AIVD-baas: kijk samen met je kinderen Netflixserie Adolescence
HILVERSUM (ANP) - Erik Akerboom, directeur-generaal van de AIVD (Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst), vindt dat iedereen met tienerkinderen samen naar de Netflixserie Adolescence moet kijken. "Die serie is een uitstekende weergave hoe je in een parallelle wereld terecht kan komen", zei hij in het tv-programma WNL op Zondag. Hij noemt het internet "een kraamkamer" voor toekomstige radicaliserende jongeren.
Adolescence gaat over de 13-jarige Jamie Miller, die wordt beschuldigd van de moord op zijn schoolgenoot Katie. De vierdelige serie onderzoekt de manosfeer, een seksistische onlinegemeenschap die zich tegen feminisme en vrouwen keert.
Volgens Akerboom zijn het vooral de jongeren tussen de 12 en 17 jaar waar ze zich zorgen over maken. De AIVD publiceerde afgelopen week een rapport over radicaliserende jongeren, die via sociale media en onlinegames steeds vaker worden benaderd. "Adolescence gaat niet over terrorisme maar wel over hoe je in een wereld gezogen kan worden die heel gevaarlijk is." Volgens hem kan de internetwereld voor jongeren "een vlucht zijn" die ten onrechte de indruk geeft dat ze "een held" zijn.
De Britse premier Keir Starmer zei recent dat hij vindt dat de populaire serie op Britse middelbare scholen vertoond moet worden. Netflix heeft aangeboden de serie gratis beschikbaar te stellen voor scholen. Starmer noemt dat "een belangrijk initiatief". Hij had de serie zelf met zijn tienerzoon en -dochter gekeken. "Ik kan je zeggen dat het hard aankomt", aldus Starmer.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Kinderen van 4 tot en met 11 jaar reizen vanaf volgend jaar onder begeleiding gratis met het openbaar vervoer in heel Nederland. Dat meldt DOVA, een samenwerkingsverband van provincies en regio's die hierover gaan. De organisatie maakt daarnaast bekend dat een landelijke korting voor alle mensen vanaf 65 jaar en ouder in bus, tram en metro stopt op 1 januari volgend jaar. Dit is tegen het zere been van ouderenorganisaties.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cabaretier Harrie Jekkers krijgt een eigen miniatuurbeeld in de Haagse miniatuurstad Madurodam. Dat heeft het management van Jekkers bevestigd na berichtgeving van Omroep West. Het exemplaar geldt als eerbetoon voor de 75-jarige zanger, die dit weekend definitief afscheid neemt van het podium in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - De gemeente IJsselstein had in aanloop naar de opening van een noodopvang voor asielzoekers een aantal zaken anders aan moeten pakken. Dat schrijft burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente aan de raad, die woensdagavond over de noodopvang debatteert. Hoewel veel dingen in de voorbereiding goed zijn gegaan, had de gemeente een aantal zaken naar eigen zeggen beter kunnen doordenken.
2 uur geledenASPEREN (ANP) - In de Gelderse plaats Asperen is in de nacht van dinsdag op woensdag aan de Verlengde Middelweg een brand ontstaan door een gaslekkage, zo meldt de veiligheidsregio. De hulpdiensten zijn ter plaatse om de brand te bestrijden.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Een kleurloze brandbare vloeistof is dinsdag om 19.00 uur aangetroffen in een sloot op een bedrijventerrein in Almelo, zo meldt de brandweer in een bericht. De vloeistof, die werd gevonden op het bedrijvenpark Twente, wordt gebruikt in de chemische industrie.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aan de Brahmslaan in Eindhoven zijn dinsdagavond acht woningen ontruimd nadat er explosief materiaal was gevonden in een kelderbox. Dat meldt de politie. Ook zijn een aantal straten in de buurt afgezet.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft zoals verwacht ingestemd met een wetsvoorstel dat flexwerkers meer zekerheid biedt over onder meer hun inkomen en werktijden. Een ruime meerderheid in de senaat stemde in, waardoor de wet in 2028 kan ingaan. Tijdelijke contracten zijn dan in principe alleen nog toegestaan voor flexibel werk. Het nulurencontract verdwijnt.
17 uur geleden