Ajacied Blind traint niet tot uitslagen onderzoek bekend zijn
AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind stopt voorlopig even met trainen. De 30-jarige verdediger laat zich eerst uitgebreid onderzoeken in een ziekenhuis. De tweede aanvoerder van Ajax wacht eerst alle resultaten af voordat hij de training weer hervat.
Blind zakte woensdag in elkaar tijdens een oefenwedstrijd tegen Hertha BSC, zonder dat er een tegenstander bij hem in de buurt was. Trainer Erik ten Hag vertelde na de wedstrijd dat de defibrillator (ICD) van de Amsterdammer was afgegaan. Blind verliet op eigen kracht het speelveld en had geen grote klachten meer. "Hij voelt zich weer oké", vertelde Ten Hag.
Blind meldde zich woensdag even op sportpark De Toekomst maar besloot na overleg voorlopig niet te trainen. Hij voelde zich naar omstandigheden goed, zo meldt Ajax. Trainer Ten Hag vertelde na het oefenduel met Hertha BSC al dat een cardioloog onder meer de ICD van Blind moet uitlezen om te weten te komen wat er aan de hand was. Een ICD geeft normaal gesproken een schok af om het hartritme weer te herstellen.
Ontstoken hartspier
Blind zakte vorig jaar december ook al eens in elkaar, tijdens een duel met Valencia. Onderzoek wees toen uit dat de verdediger met een ontstoken hartspier kampte. Besloten werd om onderhuids een defibrillator bij hem aan te brengen. Blind maakte in februari van dit jaar zijn rentree en had tot het duel met Hertha BSC geen hartproblemen meer.
Ajax hervat de competitie op 13 september met een uitwedstrijd tegen Sparta. Blind maakt ook deel uit van de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de duels met Polen (4 september) en Italië (7 september) in de Nations League. Interim-bondscoach Dwight Lodeweges maakt vrijdag zijn definitieve selectie bekend.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
22 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
22 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
22 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
23 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
1 dag geleden