Ajacied Blind: dit is best een mooie poule voor ons
AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt in de groepsfase van de Champions League tegen Borussia Dortmund, Sporting Portugal en Besiktas. Daley Blind sprak na de loting in Istanbul van een "mooie groep". De voetballer: "Het is een poule waarin we kansen hebben. Ons doel is toch overwinteren in de Champions League. Ik denk dat er mogelijkheden zijn."
Een precieze inschatting kon hij vanuit huis nog niet maken. "Dortmund is een absolute topclub. Bij de wedstrijd van PSV in de play-offs tegen Benfica hebben we kunnen zien waartoe Portugese elftallen in staat zijn, maar van Sporting weet ik niet zo veel. Bij Besiktas in Turkije zal het ongetwijfeld een heksenketel worden."
Vanzelf zal het niet gaan. "Het had allemaal zwaarder gekund, maar ook deze tegenstanders zitten niet voor niks in de Champions League", aldus Blind. "Ze hebben allemaal kwaliteit. Wij hebben alleen een kans als we op ons allerbest zijn. Het is geen feestpoule."
Blind had vooraf niet iets waar hij op hoopte. "Maar ergens had ik het natuurlijk ook wel mooi gevonden als we tegen een absolute topclub hadden geloot, bijvoorbeeld het Paris Saint-Germain van Lionel Messi. Dat zijn eigenlijk de wedstrijden waarvoor je voetballer bent geworden. En hoe moeilijk dat soort teams ook te bespelen zijn, als Ajax maak je altijd een kans."
Dortmund favoriet
"Dortmund is de favoriet", zegt trainer Erik ten Hag "Ik ken de ploeg redelijk goed, ze hebben veel snelheid voorin, zijn gevaarlijk op de counter en technisch heel vaardig. Het mooie voor de fans is dat het dichtbij is. En in die prachtige entourage met 80.000 toeschouwers wil iedereen graag voetballen. Verder denk ik dat wij en Sporting gelijkwaardig zijn. Besiktas kan ik nog niet goed inschatten. Het kan de 'dark horse' in deze groep zijn."
Ook Ten Hag zegt dat Ajax "zes goede dagen" moet hebben om kans te maken op de volgende ronde. "Dat gaat echt niet zo maar. Vergeet niet dat wij ook nog niet zijn waar we willen zijn. Dat hebben we afgelopen weekeinde in de wedstrijd bij FC Twente wel gezien. Sommige jongens zijn nieuw, sommigen zijn pas net weer goed in training. In feite zijn wij de voorbereiding nu in de competitie aan het voortzetten. Dat heeft als gebruikelijk wat tijd nodig."
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal in Saudi-Arabië. De 24-jarige aanvaller heeft vrijdag bij de club uit Riyad een contract voor vier jaar getekend.
12 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de klacht van mensenrechtenorganisatie FairSquare tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit verworpen. Volgens het IOC valt de zaak buiten de jurisdictie van de ethische commissie, aldus een IOC-woordvoerder.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Middenvelder Rodri (30) mist waarschijnlijk de start van het seizoen bij zijn club Manchester City. De Spanjaard, die afgelopen zondag wereldkampioen werd, ondergaat maandag een rugoperatie. Dat bevestigde City-coach Enzo Maresca.
16 uur geledenBREDA (ANP) - Het gedegradeerde NAC Breda heeft zich voor de komende twee seizoenen versterkt met Mats Seuntjens (34). Dat meldt de club op de website. Seuntjens sluit zich maandag aan bij de selectie van trainer Carl Hoefkens.
17 uur geledenLAUSANNE (ANP/AFP) - Sporttribunaal CAS buigt zich op 8 oktober over het beroep van Senegal tegen de intrekking van de Afrika Cup-titel. De Senegalese voetbalbond besloot in maart naar het CAS te stappen nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup had ontnomen.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft Mark van Bommel aangesteld als nieuwe bondscoach. De 49-jarige Nederlander is de opvolger van de maandag vertrokken Fransman Rudi Garcia. Van Bommel tekent een contract tot en met het EK van 2028, meldt de KBVB in een verklaring.
19 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB heeft de aanstelling van Jürgen Klopp als bondscoach bevestigd. De oud-trainer van Liverpool tekende een contract tot en met het WK van 2030. De 59-jarige Duitser is de opvolger van Julian Nagelsmann, die drie weken geleden na een teleurstellend WK vertrok. Pepijn Lijnders, die eerder assistent was van Klopp bij Liverpool, wordt een van de assistenten bij Duitsland.
22 uur geleden