Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajacied Martínez gaat heel ver om een tegentreffer te voorkomen

Ajacied Martínez gaat heel ver om een tegentreffer te voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax tegen FC Twente (5-0) is nog maar net afgelopen als Lisandro Martínez mag vertellen waarom zijn ploeg zo weinig doelpunten incasseert in de Eredivisie. "Ik had het er net nog over met Jurriën Timber", antwoordt de Argentijn over zijn maatje centraal in de defensie van de landskampioen. "Je moet onze verdedigers zo'n beetje vermoorden om te scoren. Die mentaliteit hebben we er aardig in gekregen."

Ajax bleef tegen FC Twente voor de achttiende keer in 22 competitiewedstrijden zonder tegentreffer. De koploper won alweer voor de achtste keer dit seizoen met 5-0 in de Eredivisie. Martínez is trots op het doelsaldo van 69 doelpunten en slecht vijf tegentreffers. "We trainen hard en dan is het prachtig om te zien dat dingen uitkomen op het veld. Als wij met z'n allen goed verdedigen, dan kunnen onze aanvallers uitblinken. Zelfs in de Champions League", doelt hij op een serie van zes groepswedstrijden zonder verliespunten.

De afgelopen week abrupt vertrokken directeur voetbalzaken Marc Overmars maakte in de zomer van 2019 zo'n 7 miljoen euro over aan Defensa y Justicia voor de komst van Martínez. De transfer bleek een voltreffer, ook al mag de 24-jarige verdediger zich dit seizoen pas echt basisspeler noemen. Martínez heeft begrepen dat de directeur voetbalzaken zich schuldig heeft gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag jegens vrouwelijke medewerkers. "Maar ik heb daar nu niet echt een mening over", houdt hij zich op de vlakte.

Niet opgeven

Martínez vertelt liever over hoe leuk hij het in Amsterdam heeft. De verdediger geniet als hij langs de grachten in het centrum loopt. "En de mensen geven me respect en laten me ook met rust. Het is fijn om normaal over straat te kunnen lopen."

Zijn goede spel bij Ajax is inmiddels ook bondscoach Lionel Scaloni van Argentinië opgevallen. Martínez was onlangs basisspeler tijdens de interlands tegen Chili en Colombia in de WK-kwalificatie. Samen voetballen met Lionel Messi op het WK in Qatar is inmiddels een reëel doel. "Ik ben daar altijd in blijven geloven", vertelt Martínez. "Ook toen ik de afgelopen seizoenen niet alle duels speelde met Ajax. Ik wil de beste worden op mijn positie."

Martínez kreeg de afgelopen seizoenen veel steun van Nicolás Tagliafico als hij vaker op de bank moest zitten dan hem lief was. "Het is lastig als je iedere dag alles geeft maar soms weinig mag spelen. Nico heeft me hier wegwijs gemaakt. Nu help ik hem een beetje omdat hij niet alles speelt. Maar hij is een vechter en komt zeker weer terug. Wij Argentijnen geven niet zomaar op."

Meer uit Voetbal

Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

2 uur geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

3 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

3 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

10 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

20 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

20 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

20 uur geleden