Airport Weeze verwacht flink meer reizigers tijdens zomervakantie
WEEZE (ANP) - Airport Weeze verwacht tijdens de zomervakantieperiode 375.000 passagiers te ontvangen. Dat zijn er flink meer dan een jaar eerder, toen ongeveer 300.000 reizigers via de Duitse luchthaven vlogen. Door zijn ligging, net over de grens bij Venray, wordt Airport Weeze doorgaans ook veel door Nederlanders gebruikt.
"We kijken uit naar de grote vakantiegolf en zijn goed voorbereid", aldus een woordvoerder van het vliegveld. Deze zomervakantie vertrekken in totaal 1045 vluchten vanaf Airport Weeze. Vorig jaar waren dat er nog 850. Net als in 2023 is ook nu Palma de Mallorca de bestemming die het vaakst wordt aangedaan. De hoofdplaats van het Spaanse eiland Mallorca wordt gevolgd door het Spaanse Gerona en Zadar, een havenstad in Kroatië.
Om de drukte aan te kunnen, roept Airport Weeze mensen op om minstens tweeënhalf uur voor vertrek in de vertrekhal aanwezig te zijn. "Zodat hun vakantie ontspannen en zonder stress kan beginnen."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Nvidia behoorde dinsdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse regering heeft het chipconcern toestemming gegeven om zijn H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Volgens president Donald Trump ontvangt de Amerikaanse regering in ruil daarvoor 25 procent van de verkoopopbrengst. Het aandeel Nvidia zakte 0,6 procent.
13 minuten geledenTORONTO (ANP) - Het Canadese cannabisbedrijf Cronos koopt de grootste Nederlandse wietteler die meedoet aan het wietexperiment, Canadelaar. Het beursgenoteerde Cronos heeft minstens 57,5 miljoen euro over voor het bedrijf uit Voorne aan Zee en dat bedrag kan nog oplopen.
52 minuten geledenTORONTO (ANP) - Het Canadese cannabisbedrijf Cronos koopt de grootste Nederlandse wietteler die meedoet aan het wietexperiment, Canadelaar. Het beursgenoteerde Cronos heeft minstens 57,5 miljoen euro over voor het bedrijf uit Voorne aan Zee en dat bedrag kan nog oplopen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten het aantal controles op de import van voedsel opschroeven, als het aan Brussel ligt. De Europese Commissie presenteert dinsdag een plan waarin staat dat ze het aantal controles op voedselveiligheid en -kwaliteit wil verdubbelen in landen buiten de EU waaruit voedsel wordt geïmporteerd. Ook wil de Commissie dat lidstaten zelf vaker (33 procent meer) controleren of het voedsel dat via hun grenzen binnenkomt aan de voedselkwaliteitseisen van de Unie voldoet.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het bedrijf dat de TurkStream-pijpleiding tussen Rusland en Turkije beheert, verhuist van Nederland naar Hongarije. Dat zei de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó tijdens zijn bezoek aan Moskou.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse autoconcern BMW krijgt een nieuwe bestuursvoorzitter. Milan Nedeljkovic, de huidige productiechef, neemt in mei volgend jaar de hoogste functie over van topman Oliver Zipse (61). Zijn contract loopt dan af. Nedeljkovic krijgt de ingewikkelde taak om BMW verder door het elektrificatieproces van het concern te loodsen.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Internationale luchtvaartmaatschappijen verwachten in 2026 in totaal 5,2 miljard passagiers te vervoeren. Dat is een nieuw record, meldt de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA. Ook verwachten wereldwijde luchtvaartmaatschappijen volgend jaar een recordwinst van 41 miljard dollar (ruim 35 miljard euro).
4 uur geleden