Ajacied Kudus helpt Ghana met twee treffers aan WK-zege
AL RAYYAN (ANP) - Ghana mag blijven hopen op een langer verblijf op het WK voetbal. Met dank aan Ajacied Mohammed Kudus boekte de Afrikaanse ploeg een benauwde 3-2-overwinning op Zuid-Korea. Kudus tekende voor twee treffers.
Ghana, dat zijn eerste wedstrijd met 3-2 had verloren van Portugal, heeft nu 3 punten uit twee wedstrijden. Zuid-Korea heeft 1 punt. Groepsgenoten Portugal en Uruguay spelen maandag om 20.00 uur hun tweede wedstrijd in de poule.
Bondscoach Otto Addo van Ghana voerde drie veranderingen door na de nederlaag tegen Portugal. Zo kreeg Jordan Ayew een basisplaats naast zijn broer André Ayew. Jordan Ayew betaalde het vertrouwen meteen terug. Een vrije trap van de middenvelder bleef halverwege de eerste helft hangen in het strafschopgebied, waarna Mohammed Salisu uit de draai de 1-0 binnenschoot. Even later vond Ayew met een voorzet Kudus, die zijn kopbal in de hoek mikte (2-0).
Zuid-Korea wist pas na rust voor gevaar te zorgen, maar toen ging het opeens snel. Een eerste kopbal van Cho Gue-sung werd nog gestopt, maar na een klein uur verzilverde hij zijn tweede kopkans voor de 2-1. Cho trok de stand 3 minuten later gelijk door opnieuw met zijn hoofd te scoren. Kudus bezorgde Ghana echter de zege door met een schuiver de 3-2 binnen te schieten. Een slotoffensief van Zuid-Korea zorgde voor spannende momenten, maar gescoord werd er niet meer. Bondscoach Paulo Bento kreeg na afloop nog rood na kritiek op de leiding.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
5 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
12 uur geleden