Ajacied Taylor over lob: bal viel er perfect tussenin
AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor werd na afloop van de thuiswedstrijd van Ajax tegen Almere City FC (3-0) uitgeroepen tot beste speler. De middenvelder gaf met zijn hoofd de assist bij de derde treffer van Kian Fitz-Jim en maakte tegen het einde van de eerste helft op fraaie wijze de tweede treffer, met een lob over de keeper.
"Bij de lange bal keek ik al naar Nordin Bakker en toen zag ik al dat hij ietsjes uitkwam. De bal viel er perfect tussenin en ik kon ook eigenlijk niet veel meer doen dan dit, denk ik", zei Taylor tegen ESPN. Taylor startte als linksbuiten, zoals hij dit seizoen onder leiding van coach Francesco Farioli soms vaker doet. "De trainer weet dat ik het liefst op 'acht' speel, maar ik sta met alle liefde ook linksbuiten als dat soms moet. We hebben heel veel wedstrijden gespeeld dit seizoen, omdat we ons nog moesten kwalificeren voor Europees voetbal. De trainer houdt daar rekening mee en wij als groep denken ook dat dit het beste is", doelde hij op het vele rouleren van de Italiaan.
Jordan Henderson gaf bij de treffer van Taylor de dieptepass. "Kenneth maakte een geweldige loopactie", zei de aanvoerder. "Het gaat allemaal om de timing. De pass is het eenvoudige deel van het doelpunt. Hij maakt hem geweldig af."
Henderson werd na een uur gewisseld. "Ik ben altijd teleurgesteld als ik eraf moet, maar ik begrijp de trainer heel goed. We spelen veel duels en hij probeert iedereen fit en scherp te houden. We zijn heel blij met de drie punten vandaag. Dat was ook het belangrijkste na drie teleurstellende resultaten."
Meer uit Voetbal
VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
3 minuten geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
38 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
15 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
16 uur geleden