Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajacied Van de Beek is onder de indruk van Getafe

Ajacied Van de Beek is onder de indruk van Getafe

AMSTERDAM (ANP) - Donny van de Beek erkende dat Ajax tijdens de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk (3-0) al een beetje met de gedachten bij het uitduel van donderdag in de Europa League tegen Getafe was. "Het mag misschien niet, maar ik denk dat het ook wel logisch is", zei de middenvelder.

"De duels met Getafe zijn erg belangrijk voor ons", zei Van de Beek. "Natuurlijk hadden we veel liever in de Champions League overwinterd. Dat is helaas niet gelukt. Maar we weten ook hoe mooi het is om ver in de Europa League te komen. Drie jaar geleden stonden we in de finale. Hoe mooi was dat."

Van de Beek zag Getafe zaterdag nipt van Barcelona verliezen (2-1). "Het is een aparte ploeg", zei hij over de verrassende nummer 3 van Spanje. "Ze durfden zelfs tegen Barcelona druk te zetten. Ze spelen erg fysiek. Het wordt zeker heel lastig. We zullen een heel goed plan moeten hebben."

Ziyech en Blind

Hakim Ziyech en Daley Blind kwamen een helft in actie tegen RKC. "Ze zijn op de weg terug", zei Van de Beek. "Ik hoop echt dat ze donderdag tegen Getafe langer kunnen spelen. We hebben ze nodig. We missen al best veel spelers", doelde hij op Quincy Promes, David Neres, Joël Veltman en Zakaria Labyad.

Doelman André Onana mist het eerste duel met Getafe wegens een schorsing. Hij wordt vervangen door Bruno Varela, die vorige week schuld had aan drie doelpunten in het verloren duel van Jong Ajax met Jong FC Utrecht (7-2). "Onana is hartstikke belangrijk voor ons", zei Van de Beek. "Dat heb ik wel vaker gezegd. Maar wij zien Varela op de training. Ook hij is een goede doelman."

Getafe voetbalt in een buitenwijk van Madrid, de stad waar Ajax vorig jaar Real Madrid (1-4) kleineerde in de Champions League. "Dat was een wedstrijd om nooit te vergeten", zei Van de Beek. "Laten we hopen dat we daar weer zo'n mooie avond gaan beleven."

Meer uit Voetbal

Willem II verliest van SC Cambuur (1-6) met interim-coach Koster

TILBURG (ANP) - Het ontslag van John Stegeman en de benoeming van Adri Koster als interim-trainer hebben nog niet tot het gewenste resultaat bij Willem II geleid. De club leed voor eigen publiek een kansloze nederlaag tegen SC Cambuur (1-6).

1 uur geleden
Borussia Dortmund wint weer in Bundesliga na twee gelijke spelen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft na twee gelijke spelen weer een overwinning geboekt in de Bundesliga en is voorlopig weer koploper. Met Oranje-international Joey Veerman de hele wedstrijd binnen de lijnen won de ploeg van trainer Niko Kovač voor eigen publiek nipt van Eintracht Frankfurt: 1-0. Invaller Maximilian Beier maakte tien minuten voor tijd het enige doelpunt met een geplaatst schot in de verre hoek.

1 uur geleden
Tottenham verslaat Chelsea in regenachtige Londense derby

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Londense derby met Chelsea zaterdag met 2-0 gewonnen in de stromende regen op Stamford Bridge. Door de uitzege klimmen de Spurs van de achttiende naar de twaalfde plaats in de Premier League, met nu 9 punten uit acht duels. Chelsea blijft vierde met 13 punten.

1 uur geleden
Opgeleefd Zwolle laat FC Utrecht in blessuretijd langszij komen

UTRECHT (ANP) - PEC Zwolle is aardig opgeleefd onder interim-trainer Dennis van der Ree. De club leek na een treffer van de ingevallen Elias Sørensen op weg naar een uitzege op FC Utrecht. Sem van Duijn maakte echter in blessuretijd nog gelijk (1-1).

3 uur geleden
Arsenal klopt Everton en dicht gat met koploper Manchester City

LONDEN (ANP) - Arsenal is zaterdag na een 2-0-thuisoverwinning op Everton in punten op gelijke hoogte gekomen met koploper Manchester City, dat eerder op de dag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen leed. Zowel regerend landskampioen Arsenal als de club uit Manchester heeft nu 21 punten uit acht duels. City, dat bij Aston Villa met 2-1 onderuitging, blijft koploper in de Premier League op basis van doelsaldo.

3 uur geleden
Manchester City lijdt bij Aston Villa eerste competitienederlaag

BIRMINGHAM (ANP) - Manchester City heeft op bezoek bij Aston Villa de eerste nederlaag van het seizoen geleden. Op Villa Park werd het 2-1. City blijft met 21 punten voorlopig koploper in de Premier League. Nummer 2 Arsenal, dat later op zaterdag Everton ontvangt, kan op gelijke hoogte komen. Aston Villa is door de overwinning voorlopig van de twaalfde naar de zesde plaats geklommen.

6 uur geleden
FIFA-baas Infantino zegt dat overgrote meerderheid hem steunt

LONDEN (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino stelt dat hij kan rekenen op steun van een "overgrote meerderheid" in de voetbalwereld. De Zwitser zei dat tegen de BBC in aanloop naar 18 november, de deadline waarop kandidaten zich kunnen melden voor de voorzittersverkiezing in maart 2027.

8 uur geleden