
Airbus ziet winst halveren door problemen ruimtevaarttak
TOULOUSE (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus zag de nettowinst in de eerste helft van dit jaar halveren tot 825 miljoen euro. Dit kwam vooral door forse afboekingen op de problematische ruimtevaarttak, waar de kosten te hoog zijn.
"De financiële prestaties over het eerste halfjaar weerspiegelen voornamelijk aanzienlijke lasten in onze ruimtevaartactiviteiten. We pakken de oorzaken van deze problemen aan", zei Guillaume Faury, topman van Airbus in een toelichting.
Het bedrijf moest 989 miljoen euro afboeken op de slecht draaiende ruimtevaartafdeling in de eerste helft van het jaar. Dat is hoger dan eerder aangegeven, toen Airbus vorige maand zijn belangrijkste financiële en productiedoelstellingen verlaagde.
De omzet kwam uit op 28,8 miljard euro, een stijging van 4 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Airbus kan momenteel niet snel genoeg brandstofzuinige vliegtuigen bouwen om te voldoen aan de vraag. Dit heeft zelfs geleid tot het afwijzen van enkele potentiële klanten omdat de populairste modellen tot in het volgende decennium uitverkocht zijn.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese elektronicafabrikant Xiaomi komt met zijn eigen AI-model dat lijkt op dat van de Chinese chatbot DeepSeek. Hiermee voegt Xiaomi zich bij het groeiende aantal Chinese bedrijven die in de ontwikkeling van AI-toepassingen zijn gestapt sinds de opmars van DeepSeek in januari.
13 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het eerste kwartaal sterker gegroeid dan verwacht. Volgens een eerste schatting van het Europese statistiekbureau Eurostat groeide de economie van het eurogebied met 0,4 procent in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Economen hadden gerekend op een groei van 0,2 procent, na een groei van eveneens 0,2 procent in het laatste kwartaal van 2024.
43 minuten geledenDEURNE (ANP) - Het aandeel van elektrische bussenfabrikant Ebusco is woensdagochtend in elkaar gestort, nadat duidelijk werd dat het bedrijf opnieuw in acute geldproblemen verkeert. Ebusco ging, na een vertraagde opening, 76 procent onderuit. Het aandeel ging van 58 cent naar 14 cent, het laagste niveau ooit.
56 minuten geledenCOURBEVOIE (ANP/AFP) - TotalEnergies heeft het afgelopen kwartaal flink minder winst geboekt. Het Franse olie- en gasconcern had last van de flink gedaalde prijzen voor ruwe olie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het eerste kwartaal van dit jaar nog maar met 0,1 procent gegroeid. Alleen door hogere uitgaven van de overheid aan zorg- en salariskosten kwam het bruto binnenlands product (bbp) nog nipt hoger uit dan een kwartaal eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Consumenten besteedden minder aan onder meer auto's en voedingsmiddelen, wat volgens CBS-hoofdeconoom Frank Notten past in de wereldwijde economische onzekerheid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was woensdag de grootste stijger in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst, dankzij sterke verkopen van populaire artiesten als Kendrick Lamar, Sabrina Carpenter en Lady Gaga. Topman Lucian Grainge sprak van sterke resultaten. Het aandeel steeg ruim 5 procent. Adyen zakte daarentegen 5,5 procent. De kwartaalomzet van het bedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, viel tegen.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlanders gaan meer afvalstoffenheffing betalen doordat de CO2-heffing voor verbrandingsinstallaties wordt verhoogd. Hiervoor vreest de Koninklijke Nederlandse vereniging voor afval- en reinigingsdiensten (NVRD).
2 uur geleden