Ajacied Daramy staat voor vertrek naar Stade Reims
AMSTERDAM (ANP) - Mohamed Daramy vervolgt zijn loopbaan waarschijnlijk bij Stade Reims. De aanvaller van Ajax leek vorige week nog op weg naar Burnley, maar de Franse club is bereid zo'n 15 miljoen euro voor hem te betalen.
De 21-jarige Daramy ontbrak op de laatste training van Ajax voor het eerste competitieduel van zaterdag met Heracles Almelo. Hij heeft de ruimte gekregen om met de Franse club te onderhandelen over zijn contract.
De transfersom van Daramy is een fikse meevaller voor directeur voetbalzaken Sven Mislintat. Ajax betaalde twee jaar geleden 12 miljoen euro voor de Deen, maar de linksbuiten werd nooit een basisspeler van de club uit Amsterdam. Daramy keerde afgelopen seizoen op huurbasis terug bij zijn oude club FC Kopenhagen, waarmee hij landskampioen werd.
Geen hoofdrol
Daramy speelde geen hoofdrol in de plannen van trainer Maurice Steijn voor het nieuwe seizoen. Ajax versterkte zich vorig jaar al met Steven Bergwijn, die het liefst als linksbuiten speelt. Na het vertrek van Dusan Tadic kwam Carlos Forbs Borges over van Manchester City.
Ajax is ook nog op zoek naar versterkingen. De verdedigers Josip Sutalo (Dinamo Zagreb) en Hiroki Ito (VfB Stuttgart) staan nog steeds hoog op het verlanglijstje van de club uit Amsterdam. Ajax zoekt ook nog een centrumspits die kan concurreren met Brian Brobbey. Voor die positie is Chuba Akpom in beeld gekomen. Hij maakte afgelopen seizoen 28 doelpunten voor Middlesbrough in het Championship, het tweede niveau van Engeland.
Meer uit Voetbal
NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
14 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
20 uur geleden