Ajacied Daramy staat voor vertrek naar Stade Reims
AMSTERDAM (ANP) - Mohamed Daramy vervolgt zijn loopbaan waarschijnlijk bij Stade Reims. De aanvaller van Ajax leek vorige week nog op weg naar Burnley, maar de Franse club is bereid zo'n 15 miljoen euro voor hem te betalen.
De 21-jarige Daramy ontbrak op de laatste training van Ajax voor het eerste competitieduel van zaterdag met Heracles Almelo. Hij heeft de ruimte gekregen om met de Franse club te onderhandelen over zijn contract.
De transfersom van Daramy is een fikse meevaller voor directeur voetbalzaken Sven Mislintat. Ajax betaalde twee jaar geleden 12 miljoen euro voor de Deen, maar de linksbuiten werd nooit een basisspeler van de club uit Amsterdam. Daramy keerde afgelopen seizoen op huurbasis terug bij zijn oude club FC Kopenhagen, waarmee hij landskampioen werd.
Geen hoofdrol
Daramy speelde geen hoofdrol in de plannen van trainer Maurice Steijn voor het nieuwe seizoen. Ajax versterkte zich vorig jaar al met Steven Bergwijn, die het liefst als linksbuiten speelt. Na het vertrek van Dusan Tadic kwam Carlos Forbs Borges over van Manchester City.
Ajax is ook nog op zoek naar versterkingen. De verdedigers Josip Sutalo (Dinamo Zagreb) en Hiroki Ito (VfB Stuttgart) staan nog steeds hoog op het verlanglijstje van de club uit Amsterdam. Ajax zoekt ook nog een centrumspits die kan concurreren met Brian Brobbey. Voor die positie is Chuba Akpom in beeld gekomen. Hij maakte afgelopen seizoen 28 doelpunten voor Middlesbrough in het Championship, het tweede niveau van Engeland.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
2 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
5 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
7 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
15 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
15 uur geleden