Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajacied Martínez gaat heel ver om een tegentreffer te voorkomen

Ajacied Martínez gaat heel ver om een tegentreffer te voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax tegen FC Twente (5-0) is nog maar net afgelopen als Lisandro Martínez mag vertellen waarom zijn ploeg zo weinig doelpunten incasseert in de Eredivisie. "Ik had het er net nog over met Jurriën Timber", antwoordt de Argentijn over zijn maatje centraal in de defensie van de landskampioen. "Je moet onze verdedigers zo'n beetje vermoorden om te scoren. Die mentaliteit hebben we er aardig in gekregen."

Ajax bleef tegen FC Twente voor de achttiende keer in 22 competitiewedstrijden zonder tegentreffer. De koploper won alweer voor de achtste keer dit seizoen met 5-0 in de Eredivisie. Martínez is trots op het doelsaldo van 69 doelpunten en slecht vijf tegentreffers. "We trainen hard en dan is het prachtig om te zien dat dingen uitkomen op het veld. Als wij met z'n allen goed verdedigen, dan kunnen onze aanvallers uitblinken. Zelfs in de Champions League", doelt hij op een serie van zes groepswedstrijden zonder verliespunten.

De afgelopen week abrupt vertrokken directeur voetbalzaken Marc Overmars maakte in de zomer van 2019 zo'n 7 miljoen euro over aan Defensa y Justicia voor de komst van Martínez. De transfer bleek een voltreffer, ook al mag de 24-jarige verdediger zich dit seizoen pas echt basisspeler noemen. Martínez heeft begrepen dat de directeur voetbalzaken zich schuldig heeft gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag jegens vrouwelijke medewerkers. "Maar ik heb daar nu niet echt een mening over", houdt hij zich op de vlakte.

Niet opgeven

Martínez vertelt liever over hoe leuk hij het in Amsterdam heeft. De verdediger geniet als hij langs de grachten in het centrum loopt. "En de mensen geven me respect en laten me ook met rust. Het is fijn om normaal over straat te kunnen lopen."

Zijn goede spel bij Ajax is inmiddels ook bondscoach Lionel Scaloni van Argentinië opgevallen. Martínez was onlangs basisspeler tijdens de interlands tegen Chili en Colombia in de WK-kwalificatie. Samen voetballen met Lionel Messi op het WK in Qatar is inmiddels een reëel doel. "Ik ben daar altijd in blijven geloven", vertelt Martínez. "Ook toen ik de afgelopen seizoenen niet alle duels speelde met Ajax. Ik wil de beste worden op mijn positie."

Martínez kreeg de afgelopen seizoenen veel steun van Nicolás Tagliafico als hij vaker op de bank moest zitten dan hem lief was. "Het is lastig als je iedere dag alles geeft maar soms weinig mag spelen. Nico heeft me hier wegwijs gemaakt. Nu help ik hem een beetje omdat hij niet alles speelt. Maar hij is een vechter en komt zeker weer terug. Wij Argentijnen geven niet zomaar op."

Meer uit Voetbal

Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

2 uur geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

2 uur geleden
Danilo schiet NEC in blessuretijd naar gelijkspel tegen Feyenoord

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).

4 uur geleden
PEC na gelijkspel tegen Excelsior bijna zeker van lijfsbehoud

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.

5 uur geleden
Kampioen ADO lijdt bij FC Dordrecht zevende nederlaag dit seizoen

DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.

7 uur geleden
Nassoh redt in blessuretijd punt voor NAC bij Fortuna

SITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.

7 uur geleden
Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

7 uur geleden