Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbus verwacht grote vraag naar vliegtuigen in onder meer Azië

Airbus verwacht grote vraag naar vliegtuigen in onder meer Azië

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus verwacht dat landen in Zuidoost-Azië en in en rond de westelijke Stille Oceaan in de komende twee decennia meer dan 17.600 nieuwe vliegtuigen nodig heeft. De grote vraag wordt veroorzaakt door het verwachte herstel van de reissector van de coronacrisis en de vervanging van oudere en minder brandstof-slurpende toestellen.

Ongeveer driekwart van de benodigde vliegtuigen valt volgens de fabrikant waarschijnlijk in de kleinere categorie toestellen, zoals de Airbus A220 en A320. De vraag naar vrachtvliegtuigen zal ook flink toenemen aangezien de luchtvracht in de regio in 2040 zal verdubbelen, aldus Airbus.

"We zien een wereldwijd herstel in het luchtverkeer en nu de reisbeperkingen verder worden versoepeld zal de regio Azië-Pacific weer een van de belangrijkste aanjagers van de groei worden", zei Christian Scherer, bestuurslid en hoofd commerciële zaken van Airbus.

Terugkeer

Airbus verwacht dat het luchtvaartverkeer in de regio tussen 2023 en 2025 weer terug zal keren tot het niveau van voor de coronacrisis. Azië-Pacific was een van de snelst groeiende delen van de wereld voor de luchtvaart voorafgaand aan de virusuitbraak.

De verwachte vraag naar nieuwe vliegtuigen in de regio Azië-Pacific vertegenwoordigt meer dan 40 procent van de vraag die Airbus wereldwijd voorziet. China, India en andere opkomende economieën zullen waarschijnlijk de belangrijkste aanjagers van de groei zijn.

Boeing

Ook concurrent Boeing merkt dat het herstel in de luchtvaartsector zich voortzet. De Amerikaanse vliegtuigfabrikant behaalde afgelopen jaar een recordomzet uit de verkoop van onderdelen dankzij het aanhoudende herstel. Boeing liet tevens weten de hervatting van de leveringen van zijn 787 Dreamliner niet te willen "overhaasten". Het concern stopte eind mei vorig jaar met het leveren van dit toestel in verband met technische mankementen. Stan Deal, de baas van het onderdeel Boeing Commercial Airplanes, verklaarde met alle getroffen luchtvaartmaatschappijen in gesprek te zijn. Ook gaf hij aan niet te verwachten dat klanten hun bestellingen zullen annuleren en overstappen naar concurrent Airbus.

Deal verwacht wel dat de leveringen van de 737 MAX aan China snel kunnen worden hervat zodra dat land het vliegverbod voor het toestel opheft. De Chinese autoriteiten lieten eind vorig jaar al doorschemeren dat het toestel snel weer in gebruik mag worden genomen. De 737 MAX moest in maart 2019 wereldwijd aan de grond blijven na twee dodelijke ongelukken in korte tijd met het type.

Meer uit Financieel

Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

23 minuten geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

42 minuten geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

1 uur geleden
Transavia Nederland schrapt geen vluchten om kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP) - Nederlandse Transavia-reizigers worden niet geraakt door geschrapte vluchten om de hoge kerosineprijzen. Volgens een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij heeft alleen het Franse deel van Transavia besloten om in mei en juni een deel van haar vluchten te schrappen. Vluchten vanuit Nederland worden niet getroffen.

1 uur geleden
Farmaconcern Organon, met locatie in Oss, komt in Indiase handen

JERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.

2 uur geleden
Oud-ASML-man Van den Brink per direct weg als commissaris ASMI

ALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".

3 uur geleden
Recordstand op beurs raakt uit beeld door klein verlies AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.

4 uur geleden