
Ajacied Tadic herhaalt: we need to pak schaal
AMSTERDAM (ANP) - Als Dusan Tadic mag vertellen wat Ajax te doen staat de komende weken, dan antwoordt de aanvoerder van de club uit de hoofdstad nog precies hetzelfde als in het vorige seizoen. "We need to pak schaal", zegt hij in een mix van Engels en Nederlands.
"Voor de landstitel moet nu echt alles wijken", stelt de 31-jarige Serviër. "We zijn het feest van vorig jaar op het Museumplein niet vergeten. Al die gelukkige mensen daar. Dat willen we weer meemaken. Dat verdienen onze supporters ook."
De 35e landstitel voor Ajax is allang geen vanzelfsprekendheid meer, na een serie beroerde resultaten van de afgelopen maanden. AZ is inmiddels in punten gelijk gekomen en heeft alleen nog maar een slechter doelsaldo dan de koploper uit Amsterdam. En de voorsprong van Ajax op Feyenoord is geslonken tot slechts zes punten.
Slechter voetbal
Ajax lijkt alleen maar slechter te gaan voetballen sinds vorig jaar december. Maar liefst vijf van de laatste negen competitieduels gingen verloren en de halve finalist van vorig seizoen in de Champions League is ook al uitgeschakeld in de Europa League en KNVB-beker. "Daar zijn wel oorzaken voor", zegt Tadic. "Ik wil mezelf zeker niet achter excuses verschuilen en weet dat ik ook beter kan. Maar geen ploeg gaat beter voetballen als er zes basisspelers geblesseerd afhaken."
"Nu komen er gelukkig weer spelers terug", vervolgt de aanvaller. "Maar die hebben ook even tijd nodig. Dat is ook logisch Maar het is wel belangrijk dat we als team blijven opereren. Juist nu het minder gaat. We moeten onze afspraken blijven nakomen. Dat is de laatste weken niet altijd gebeurd. Daar heb ik als aanvoerder ook op gehamerd."
Kwetsbaar
Ajax is de laatste weken kwetsbaar bij spelhervattingen en verdedigt en valt niet meer aan als één team. "Als we druk zetten, dan moeten we dat met z'n allen doen", benadrukt Tadic. "Anders heeft het geen zin. En verdedigend moet ook iedereen doen wat hij moet doen. Zo voorkom je tegentreffers."
Tadic snapt dat trainer Erik ten Hag niet voor meer defensieve zekerheid kiest. Ajax is de laatste weken ook kwetsbaar omdat tegenstanders een snelle aanvaller met slechts één lange bal voor doelman André Onana kunnen zetten. "Wij willen juist dat ze die lange bal spelen", zegt de Serviër. "Als we goed staan, dan kunnen we weer aan een volgende aanval beginnen. Het echte probleem is dat we te veel balverlies lijden. Zo komen we achterin in de problemen en creëren we de laatste duels te weinig kansen. Dat moet snel veranderen. We moeten zaterdagavond winnen bij Heerenveen, anders gaan we echt achter de feiten aanlopen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jorrel Hato heeft met een ruime zege zijn debuut voor Chelsea in de Premier League gemaakt. De van Ajax overgekomen verdediger won met zijn nieuwe ploeg het uitduel met West Ham United (1-5).
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München is goed aan het seizoen in de Bundesliga begonnen. De kampioen scoorde zesmaal in het thuisduel met RB Leipzig (6-0).
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supporters van Ajax staan zondag in de zeventiende minuut van de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo in de Johan Cruijff ArenA met applaus stil bij de moord op Lisa uit Abcoude. Het 17-jarige meisje werd in de nacht van dinsdag op woensdag met geweld om het leven gebracht aan de Holterbergweg, om de hoek bij jeugdcomplex De Toekomst van de club uit Amsterdam.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dani de Wit kan de komende weken niet voor FC Utrecht uitkomen. De aanvallende middenvelder heeft zondag een voetblessure opgelopen tijdens een duel met Sparta Rotterdam en moet voorlopig rust houden.
14 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat heeft zijn selectie van Curaçao verder versterkt. De ervaren bondscoach heeft zeven nieuwe spelers opgeroepen, onder wie Riechedly Bazoer, Shurandy Sambo, Tahith Chong en Tommy St. Jago.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - De jeugdteams van Vitesse nemen komend seizoen deel aan de KNVB-competities. Dit is de uitkomst van overleggen tussen de KNVB en Vitesse, die volgden na de intrekking van de proflicentie van de club. Vitesse laat weten dat trainers, spelers en ouders snel worden bijgepraat.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Het eerste elftal van Vitesse komt dit seizoen niet in actie bij de amateurs. Dat heeft de Arnhemse voetbalclub in een verklaring aan het ANP laten weten. Of de club volgend seizoen met het eerste team wel de gang naar de amateurs maakt, is nu nog niet duidelijk.
17 uur geleden