Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajacied Blind: dit ligt echt niet aan onze trainer

Ajacied Blind: dit ligt echt niet aan onze trainer

UTRECHT (ANP) - Daley Blind reageerde oprecht verbaasd toen hem na de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen FC Utrecht (2-0) naar de positie van Erik ten Hag werd gevraagd. "Het is dat ik hiermee word geconfronteerd", zei de Amsterdammer. "Maar dat is totaal niet door mijn hoofd gegaan."

Ajax verloor vijf van de laatste negen competitieduels en werd door het Spaanse Getafe uit de Europa League gespeeld. Tegen FC Utrecht incasseerde de kampioen een nieuwe dreun. "Maar dit ligt echt niet aan onze trainer. Die doet gewoon hetzelfde. Tussen hem aan ons zit het gewoon goed", benadrukte Blind.

Ten Hag heeft vorig jaar veel krediet opgebouwd, met winst van de landstitel, KNVB-beker en een halve finale in de Champions League. Maar wat de Tukker de laatste weken ook probeert, hij krijgt Ajax maar niet aan het voetballen. Zijn ploeg blijft defensief blunder op blunder stapelen en creëert nog maar nauwelijks kansen.

Scoren

Ajax vierde in 2019 maar liefst 163 doelpunten."En de laatste weken scoren we nauwelijks", erkende Blind. "Waar dat aan ligt? Nou, iedere ploeg krijgt het lastig als er zes of zeven spelers geblesseerd zijn. En als er dan sommige jongens zoals nu terugkomen, dan hebben die soms even tijd nodig om er weer te staan. Dat geldt ook voor mij."

Ajax heeft met afstand de duurste selectie van alle clubs in de eredivisie. De financiële huishouding van de vereniging is ingericht op weer een jaar Champions League. De kampioen van dit seizoen in de eredivisie kwalificeert zich zo goed als zeker voor de groepsfase van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal. Alleen deelname aan het miljoenenbal volstaat al voor een slordige 45 miljoen euro.

Nerveus

Hoe nerveus is de clubleiding van de landskampioen inmiddels? AZ staat in de eredivisie al in punten gelijk. Komende zaterdag wacht voor Ajax alweer een uitwedstrijd tegen sc Heerenveen, dat ook kansen zal zien. Tegen het huidige Ajax kom je al heel ver als je compact verdedigt en twee snelle aanvallers met een lange bal aan het werk zet. "Natuurlijk heb ik er nog vertrouwen in dat we kampioen worden", zei Blind. "Het zou raar zijn als dat niet zo was."

"Er staan nog steeds ongeveer dezelfde spelers op het veld als vorig jaar", stelde Blind. "Laten we niet vergeten wat we wel samen gepresteerd hebben, Het is ook niet zo dat we niet hard werken. Volgens mij heeft iedereen er alles aan gedaan. maar het loopt gewoon even niet. Voorin is die laatste voorzet te vaak niet goed. En we geven de doelpunten veel te makkelijk weg. Het moet beter en snel, dat is duidelijk. Maar we kunnen ook beter. Ik vond ons tegen FC Utrecht al minder slecht dan zondag tegen AZ."

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot gefrustreerd over gebrek aan kansen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.

5 uur geleden
Liverpool kan thuis niet winnen van Leeds United

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

6 uur geleden
Trainer Maresca per direct weg bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.

13 uur geleden
Neymar verlengt alsnog contract bij FC Santos met een jaar

SANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.

16 uur geleden
Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

1 dag geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

1 dag geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

1 dag geleden