Ajacied Taylor over lob: bal viel er perfect tussenin
AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor werd na afloop van de thuiswedstrijd van Ajax tegen Almere City FC (3-0) uitgeroepen tot beste speler. De middenvelder gaf met zijn hoofd de assist bij de derde treffer van Kian Fitz-Jim en maakte tegen het einde van de eerste helft op fraaie wijze de tweede treffer, met een lob over de keeper.
"Bij de lange bal keek ik al naar Nordin Bakker en toen zag ik al dat hij ietsjes uitkwam. De bal viel er perfect tussenin en ik kon ook eigenlijk niet veel meer doen dan dit, denk ik", zei Taylor tegen ESPN. Taylor startte als linksbuiten, zoals hij dit seizoen onder leiding van coach Francesco Farioli soms vaker doet. "De trainer weet dat ik het liefst op 'acht' speel, maar ik sta met alle liefde ook linksbuiten als dat soms moet. We hebben heel veel wedstrijden gespeeld dit seizoen, omdat we ons nog moesten kwalificeren voor Europees voetbal. De trainer houdt daar rekening mee en wij als groep denken ook dat dit het beste is", doelde hij op het vele rouleren van de Italiaan.
Jordan Henderson gaf bij de treffer van Taylor de dieptepass. "Kenneth maakte een geweldige loopactie", zei de aanvoerder. "Het gaat allemaal om de timing. De pass is het eenvoudige deel van het doelpunt. Hij maakt hem geweldig af."
Henderson werd na een uur gewisseld. "Ik ben altijd teleurgesteld als ik eraf moet, maar ik begrijp de trainer heel goed. We spelen veel duels en hij probeert iedereen fit en scherp te houden. We zijn heel blij met de drie punten vandaag. Dat was ook het belangrijkste na drie teleurstellende resultaten."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden