Airbus voert winst fors op en handhaaft leveringsdoel vliegtuigen
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft zijn winst afgelopen kwartaal met ruim een vijfde opgevoerd tot net iets minder dan 1 miljard euro. De rivaal van Boeing heeft sinds het begin van het jaar 497 vliegtuigen afgeleverd en houdt vast aan zijn eerdere prognose om dit jaar in totaal 770 toestellen af te leveren, ondanks enkele strubbelingen met leveranciers.
Door vast te houden aan het leveringsdoel voor het hele jaar, laat Airbus zien vertrouwen te hebben in het kunnen versnellen van de productie in de laatste maanden van 2024. Verscheidene analisten hadden verwacht dat het bedrijf de doelstelling naar beneden zou bijstellen, aangezien er voor het behalen daarvan nog best veel toestellen uit de fabriek moeten rollen.
De omzet is in het derde kwartaal opgelopen tot 15,7 miljard euro, bijna 6 procent meer dan een jaar eerder in de boeken ging. 's Werelds grootste vliegtuigbouwer kan nieuwe toestellen momenteel eigenlijk niet snel genoeg produceren om aan de vraag te voldoen, nu luchtvaartmaatschappijen hun vloten moderniseren met zuinigere vliegtuigen.
Concurrent Boeing gaat juist door een moeilijke periode. Het Amerikaanse concern wordt gehinderd door een grote staking in zijn fabrieken rond Seattle, waardoor de productie van de veel gebruikte 737 Max is stilgelegd. De productie was al vertraagd door toezichthouders om de kwaliteit te verbeteren nadat in januari een deurpaneel van een Boeing-toestel was losgeraakt tijdens een vlucht.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
19 uur geleden