Ajacied Blind zit weer goed in zijn vel na mentale overwinning
BERGAMO (ANP) - Alsof hij nooit door hartproblemen is geplaagd, blinkt Daley Blind de laatste weken uit bij Ajax. "Ik voel me goed en steeds sterker worden", blikte hij maandag voor de training in het stadion van Atalanta vooruit op de tweede groepswedstrijd in de Champions League in Bergamo. "Ik wil die stijgende lijn blijven volgen."
Blind zakte vorig jaar december als gevolg van een ontstoken hartspier in elkaar tijdens een thuisduel met Valencia. De Amsterdammer kreeg onderhuids een defibrillator aangebracht, zodat hij zich altijd veilig kon voelen. Toch was het eind augustus schrikken toen het apparaatje tijdens een oefenduel met Hertha BSC afging. Gelukkig mocht de 30-jarige Blind al snel weer voetballen van zijn arts.
"Het is niet niets wat er is gebeurd", besefte Blind. "Ook mentaal niet. Ik moest wel iets overwinnen. Maar ik ben goed door de mensen op de club geholpen, ook door het thuisfront. Ik voel me nu vrij en steeds sterker worden. Ik zit gelukkig weer goed in mijn vel."
Blind wil het avontuur in de Champions League niet als verloren beschouwen als Ajax onderuit gaat tegen Atalanta. Maar hij beseft ook dat een achterstand van zes punten op Atalanta en mogelijk ook Liverpool niet zo maar is ingelopen. "We hebben Atalanta goed bekeken en weten wat we moeten doen. Nee, ik zal niet tevreden zijn met een punt. We komen hier om te winnen."
De mogelijkheid bestaat dat Blind net als vorige week tijdens het verloren duel met Liverpool (0-1) als middenvelder start. "Ik kan switchen tussen de posities achterin en op het middenveld", zei hij. "Ik ben een speler die denk ik goed begrijpt wat de trainer wil. Ik kan dat op verschillende posities vertalen."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Sherida Spitse (35) kijkt uit naar haar afscheid van het Nederlands elftal. De recordinternational van Oranje speelt dinsdag haar 248e en laatste interland in Nijmegen tegen Canada. "Het is mooi geweest. Het is goed zo", zei Spitse maandagmiddag in Zeist.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Kevin De Bruyne heeft in het duel met Internazionale van zaterdag een ernstige hamstringblessure opgelopen, meldt zijn club Napoli. Volgens Italiaanse media komt de 34-jarige Belgische voetballer dit jaar niet meer in actie. Napoli heeft zelf geen hersteltermijn genoemd.
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft trainer Igor Tudor ontslagen. De club uit Turijn meldt dat de 47-jarige Kroaat na zeven maanden uit zijn functie is gezet. Hetzelfde geldt voor zijn staf.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft drie dagen na de Europese stuntzege tegen Aston Villa weer eens een competitieduel gewonnen. De ploeg van coach Melvin Boel versloeg Excelsior met 2-0 dankzij twee doelpunten van Mathis Suray.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zondag Everton met 3-0 verslagen. De Londenaren dankten met name verdediger Micky van de Ven. De Oranje-international maakte twee doelpunten en was daardoor mede verantwoordelijk voor de eerste nederlaag van Everton in het nieuwe stadion van de tweede club van Liverpool.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft dankzij een overtuigende overwinning op FC Utrecht de derde plaats in de Eredivisie behouden. De Alkmaarders wonnen in eigen huis met 4-1 en kwamen op 21 punten, 2 meer dan Ajax en 4 minder dan koploper Feyenoord en PSV. Troy Parrott scoorde twee keer in de eerste helft. Sven Mijnans en Mees de Wit maakten de doelpunten in de tweede helft. Gjivai Zechiƫl scoorde voor FC Utrecht.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie wil niet te lang stilstaan bij de eerste nederlaag van dit seizoen in de Eredivisie. "Ik wil dat mijn jongens morgen gewoon weer zichzelf zijn en de honger laten zien om beter te worden. Hiervan gaan we leren", zei de trainer van Feyenoord na de ontmoeting in De Kuip met PSV: 2-3.
1 dag geleden