Ajacied Van de Beek is onder de indruk van Getafe
AMSTERDAM (ANP) - Donny van de Beek erkende dat Ajax tijdens de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk (3-0) al een beetje met de gedachten bij het uitduel van donderdag in de Europa League tegen Getafe was. "Het mag misschien niet, maar ik denk dat het ook wel logisch is", zei de middenvelder.
"De duels met Getafe zijn erg belangrijk voor ons", zei Van de Beek. "Natuurlijk hadden we veel liever in de Champions League overwinterd. Dat is helaas niet gelukt. Maar we weten ook hoe mooi het is om ver in de Europa League te komen. Drie jaar geleden stonden we in de finale. Hoe mooi was dat."
Van de Beek zag Getafe zaterdag nipt van Barcelona verliezen (2-1). "Het is een aparte ploeg", zei hij over de verrassende nummer 3 van Spanje. "Ze durfden zelfs tegen Barcelona druk te zetten. Ze spelen erg fysiek. Het wordt zeker heel lastig. We zullen een heel goed plan moeten hebben."
Ziyech en Blind
Hakim Ziyech en Daley Blind kwamen een helft in actie tegen RKC. "Ze zijn op de weg terug", zei Van de Beek. "Ik hoop echt dat ze donderdag tegen Getafe langer kunnen spelen. We hebben ze nodig. We missen al best veel spelers", doelde hij op Quincy Promes, David Neres, Joël Veltman en Zakaria Labyad.
Doelman André Onana mist het eerste duel met Getafe wegens een schorsing. Hij wordt vervangen door Bruno Varela, die vorige week schuld had aan drie doelpunten in het verloren duel van Jong Ajax met Jong FC Utrecht (7-2). "Onana is hartstikke belangrijk voor ons", zei Van de Beek. "Dat heb ik wel vaker gezegd. Maar wij zien Varela op de training. Ook hij is een goede doelman."
Getafe voetbalt in een buitenwijk van Madrid, de stad waar Ajax vorig jaar Real Madrid (1-4) kleineerde in de Champions League. "Dat was een wedstrijd om nooit te vergeten", zei Van de Beek. "Laten we hopen dat we daar weer zo'n mooie avond gaan beleven."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Supporters van FC Utrecht zijn zondag welkom bij de uitwedstrijd tegen Excelsior in Rotterdam, maar ze mogen alleen met een supportersbus naar de wedstrijd reizen. Eerder mochten ze ook zelf met de auto naar Rotterdam rijden, maar die autocombi is geschrapt, laat FC Utrecht weten.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League afgesloten met een zege op Atlético Madrid. Op Anfield wonnen de Engelsen van trainer Andoni Iraola met 2-1.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is het hoofdtoernooi van de Champions League begonnen met een ruime zege op Slovan Bratislava. De titelhouder uit Parijs won in eigen huis met 6-1.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Voor trainer Giovanni van Bronckhorst komt de forse nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) in de Champions League niet helemaal als een verrassing. "Ik denk dat we net tegen de beste ploeg van dit moment in de wereld hebben gespeeld", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Luciano Valente wilde na de kansloze nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) vooral vasthouden aan een aantal positieve punten. "We hebben ook lef getoond", zei de aanvoerder van de club uit Rotterdam. "Als het even kon, probeerden we te voetballen. Ik ga natuurlijk niet de polonaise lopen na vijf tegentreffers. Maar het was wel een bijzondere avond voor me. Ik baal enorm, maar ik heb ook genoten. Dit Barcelona is een fantastisch elftal. Ze scoren wel vaker vijf keer."
11 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Aan de hand van Ermedin Demirović heeft VfB Stuttgart de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. In de Zuid-Duitse stad werd het Noorse Viking FK met 3-1 verslagen.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft tegen Telstar de derde zege van het seizoen in de Eredivisie geboekt. De ploeg van coach John van den Brom won in Enschede met 1-0 door een treffer van Sondre Ørjasæter.
12 uur geleden