Ajacied Promes komende weken aan de kant met hamstringblessure
AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het voorlopig stellen zonder Quincy Promes. De aanvaller kan vanwege een hamstringblessure in ieder geval de komende weken niet meedoen, meldt Ajax.
Promes liep de blessure zondag op in de thuiswedstrijd tegen PSV (1-0). Ook Ryan Babel en Joël Veltman vielen in dat duel uit. Babel heeft een kneuzing aan zijn rechterbilspier, opgelopen na een botsing met PSV-doelman Lars Unnerstall. De international kan naar verwachting later deze week de groepstraining alweer hervatten.
Veltman liep in de eerste helft een knieblessure op. "Ik was even bang dat het een kruisbandblessure zou zijn, maar gelukkig is dat vandaag uitgesloten", zegt Veltman maandag. De verdediger moet nu een week rust houden. Daarna volgt verder onderzoek.
Veel afwezigen
Veltman liep in april 2018 een zware knieblessure op en stond vervolgens negen maanden aan de kant.
Op de lijst met afwezigen staan bij Ajax ook Daley Blind, Hakim Ziyech, David Neres en Zakaria Labyad. Blind heeft de groepstraining inmiddels hervat. Ziyech hoopt ook snel weer volledig mee te trainen. Het herstel van Neres en Labyad laat langer op zich wachten.
Ajax gaat komende zondag op bezoek bij FC Utrecht. Drie dagen later wacht een uitduel in de KNVB-beker met Vitesse.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong keert na twee maanden afwezigheid terug in de wedstrijdselectie van Liverpool. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag op een persconferentie.
55 minuten geledenNYON (ANP) - Het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen van afgelopen zomer heeft de clubs van de speelsters een recordbedrag van 9 miljoen euro opgeleverd. Het bedrag is een verdubbeling van het vorige EK in 2022. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Voormalig bondscoach van de Deense en Noorse voetballers Age Hareide is op 72-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan Noorse media laten weten.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt in de tussenronde van de Conference League tegen FC Noah uit Armenië of FC Drita uit Kosovo. Dat is duidelijk geworden nu de laatste speelronde in het hoofdtoernooi is afgewerkt.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
13 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
13 uur geledenRIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
14 uur geleden