Ajacied Taylor over lob: bal viel er perfect tussenin
AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor werd na afloop van de thuiswedstrijd van Ajax tegen Almere City FC (3-0) uitgeroepen tot beste speler. De middenvelder gaf met zijn hoofd de assist bij de derde treffer van Kian Fitz-Jim en maakte tegen het einde van de eerste helft op fraaie wijze de tweede treffer, met een lob over de keeper.
"Bij de lange bal keek ik al naar Nordin Bakker en toen zag ik al dat hij ietsjes uitkwam. De bal viel er perfect tussenin en ik kon ook eigenlijk niet veel meer doen dan dit, denk ik", zei Taylor tegen ESPN. Taylor startte als linksbuiten, zoals hij dit seizoen onder leiding van coach Francesco Farioli soms vaker doet. "De trainer weet dat ik het liefst op 'acht' speel, maar ik sta met alle liefde ook linksbuiten als dat soms moet. We hebben heel veel wedstrijden gespeeld dit seizoen, omdat we ons nog moesten kwalificeren voor Europees voetbal. De trainer houdt daar rekening mee en wij als groep denken ook dat dit het beste is", doelde hij op het vele rouleren van de Italiaan.
Jordan Henderson gaf bij de treffer van Taylor de dieptepass. "Kenneth maakte een geweldige loopactie", zei de aanvoerder. "Het gaat allemaal om de timing. De pass is het eenvoudige deel van het doelpunt. Hij maakt hem geweldig af."
Henderson werd na een uur gewisseld. "Ik ben altijd teleurgesteld als ik eraf moet, maar ik begrijp de trainer heel goed. We spelen veel duels en hij probeert iedereen fit en scherp te houden. We zijn heel blij met de drie punten vandaag. Dat was ook het belangrijkste na drie teleurstellende resultaten."
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
8 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
11 uur geleden