Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajacied Blind traint niet tot uitslagen onderzoek bekend zijn

Ajacied Blind traint niet tot uitslagen onderzoek bekend zijn

AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind stopt voorlopig even met trainen. De 30-jarige verdediger laat zich eerst uitgebreid onderzoeken in een ziekenhuis. De tweede aanvoerder van Ajax wacht eerst alle resultaten af voordat hij de training weer hervat.

Blind zakte woensdag in elkaar tijdens een oefenwedstrijd tegen Hertha BSC, zonder dat er een tegenstander bij hem in de buurt was. Trainer Erik ten Hag vertelde na de wedstrijd dat de defibrillator (ICD) van de Amsterdammer was afgegaan. Blind verliet op eigen kracht het speelveld en had geen grote klachten meer. "Hij voelt zich weer oké", vertelde Ten Hag.

Blind meldde zich woensdag even op sportpark De Toekomst maar besloot na overleg voorlopig niet te trainen. Hij voelde zich naar omstandigheden goed, zo meldt Ajax. Trainer Ten Hag vertelde na het oefenduel met Hertha BSC al dat een cardioloog onder meer de ICD van Blind moet uitlezen om te weten te komen wat er aan de hand was. Een ICD geeft normaal gesproken een schok af om het hartritme weer te herstellen.

Ontstoken hartspier

Blind zakte vorig jaar december ook al eens in elkaar, tijdens een duel met Valencia. Onderzoek wees toen uit dat de verdediger met een ontstoken hartspier kampte. Besloten werd om onderhuids een defibrillator bij hem aan te brengen. Blind maakte in februari van dit jaar zijn rentree en had tot het duel met Hertha BSC geen hartproblemen meer.

Ajax hervat de competitie op 13 september met een uitwedstrijd tegen Sparta. Blind maakt ook deel uit van de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de duels met Polen (4 september) en Italië (7 september) in de Nations League. Interim-bondscoach Dwight Lodeweges maakt vrijdag zijn definitieve selectie bekend.

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

8 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

8 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

10 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

10 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

11 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

11 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

12 uur geleden