Ajacied Haller leidt Ivoorkust met twee treffers langs Kameroen
EBIMPÉ (ANP) - Ajacied Sébastien Haller vervulde bij Ivoorkust een hoofdrol in de gewonnen WK-kwalificatiewedstrijd tegen concurrent Kameroen (2-1). Hij kwam voor eigen publiek in Ebimpé in het eerste half uur twee keer tot scoren. De aanvaller benutte eerst een strafschop en trof daarna opnieuw doel met een bekeken schot in de verre hoek. Moumi Ngamaleu verzilverde na een uur nog wel een strafschop namens Kameroen, maar de gelijkmaker bleef uit.
Haller werd in de 69e minuut gewisseld. PSV-middenvelder Ibrahim Sangaré speelde de gehele wedstrijd. Ivoorkust bleef afgelopen vrijdag in de eerste groepswedstrijd in en tegen Mozambique steken op 0-0. Ook in dat duel waren Haller en Sangaré basisspelers.
In poule D van de WK-kwalificatie in Afrika leidt Ivoorkust met 4 punten, gevolgd door Kameroen met 3 punten. Alleen de groepswinnaar plaatst zich voor de volgende ronde.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
37 minuten geledenCAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
1 uur geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
1 uur geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.
1 uur geledenVILLARREAL (ANP/AFP) - Villarreal mag komend voetbalseizoen opnieuw meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Marcelino versloeg zaterdag Levante met 5-1 en is daardoor zeker van een plaats bij de eerste vier op de ranglijst van de Spaanse competitie.
2 uur geledenIPSWICH (ANP) - Ajax profiteert van de promotie van Ipswich Town naar de Premier League. De Engelse club moet Chuba Akpom voor een bedrag van ruim 9 miljoen euro overnemen.
3 uur geleden