Ajacied Klaassen: titelrace nog niet beslist
ALMELO (ANP) - Davy Klaassen had met een doelpunt en aan assist een groot aandeel in de zege van Ajax op Heracles Almelo (2-0). Hij kwam met zijn ploeg nog steviger aan de leiding van de Eredivisie. "Maar er is nog niets beslist", zei hij. "Er zijn nog veel punten te verdelen."
Ajax heeft inmiddels 6 punten meer dan het als tweede geklasseerde PSV dat ook nog eens een duel meer heeft gespeeld en een veel slechter doelsaldo heeft. "Maar nog niet zo lang geleden stonden we maar 1 punten op ze voor", zei Klaassen. "Het kan dus hard gaan soms. We zijn nu wel de constantste van alle topploegen. Dat moet zo blijven."
Trainer Erik ten Hag wilde zich ook nog niet rijk rekenen. "Natuurlijk is het leuk dat we verder uitlopen", zei hij. "Maar ik ben nu vooral bezig om de ploeg nog beter te maken. En dat kan nog zeker. Zo goed begonnen we niet tegen Heracles en we verzuimden ook heel lang de belangrijke tweede treffer te maken."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
6 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
10 uur geleden