Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AirPods-maker: toeleveranciers Apple willen China sneller verlaten

AirPods-maker: toeleveranciers Apple willen China sneller verlaten

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinese toeleveranciers van Apple willen hun activiteiten waarschijnlijk sneller verplaatsen van China naar het buitenland. Dat meldt vicevoorzitter Kazujoshi Yoshinaga van GoerTek, een producent van AirPods, Apples draadloze oortjes. Ook zijn bedrijf wil vertrekken. De bedrijven doen dat als gevolg van toenemende spanningen tussen China en de Verenigde Staten, het thuisland van Apple.

Achter de schermen zouden negen van de tien belangrijkste toeleveranciers grootschalige verhuizingen voorbereiden, aldus Yoshinaga. Onderzoekers van Bloomberg schatten wel in dat het acht jaar kan duren om slechts 10 procent van de capaciteit van Apple naar buiten China te verplaatsen.

GoerTek verwacht dat dit veel sneller kan. Het bedrijf heeft al 280 miljoen dollar geïnvesteerd in een nieuwe fabriek in Vietnam. Daarnaast overweegt het GoerTek een uitbreiding naar India, aldus Yoshinaga. Volgens hem zouden Amerikaanse technologiebedrijven hebben aangedrongen op het zoeken van alternatieve locaties.

Aantrekkelijke uitwijkmogelijkheid

Vietnam blijft voorlopig een aantrekkelijke uitwijkmogelijkheid voor Apple. Het techconcern wil daar mogelijk ook zijn iPads en MacBooks laten maken, naast de AirPods. Luxshare Precision Industry, een andere belangrijke toeleverancier voor de draadloze Apple-oortjes, heeft al een fabriek in Vietnam.

Apple en China zijn al tientallen jaren met elkaar verbonden. De Amerikaanse krant The Wall Street Journal meldde in december al op basis van ingewijden dat Apple minder afhankelijk van China wilde worden. Dat geldt ook voor de productie van iPhones, die het bedrijf ook al buiten China uitrolde.

De relatie tussen China en Amerika is al langere tijd gespannen. In 2021 ging de Amerikaanse Senaat akkoord met enorme investeringen om de economische macht van China terug te dringen, vooral op technologisch gebied. Ook breidde president Joe Biden de lijst uit van Chinese ondernemingen waarin niet langer geïnvesteerd mag worden.

Meer uit Buitenland

Europese Unie: stroomuitval niet door cyberaanval

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie ziet op dit moment geen aanwijzingen dat de enorme stroomstoring in Spanje en Portugal door een cyberaanval komt. Voorzitter António Costa van de Europese Raad meldt dat op X.

1 uur geleden
Mugshots van opgepakte migranten geplaatst langs oprit Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump heeft langs de oprijlaan van het Witte Huis zo'n honderd posters opgehangen van gearresteerde migranten. Bovenaan de poster staat "gearresteerd" en onderaan het delict waarvoor ze zijn aangehouden met daarbij een (politie)foto van de migrant en de tekst "illegale vreemdeling".

1 uur geleden
Weer stroom in delen van Spanje, meldt netbeheerder

MADRID (ANP/RTR) - Delen van Spanje krijgen weer stroom na de grote storing die kort na het middaguur begon. In gebieden in het noorden, zuiden en westen van het land is de elektriciteitsvoorziening hersteld, meldt netbeheerder Red Eléctrica.

1 uur geleden
Duitse CDU keurt coalitieakkoord met SPD goed

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse partij CDU heeft het onlangs overeengekomen coalitieakkoord met de sociaaldemocratische SPD goedgekeurd. Eerder ging ook het bestuur van CDU's zusterpartij uit de zuidelijke deelstaat Beieren al akkoord. Dat betekent dat alleen de SPD nog moet instemmen.

2 uur geleden
Portugese netbeheerder weet niet wanneer situatie weer normaal is

LISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het is onmogelijk te voorspellen wanneer de situatie na de grote stroomstoring weer normaal wordt, meldt de Portugese netbeheerder REN. Het bedrijf sluit niet uit dat de problemen nog een week duren. De storing, ontstaan in Spanje, zou te maken hebben met een zeldzaam atmosferisch probleem.

2 uur geleden
Proces rond overval op Kim Kardashian in Parijs begonnen

PARIJS (ANP/AFP) - Het proces rond de overval op de Amerikaanse realityster Kim Kardashian in Parijs in 2016 is begonnen. De behandeling van de zaak duurt tot en met 23 mei. Kardashian (44) was niet aanwezig in de rechtbank. Op 13 mei wil ze getuigen. Tien verdachten worden berecht.

2 uur geleden
Oekraïense minister wil niet wachten tot 8 mei met bestand

KYIV (ANP) - Oekraïne wil dat er per direct een staakt-het-vuren met Rusland komt, zegt minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha in reactie op het bestand dat eenzijdig door de Russische president Vladimir Poetin is uitgeroepen voor 8 tot en met 10 mei. "Waarom wachten tot 8 mei?" schrijft Sybiha op X.

3 uur geleden