Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airlines omlaag op verder positief gestemde Europese beurzen

Airlines omlaag op verder positief gestemde Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen eindigden maandag in het rood op de Europese beurzen. Ryanair heeft de winst het afgelopen kwartaal fors zien dalen door flinke druk op de ticketprijzen. De Ierse budgetvlieger verwacht ook voor de belangrijke zomerperiode dat de ticketprijzen lager zijn dan eerder gedacht. Het aandeel noteerde bij het slot 17 procent lager op de aandelenbeurs in Dublin. EasyJet, een andere budgetvlieger, verloor ruim 7 procent in Londen.

Air France-KLM was bij de middelgrote fondsen op het Damrak de grootste verliezer, met een min van bijna 1,4 procent. IAG, eigenaar van luchtvaartmaatschappijen British Airways en Iberia, verloor in Londen bij het slot 3,5 procent. Vrijdag stonden de aandelen van airlines ook al onder druk door de wereldwijde IT-storing, die leidde tot vluchtvertragingen en annuleringen.

Verschillende maatschappijen, waaronder British Airways en easyJet, kregen van de Nederlandse luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport maandag ook boetes van in totaal iets meer dan 1 miljoen euro voor het verkeerd gebruiken van slots op Schiphol en Eindhoven Airport.

Positieve stemming

Verder was de stemming op de Europese beurzen positief. De AEX-index op de Amsterdamse beurs eindigde ruim 1 procent hoger op 916,95 punten. De MidKap klom 1,3 procent tot 892,66 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,4 procent.

De chipbedrijven hoorden bij de winnaars in de hoofdindex op het Damrak. ASML, ASMI en Besi wonnen tot 3 procent. Recent kregen de chipbedrijven nog zware verliezen te verwerken. Dinsdag komt ASMI met cijfers. Verfconcern AkzoNobel, dat dinsdag ook de boeken opent, hoorde bij de sterkste stijgers, met een plus van 2,2 procent.

Unilever

Unilever was een van de schaarse dalers in de AEX-index, met een min van 0,1 procent. Het verzorgings- en levensmiddelenconcern is volgens persbureau Bloomberg aan eerste gesprekken begonnen met bedrijven die mogelijk de ijsjestak van het bedrijf willen kopen. In de MidKap was industrieel toeleverancier Aalberts de grootste stijger met een plus van 3,7 procent.

Vivendi zakte 0,6 procent in Parijs. Het Franse media- en entertainmentconcern overweegt het reclame- en communicatiebureau Havas apart naar de Amsterdamse beurs te brengen. De beursgang moet plaatsvinden na de opsplitsing van het Franse concern in drie afzonderlijke onderdelen. In 2021 bracht het concern al zijn muziektak Universal Music Group (UMG) apart naar de Amsterdamse beurs.

Meer uit Financieel

Reuters: DeepSeek mag van China AI-chips Nvidia kopen

BEIJING (ANP) - China heeft AI-startup DeepSeek toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.

17 minuten geleden
Duitse economie iets harder gegroeid dan gedacht

WIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het vierde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder werd gedacht. De grootste economie van Europa trok daarmee iets aan, na twee jaar van krimp.

45 minuten geleden
Hoogste rechter Panama vernietigt havencontracten CK Hutchison

PANAMA-STAD (ANP/RTR) - De hoogste rechtbank van Panama heeft belangrijke havencontracten voor dochterbedrijven van CK Hutchison nietig verklaard. Daarmee wordt het onduidelijk of het Hongkongse conglomeraat eigenaar kan blijven van haventerminals aan beide uiteinden van het Panamakanaal.

1 uur geleden
Lampenbedrijf Signify zakt op Damrak na cijfers en banenreductie

AMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs na teleurstellende resultaten. Het verlichtingsbedrijf vreest dat de lastige marktomstandigheden ook in 2026 aanhouden. Het bedrijf voert daarom opnieuw kostenbesparingen door, waarbij 900 banen worden geraakt. Hiermee hoopt het bedrijf 180 miljoen euro aan kosten te besparen. Het aandeel kelderde 11,5 procent en was daarmee de grootste daler in de MidKap.

1 uur geleden
ACM onderzoekt Roblox om zorgen over veiligheid van kinderen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een onderzoek geopend naar Roblox vanwege de risico's die minderjarige gebruikers in de Europese Unie mogelijk lopen op het gameplatform. De waakhond wil nagaan of Roblox genoeg doet om kinderen te beschermen, onder andere tegen seksueel getinte spellen en kwaadwillenden.

2 uur geleden
Nederlandse economie groeit 0,5 procent in vierde kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het vierde kwartaal met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. In alle kwartalen van 2025 is daarmee sprake geweest van groei, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag op basis van een eerste berekening.

2 uur geleden
Franse economie groeit ondanks stroeve politiek

PARIJS (ANP) - De economie van Frankrijk is in het laatste kwartaal van vorig jaar gegroeid, ondanks de moeizame politieke besluitvorming over de begroting en handelsspanningen met de Verenigde Staten. Het bruto binnenlands product (bbp) van het land steeg 0,2 procent.

2 uur geleden