Ajacied Van de Beek is onder de indruk van Getafe
AMSTERDAM (ANP) - Donny van de Beek erkende dat Ajax tijdens de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk (3-0) al een beetje met de gedachten bij het uitduel van donderdag in de Europa League tegen Getafe was. "Het mag misschien niet, maar ik denk dat het ook wel logisch is", zei de middenvelder.
"De duels met Getafe zijn erg belangrijk voor ons", zei Van de Beek. "Natuurlijk hadden we veel liever in de Champions League overwinterd. Dat is helaas niet gelukt. Maar we weten ook hoe mooi het is om ver in de Europa League te komen. Drie jaar geleden stonden we in de finale. Hoe mooi was dat."
Van de Beek zag Getafe zaterdag nipt van Barcelona verliezen (2-1). "Het is een aparte ploeg", zei hij over de verrassende nummer 3 van Spanje. "Ze durfden zelfs tegen Barcelona druk te zetten. Ze spelen erg fysiek. Het wordt zeker heel lastig. We zullen een heel goed plan moeten hebben."
Ziyech en Blind
Hakim Ziyech en Daley Blind kwamen een helft in actie tegen RKC. "Ze zijn op de weg terug", zei Van de Beek. "Ik hoop echt dat ze donderdag tegen Getafe langer kunnen spelen. We hebben ze nodig. We missen al best veel spelers", doelde hij op Quincy Promes, David Neres, Joël Veltman en Zakaria Labyad.
Doelman André Onana mist het eerste duel met Getafe wegens een schorsing. Hij wordt vervangen door Bruno Varela, die vorige week schuld had aan drie doelpunten in het verloren duel van Jong Ajax met Jong FC Utrecht (7-2). "Onana is hartstikke belangrijk voor ons", zei Van de Beek. "Dat heb ik wel vaker gezegd. Maar wij zien Varela op de training. Ook hij is een goede doelman."
Getafe voetbalt in een buitenwijk van Madrid, de stad waar Ajax vorig jaar Real Madrid (1-4) kleineerde in de Champions League. "Dat was een wedstrijd om nooit te vergeten", zei Van de Beek. "Laten we hopen dat we daar weer zo'n mooie avond gaan beleven."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
22 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
23 uur geleden