Airbus verwacht meer A320's te leveren ondanks voorraadproblemen
BOSTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigfabrikant Airbus houdt vast aan zijn verhoogde productiedoelen voor de A320's ondanks de problemen met de toelevering van onderdelen en materialen en een tekort aan vakkrachten. Volgens topman Guillaume Faury moet het mogelijk zijn de productie van het populaire toestel te verhogen naar 64 per maand in 2023. Nu nog worden er maandelijks veertig A320's in elkaar gezet. Tegen 2025 moet de productie op 75 toestellen per maand liggen.
Faury noemt het van "essentieel belang" dat de vliegtuigbouwer, ondanks de problemen, de ambities op de langere termijn voor ogen houdt. Er komt volgens hem een moment dat de huidige onrust voorbij is. "We bevinden ons in een ongekende situatie wat betreft de spanning in de toeleveringsketen. En we moeten beginnen met het opvoeren van de productie," zei Faury, die in Boston was voor een wereldwijde luchtvaarttop die wordt georganiseerd door de International Air Transport Association.
Airbus wordt net als veel andere bedrijven geplaagd door tekorten aan grondstoffen, oplopende logistieke kosten en tekorten op de arbeidsmarkt. De uitdagingen waar Airbus voor staat zijn volgens Faury breder dan bijvoorbeeld de chiptekorten waar automakers mee kampen.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.
9 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext, eigenaar van de aandelen- en optiemarkten in onder meer Amsterdam, Parijs en Lissabon, heeft in 2025 een recordjaar gedraaid. Topman Stéphane Boujnah zegt daarbij met "vertrouwen en vastberadenheid" begonnen te zijn aan 2026. Het beursbedrijf profiteert van hogere handelsinkomsten, meer beursgangen en overnames.
59 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Het socialemediaplatform X moet onderzoekers toegang geven tot gegevens rond de verkiezingen in Hongarije op 12 april. Dit heeft het hof van beroep in Berlijn bepaald. De beslissing wordt gezien als een mijlpaal in de uitvoering van de Digital Services Act (DSA) van de EU.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Les Wexner heeft tegenover een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gezegd dat hij een keer op het privé-eiland van Jeffrey Epstein is geweest. De in 2019 overleden zedendelinquent was jarenlang de financieel adviseur van Wexner, die rijk werd met winkel- en marketingconglomeraat L Brands.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De toestroom van Amerikaanse toeristen naar Europa vlakt dit jaar naar verwachting voor het eerst af sinds de sterke opleving na corona. Dit is mogelijk het gevolg van een zwakkere dollar, verslechterende economische vooruitzichten en geopolitieke instabiliteit. Een sterke groei van Chinese en Indiase toeristen zal dit waarschijnlijk compenseren, meldt de European Travel Commission in een nieuw rapport.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandelenbeurzen in Europa zijn woensdag flink hoger gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers uit het Verenigd Koninkrijk. De Britse inflatie is in januari gedaald naar 3 procent. Dat is het laagste niveau sinds maart vorig jaar.
3 uur geleden