Ajacied Kudus helpt Ghana met twee treffers aan WK-zege
AL RAYYAN (ANP) - Ghana mag blijven hopen op een langer verblijf op het WK voetbal. Met dank aan Ajacied Mohammed Kudus boekte de Afrikaanse ploeg een benauwde 3-2-overwinning op Zuid-Korea. Kudus tekende voor twee treffers.
Ghana, dat zijn eerste wedstrijd met 3-2 had verloren van Portugal, heeft nu 3 punten uit twee wedstrijden. Zuid-Korea heeft 1 punt. Groepsgenoten Portugal en Uruguay spelen maandag om 20.00 uur hun tweede wedstrijd in de poule.
Bondscoach Otto Addo van Ghana voerde drie veranderingen door na de nederlaag tegen Portugal. Zo kreeg Jordan Ayew een basisplaats naast zijn broer André Ayew. Jordan Ayew betaalde het vertrouwen meteen terug. Een vrije trap van de middenvelder bleef halverwege de eerste helft hangen in het strafschopgebied, waarna Mohammed Salisu uit de draai de 1-0 binnenschoot. Even later vond Ayew met een voorzet Kudus, die zijn kopbal in de hoek mikte (2-0).
Zuid-Korea wist pas na rust voor gevaar te zorgen, maar toen ging het opeens snel. Een eerste kopbal van Cho Gue-sung werd nog gestopt, maar na een klein uur verzilverde hij zijn tweede kopkans voor de 2-1. Cho trok de stand 3 minuten later gelijk door opnieuw met zijn hoofd te scoren. Kudus bezorgde Ghana echter de zege door met een schuiver de 3-2 binnen te schieten. Een slotoffensief van Zuid-Korea zorgde voor spannende momenten, maar gescoord werd er niet meer. Bondscoach Paulo Bento kreeg na afloop nog rood na kritiek op de leiding.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
22 uur geleden