Ajacied Daramy staat voor vertrek naar Stade Reims
AMSTERDAM (ANP) - Mohamed Daramy vervolgt zijn loopbaan waarschijnlijk bij Stade Reims. De aanvaller van Ajax leek vorige week nog op weg naar Burnley, maar de Franse club is bereid zo'n 15 miljoen euro voor hem te betalen.
De 21-jarige Daramy ontbrak op de laatste training van Ajax voor het eerste competitieduel van zaterdag met Heracles Almelo. Hij heeft de ruimte gekregen om met de Franse club te onderhandelen over zijn contract.
De transfersom van Daramy is een fikse meevaller voor directeur voetbalzaken Sven Mislintat. Ajax betaalde twee jaar geleden 12 miljoen euro voor de Deen, maar de linksbuiten werd nooit een basisspeler van de club uit Amsterdam. Daramy keerde afgelopen seizoen op huurbasis terug bij zijn oude club FC Kopenhagen, waarmee hij landskampioen werd.
Geen hoofdrol
Daramy speelde geen hoofdrol in de plannen van trainer Maurice Steijn voor het nieuwe seizoen. Ajax versterkte zich vorig jaar al met Steven Bergwijn, die het liefst als linksbuiten speelt. Na het vertrek van Dusan Tadic kwam Carlos Forbs Borges over van Manchester City.
Ajax is ook nog op zoek naar versterkingen. De verdedigers Josip Sutalo (Dinamo Zagreb) en Hiroki Ito (VfB Stuttgart) staan nog steeds hoog op het verlanglijstje van de club uit Amsterdam. Ajax zoekt ook nog een centrumspits die kan concurreren met Brian Brobbey. Voor die positie is Chuba Akpom in beeld gekomen. Hij maakte afgelopen seizoen 28 doelpunten voor Middlesbrough in het Championship, het tweede niveau van Engeland.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
47 minuten geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
4 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
4 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
4 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
6 uur geleden