Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajacied Martínez gaat heel ver om een tegentreffer te voorkomen

Ajacied Martínez gaat heel ver om een tegentreffer te voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax tegen FC Twente (5-0) is nog maar net afgelopen als Lisandro Martínez mag vertellen waarom zijn ploeg zo weinig doelpunten incasseert in de Eredivisie. "Ik had het er net nog over met Jurriën Timber", antwoordt de Argentijn over zijn maatje centraal in de defensie van de landskampioen. "Je moet onze verdedigers zo'n beetje vermoorden om te scoren. Die mentaliteit hebben we er aardig in gekregen."

Ajax bleef tegen FC Twente voor de achttiende keer in 22 competitiewedstrijden zonder tegentreffer. De koploper won alweer voor de achtste keer dit seizoen met 5-0 in de Eredivisie. Martínez is trots op het doelsaldo van 69 doelpunten en slecht vijf tegentreffers. "We trainen hard en dan is het prachtig om te zien dat dingen uitkomen op het veld. Als wij met z'n allen goed verdedigen, dan kunnen onze aanvallers uitblinken. Zelfs in de Champions League", doelt hij op een serie van zes groepswedstrijden zonder verliespunten.

De afgelopen week abrupt vertrokken directeur voetbalzaken Marc Overmars maakte in de zomer van 2019 zo'n 7 miljoen euro over aan Defensa y Justicia voor de komst van Martínez. De transfer bleek een voltreffer, ook al mag de 24-jarige verdediger zich dit seizoen pas echt basisspeler noemen. Martínez heeft begrepen dat de directeur voetbalzaken zich schuldig heeft gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag jegens vrouwelijke medewerkers. "Maar ik heb daar nu niet echt een mening over", houdt hij zich op de vlakte.

Niet opgeven

Martínez vertelt liever over hoe leuk hij het in Amsterdam heeft. De verdediger geniet als hij langs de grachten in het centrum loopt. "En de mensen geven me respect en laten me ook met rust. Het is fijn om normaal over straat te kunnen lopen."

Zijn goede spel bij Ajax is inmiddels ook bondscoach Lionel Scaloni van Argentinië opgevallen. Martínez was onlangs basisspeler tijdens de interlands tegen Chili en Colombia in de WK-kwalificatie. Samen voetballen met Lionel Messi op het WK in Qatar is inmiddels een reëel doel. "Ik ben daar altijd in blijven geloven", vertelt Martínez. "Ook toen ik de afgelopen seizoenen niet alle duels speelde met Ajax. Ik wil de beste worden op mijn positie."

Martínez kreeg de afgelopen seizoenen veel steun van Nicolás Tagliafico als hij vaker op de bank moest zitten dan hem lief was. "Het is lastig als je iedere dag alles geeft maar soms weinig mag spelen. Nico heeft me hier wegwijs gemaakt. Nu help ik hem een beetje omdat hij niet alles speelt. Maar hij is een vechter en komt zeker weer terug. Wij Argentijnen geven niet zomaar op."

Meer uit Voetbal

Fortuna verkoopt verdediger Mendes na vijf maanden

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard neemt na ruim vijf maanden alweer afscheid van Houboulang Mendes. De 27-jarige geboren Fransman, die als international voor Guinee-Bissau voetbalde, stapt over naar Servette FC. Bij de Zwitserse club, die uitkomt op het hoogste niveau, ondertekent hij een meerjarig contract.

1 uur geleden
Franse voetballer Hernández beschuldigd van mensenhandel

PARIJS (ANP/RTR) - Franse aanklagers zijn een onderzoek gestart naar de Franse international Lucas Hernández en zijn partner naar aanleiding van beschuldigingen van mensenhandel en illegale tewerkstelling door een Colombiaans gezin. Het paar ontkent elke misstand en zegt te goeder trouw te hebben gehandeld, maar te zijn gemanipuleerd.

1 uur geleden
Timber bij nieuwe club Marseille onthaald door zingende fans

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber is in Marseille aangekomen om zijn transfer naar Olympique Marseille af te ronden. De 24-jarige middenvelder van Feyenoord sprak zich afgelopen weekend na de thuisnederlaag in de Kuip tegen Sparta (3-4) uit over een conflict met trainer Robin van Persie. Sindsdien ging het hard met de transfer naar de Franse nummer 3, die zo goed als rond is. Timber had bij Feyenoord nog een contract voor een halfjaar.

1 uur geleden
Spelers Manchester City betalen tickets fans na debacle bij Bodø

MANCHESTER (ANP/AFP) - De spelers van Manchester City betalen de kaartjes voor de fans die dinsdag aanwezig waren bij de uitwedstrijd tegen Bodø/Glimt in de Champions League. De Engelse topclub blameerde zich met 3-1 bij de Noren, die daarmee hun eerste zege van dit seizoen boekten in het hoofdtoernooi.

1 uur geleden
IOC verdedigt nauwe band FIFA-baas Infantino met Trump

LAUSANNE (ANP/DPA) - Voorzitter Kirsty Coventry van het Internationaal Olympisch Comité ziet geen problemen in de nauwe band van FIFA-voorzitter Gianni Infantino en de Amerikaanse president Donald Trump. Infantino heeft Trump herhaaldelijk ontmoet in het Witte Huis en hem namens de wereldvoetbalbond een prijs voor de vrede gegeven. "Hij heeft over een paar maanden zijn WK in de Verenigde Staten. Ik zou me wel zorgen maken als er geen goede relatie zou zijn", aldus Coventry in een persconferentie.

3 uur geleden
Feyenoord heeft spits Ueda terug voor duel met Sturm Graz

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan weer beschikken over spits Ayase Ueda. De Japanse spits zou volgens coach Robin van Persie donderdag in De Kuip in de Europa League tegen Sturm Graz in actie kunnen komen.

4 uur geleden
Hwang wil Feyenoord-fans gelukkig maken in 'moeilijke periode'

ROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.

5 uur geleden