Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airport Weeze verwerkt flink meer reizigers dan voor corona

Airport Weeze verwerkt flink meer reizigers dan voor corona

WEEZE (ANP) - Het aantal reizigers dat vloog via Airport Weeze lag het afgelopen jaar bijna 30 procent hoger dan in 2019, het laatste jaar voor de coronacrisis. Bijna 1,6 miljoen mensen namen een vlucht vanaf de Duitse luchthaven, die vanwege zijn ligging net over de grens doorgaans ook veel wordt gebruikt door Nederlanders.

In vergelijking met 2022 steeg het aantal passagiers met ruim 54 procent, meldt Airport Weeze in een terugblik op het afgelopen jaar. Het aantal vliegbewegingen steeg minder sterk, met iets meer dan een kwart tot ruim 19.000. Het verschil in groei is te verklaren door de bezettingsgraad van de vliegtuigen. Die kwam met bijna 85 procent op het hoogste niveau ooit uit, aldus de luchthaven.

Airport Weeze profiteerde naar eigen zeggen niet alleen van de sterke vraag naar vakanties in het zomerseizoen. "December ontwikkelde zich tot de sterkste groeimaand ten opzichte van voorgaande jaren. Ten opzichte van 2019, het laatste jaar voor corona, steeg het aantal passagiers met meer dan 60 procent", constateert het vliegveld.

De groei zet naar verwachting door. De luchthaven gaat uit van ongeveer 1,8 miljoen passagiers dit jaar, onder meer dankzij de toevoeging van nieuwe bestemmingen.

Meer uit Financieel

Unilever verwacht afsplitsing ijstak 6 december te voltooien

LONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.

23 minuten geleden
Laadpalenmaker Alfen ziet omzet dalen

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.

1 uur geleden
Bloomberg: Apple werkt aan goedkopere laptop

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.

1 uur geleden
Philips schittert op terughoudend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.

3 uur geleden
Rechter wijst bezwaren beveiligers over gunning Schiphol af

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.

4 uur geleden
Winst bitcoin van afgelopen zomer volledig tenietgedaan

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.

4 uur geleden
Novo Nordisk verhoogt bod op obesitas-start-up Metsera

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De biedingsstrijd voor Metsera, een Amerikaanse start-up die experimentele medicijnen ontwikkelt voor gewichtsverlies en obesitasbehandelingen, lijkt te verhevigen. Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk, bekend van de diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, heeft zijn bod op het bedrijf flink verhoogd.

5 uur geleden