Ajacied Álvarez brengt Mexico met goal dicht bij WK
ORLANDO (ANP) - Edson Álvarez heeft Mexico met een belangrijk doelpunt dicht bij plaatsing voor het WK voetbal in Qatar gebracht. De middenvelder van Ajax nam in de met 1-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Honduras het enige doelpunt voor zijn rekening.
In de 70e minuut kopte Álvarez raak uit een corner vanaf de rechterzijde. Álvarez speelde de hele wedstrijd in San Pedro Sula.
Mexico kwam door de nipte zege op 25 punten en staat met nog één WK-kwalificatiewedstrijd te gaan derde. De Mexicanen hebben 3 punten meer dan nummer 4 Costa Rica, dat bovendien een minder doelsaldo heeft. De beste drie landen in de poule van acht pakken een WK-ticket.
Costa Rica neemt het later deze week op tegen nummer 2 de Verenigde Staten, dat zich zo goed als zeker heeft geplaatst voor het WK. Christian Pulisic leidde de Amerikanen met een hattrick met 5-1 langs Panama.
Pulisic was twee keer trefzeker uit een penalty. Ook Paul Arriola en Jesús Ferreira troffen doel voor de Amerikanen.
In de nacht van woensdag op donderdag treden de Amerikaanse voetballers aan tegen Costa Rica en alleen als ze met zes doelpunten of meer verschil verliezen, lopen ze het WK nog mis. Canada kan plaatsing niet meer ontgaan.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
3 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
9 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
23 uur geleden