Ajacied Kudus helpt Ghana met twee treffers aan WK-zege
AL RAYYAN (ANP) - Ghana mag blijven hopen op een langer verblijf op het WK voetbal. Met dank aan Ajacied Mohammed Kudus boekte de Afrikaanse ploeg een benauwde 3-2-overwinning op Zuid-Korea. Kudus tekende voor twee treffers.
Ghana, dat zijn eerste wedstrijd met 3-2 had verloren van Portugal, heeft nu 3 punten uit twee wedstrijden. Zuid-Korea heeft 1 punt. Groepsgenoten Portugal en Uruguay spelen maandag om 20.00 uur hun tweede wedstrijd in de poule.
Bondscoach Otto Addo van Ghana voerde drie veranderingen door na de nederlaag tegen Portugal. Zo kreeg Jordan Ayew een basisplaats naast zijn broer André Ayew. Jordan Ayew betaalde het vertrouwen meteen terug. Een vrije trap van de middenvelder bleef halverwege de eerste helft hangen in het strafschopgebied, waarna Mohammed Salisu uit de draai de 1-0 binnenschoot. Even later vond Ayew met een voorzet Kudus, die zijn kopbal in de hoek mikte (2-0).
Zuid-Korea wist pas na rust voor gevaar te zorgen, maar toen ging het opeens snel. Een eerste kopbal van Cho Gue-sung werd nog gestopt, maar na een klein uur verzilverde hij zijn tweede kopkans voor de 2-1. Cho trok de stand 3 minuten later gelijk door opnieuw met zijn hoofd te scoren. Kudus bezorgde Ghana echter de zege door met een schuiver de 3-2 binnen te schieten. Een slotoffensief van Zuid-Korea zorgde voor spannende momenten, maar gescoord werd er niet meer. Bondscoach Paulo Bento kreeg na afloop nog rood na kritiek op de leiding.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
59 minuten geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
59 minuten geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
1 uur geledenVILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay ziet de hitte op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet als groot probleem. "Op het WK van 2014 in Brazilië hebben we laten zien dat we het goed vol kunnen houden", sprak de 32-jarige aanvaller van het Nederlands elftal maandag in Zeist.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft bondscoach Ronald Koeman bij de start van de voorbereiding op het wereldkampioenschap gerustgesteld. "Ik ben fit", vertelde de 32-jarige aanvaller van Corinthians maandag aan de verzamelde media in Zeist.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Alireza Jahanbakhsh gaat met Iran naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 32-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en sc Heerenveen maakt deel uit van de definitieve selectie van bondscoach Amir Ghalenoei.
3 uur geleden