Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajacied Klaassen gaat dokter eens vragen wat er aan de hand was

Ajacied Klaassen gaat dokter eens vragen wat er aan de hand was

HERNING (ANP) - Davy Klaassen lag dinsdagmiddag op de bank met zijn PlayStation te spelen toen hij werd gebeld. Het was Erik ten Hag, zijn trainer bij Ajax, die zei dat hij alsnog naar het uitduel met Midtjylland in de Champions League mocht komen. "Ik heb mijn tas gepakt en ben snel in een vliegtuigje gestapt", vertelt hij na een overwinning van 1-2.

Een klein uurtje later arriveerde Klaassen samen met tweede doelman Maarten Stekelenburg in Denemarken, waar een busje voor het duo klaarstond. Tijd om naar het spelershotel te gaan was er niet meer. "Ik kreeg via mijn telefoon de wedstrijdbespreking opgestuurd", lacht de middenvelder. "Uiteindelijk was ik nog wel vijf minuten eerder dan mijn ploeggenoten bij het stadion."

Klaassen wist vlak na de zege op Midtjylland nog steeds niet waarom hij na een positieve coronatest van maandag alsnog naar Denemarken mocht komen. Was de positieve test vals of viel een tweede test negatief uit? "Ik zal het de dokter eens vragen", antwoordt de in Hilversum geboren voetballer. "Misschien kan hij het me allemaal eens rustig uitleggen."

Krankzinnig

Ondanks een verre van ideale voorbereiding was Klaassen klaar om tegen Midtjylland te beginnen. Maar zijn trainer Ten Hag besloot anders. "Ook omdat ik niet wist of Davy wel op tijd zou komen en ik Jurgen Ekkelenkamp al had beloofd te beginnen", verduidelijkt de coach na de eerste zege van zijn ploeg in de groepsfase van de Champions League. "Ik had daar natuurlijk alle begrip voor", vult Klaassen aan.

De 16-voudig international van het Nederlands elftal was maandag niet de enige speler van Ajax die positief op corona testte. Dusan Tadic, Ryan Gravenberch en André Onana mochten maandagmiddag ook niet met hun ploeggenoten naar Denemarken vliegen. Een paar uur later waren ze plotseling wel weer welkom. Pas zo'n vijf uur voor de wedstrijd kregen ze dinsdagmiddag groen licht om in actie te komen. Net als Klaassen, die dus nog wel even een vliegtuig moest pakken.

Met de winst op zak kan de na rust ingevallen Klaassen wel lachen om twee krankzinnig verlopen dagen. "Wat moet ik anders?", vraagt hij zich af. "Het was denk ik heel anders geweest als we hier niet hadden gewonnen. Ja, dan had ik me wel benadeeld gevoeld. Nu doen we weer volop mee in de poule. In balbezit moeten we beter gaan voetballen. Maar ik had in de tweede helft geen moment het gevoel dat het nog fout zou gaan."

Meer uit Voetbal

EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

1 uur geleden
Feyenoord akkoord over in eigen handen krijgen van De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.

2 uur geleden
De Roon scoort in beker voor winnend Atalanta

BERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.

3 uur geleden
Duitsland organiseert in 2029 EK voetbal voor vrouwen

NYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.

3 uur geleden
Hekkensluiter Mainz ontslaat trainer Henriksen

MAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.

3 uur geleden
Sevilla moet tribune na staken stadsderby drie duels leeg laten

SEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.

4 uur geleden
Clubs hoeven spelers voor Afrika Cup pas 15 december af te staan

ZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.

4 uur geleden