Ajacied Antony scoort voor Brazilië
BELO HORIZONTE (ANP) - Antony heeft een bijdrage geleverd aan de ruime zege van Brazilië op Paraguay in de WK-kwalificatie (4-0). De aanvaller van Ajax mocht na een uur invallen en tekende voor het derde doelpunt.
Raphinha opende de score voor Brazilië. Philippe Coutinho tekende voor de 2-0 en Rodrygo bepaalde de eindstand. Brazilië blijft koploper van het kwalificatietoernooi voor landenploegen uit Zuid-Amerika en is al zeker van deelname aan het WK in Qatar.
Tijdens de wedstrijd in Belo Horizonte braken er rellen uit tussen aanhangers van Cruzeiro en Atlético Mineiro. De politie verrichtte meerdere arrestaties.
Argentinië was ook zonder Lionel Messi te sterk voor Colombia (1-0). Lautaro Martínez maakte het enige doelpunt. Verdediger Lisandro Martínez van Ajax speelde de hele wedstrijd voor de Argentijnen die al zeker zijn van kwalificatie voor het WK.
Ecuador speelde gelijk tegen Peru (1-1) en kan de tickets voor het WK in Qatar bijna bestellen. De ploeg staat nu derde en kan de vijfde plaats niet meer ontgaan. De nummer 5 van het kwalificatietoernooi voor landenploegen uit Zuid-Amerika speelt duels in de play-offs voor deelname aan het WK.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
10 minuten geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sébastien Haller kan mogelijk toch met Ivoorkust meedoen aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht viel zondag kort na zijn invalbeurt uit in de wedstrijd tegen NAC Breda (1-1).
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ajax is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 15.000 euro. De Amsterdamse voetbalclub wordt daarmee bestraft voor het afsteken van vuurwerk in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op 1 november. Dat meldt de KNVB.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax raakt na ruim twee jaar hoofd scouting Kelvin de Lang kwijt. De 44-jarige Amsterdammer had nog een contract tot medio 2027, maar heeft besloten Ajax te verlaten, meldt de club op zijn website. De Lang kwam in de zomer van 2023 van Manchester City naar Ajax.
3 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.
16 uur geleden