ANP/BELGA) - De Engelse Premier League heeft de binnenlandse tv-rechten voor de periode 2025-2029 voor een recordbedrag van 6,7 miljard pond (7,81 miljard euro) verkocht aan Sky Sports en TNT Sports.

1 uur geleden
Schotse aanvoerster beledigd door insinuaties over ruime nederlaag

GLASGOW (ANP) - Rachel Corsie, aanvoerster van de Schotse voetbalsters, heeft in duidelijke bewoordingen gereageerd op een mogelijke nederlaag met grote cijfers tegen Engeland in de Nations League. Engeland zou dan ten koste van Nederland naar de finaleronde gaan en kans blijven maken op een olympisch ticket.

1 uur geleden
Verdedigster Dijkstra kijkt uit naar duels met Belgische Wullaert

TILBURG (ANP) - Verdedigster Caitlin Dijkstra is in de Nations League een vaste waarde bij de Oranjevrouwen. De door VfL Wolfsburg aan FC Twente verhuurde Dijkstra hoopt dinsdag ook tegen België van meerwaarde te zijn en kijkt uit naar de duels met topspits Tessa Wullaert.

2 uur geleden
UEFA hervormt Champions League vrouwen en voert nieuw toernooi in

NYON (ANP/BELGA) - De Europese voetbalbond UEFA kiest er definitief voor om vanaf het seizoen 2025-2026 een hervorming door te voeren in de Champions League voor vrouwen. Er komt een soort minitoernooi met achttien ploegen, twee meer dan in de huidige groepsfase.

3 uur geleden
Ihattaren krijgt nieuwe kans en gaat spelen voor Slavia Praag

PRAAG (ANP) - Mohamed Ihattaren heeft een contract tot het einde van het seizoen getekend bij Slavia Praag, met een optie voor drie extra seizoenen. Dat meldt de Tsjechische club. De 21-jarige middenvelder leek begin augustus aan de slag te gaan bij het Turkse Samsunspor, maar die transfer ketste op het laatste moment af. Volgens Samsunspor stelde Ihattaren "onaanvaardbare" aanvullende eisen.

3 uur geleden