Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbus verwacht dit jaar meer toestellen te leveren

Airbus verwacht dit jaar meer toestellen te leveren

TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Airbus verwacht dit jaar meer toestellen te leveren dan vorig jaar, ondanks leveringsvertragingen en onderdelentekorten. De Europese vliegtuigbouwer denkt ongeveer achthonderd toestellen te bezorgen, meldt Airbus bij zijn jaarresultaten van 2023. Vorig jaar leverde het bedrijf 735 vliegtuigen af.

De fabrikant liet eerder al weten vorig jaar een recordaantal bestellingen van in totaal 2094 toestellen te hebben ontvangen. Luchtvaartmaatschappijen herstellen nu van de coronaperiode en zien meer passagiers in hun vliegtuigen. Daarom willen ze meer nieuwe toestellen hebben. In de jaarresultaten noemt topman Guillaume Faury het record aan bestellingen "een belangrijke prestatie gezien de complexiteit van de operationele omgeving".

Bronnen uit de luchtvaartindustrie zeiden vorige week dat Airbus kampt met nieuwe leveringsvertragingen. De fabrikant zou vliegmaatschappijen hebben verteld dat sommige leveringen die eind dit jaar en begin volgend jaar op de planning staan, maanden later komen. Bepaalde onderdelen, zoals motoren, worden te weinig geleverd om de vliegtuigen op tijd af te hebben.

Concurrent Boeing

Met het hogere aantal te leveren toestellen dit jaar vergroot Airbus het gat met zijn concurrent Boeing. De Amerikaanse vliegtuigfabrikant raakte vorige maand in opspraak nadat een deurpaneel van een toestel van Boeing losraakte tijdens een vlucht. Later bleken losse bouten in dat deurpaneel te zitten en meerdere bouten leken te missen. Ook in andere toestellen zijn daarna losse bouten gevonden. Boeing moet van de Amerikaanse toezichthouder FAA de levering van zo'n vijftig toestellen uitstellen, omdat er opnieuw problemen met de romp waren gevonden.

Verder meldde Airbus vorig jaar 3,8 miljard euro nettowinst te hebben gemaakt. Dat is 11 procent minder dan in 2022. Hoge kosten die de fabrikant eerder maakte in zijn ruimtevaartactiviteiten drukten op de winst. De omzet steeg wel en kwam uit op 65,4 miljard euro, een verbetering van 11 procent vergeleken met 2022.

Meer uit Financieel

Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

29 minuten geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

2 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

3 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

3 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

4 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

4 uur geleden
Bloomberg: wapenfabrikant Destinus overweegt beursgang Amsterdam

VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.

5 uur geleden