Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbus verwacht dit jaar meer toestellen te leveren

Airbus verwacht dit jaar meer toestellen te leveren

TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Airbus verwacht dit jaar meer toestellen te leveren dan vorig jaar, ondanks leveringsvertragingen en onderdelentekorten. De Europese vliegtuigbouwer denkt ongeveer achthonderd toestellen te bezorgen, meldt Airbus bij zijn jaarresultaten van 2023. Vorig jaar leverde het bedrijf 735 vliegtuigen af.

De fabrikant liet eerder al weten vorig jaar een recordaantal bestellingen van in totaal 2094 toestellen te hebben ontvangen. Luchtvaartmaatschappijen herstellen nu van de coronaperiode en zien meer passagiers in hun vliegtuigen. Daarom willen ze meer nieuwe toestellen hebben. In de jaarresultaten noemt topman Guillaume Faury het record aan bestellingen "een belangrijke prestatie gezien de complexiteit van de operationele omgeving".

Bronnen uit de luchtvaartindustrie zeiden vorige week dat Airbus kampt met nieuwe leveringsvertragingen. De fabrikant zou vliegmaatschappijen hebben verteld dat sommige leveringen die eind dit jaar en begin volgend jaar op de planning staan, maanden later komen. Bepaalde onderdelen, zoals motoren, worden te weinig geleverd om de vliegtuigen op tijd af te hebben.

Concurrent Boeing

Met het hogere aantal te leveren toestellen dit jaar vergroot Airbus het gat met zijn concurrent Boeing. De Amerikaanse vliegtuigfabrikant raakte vorige maand in opspraak nadat een deurpaneel van een toestel van Boeing losraakte tijdens een vlucht. Later bleken losse bouten in dat deurpaneel te zitten en meerdere bouten leken te missen. Ook in andere toestellen zijn daarna losse bouten gevonden. Boeing moet van de Amerikaanse toezichthouder FAA de levering van zo'n vijftig toestellen uitstellen, omdat er opnieuw problemen met de romp waren gevonden.

Verder meldde Airbus vorig jaar 3,8 miljard euro nettowinst te hebben gemaakt. Dat is 11 procent minder dan in 2022. Hoge kosten die de fabrikant eerder maakte in zijn ruimtevaartactiviteiten drukten op de winst. De omzet steeg wel en kwam uit op 65,4 miljard euro, een verbetering van 11 procent vergeleken met 2022.

Meer uit Financieel

Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

1 uur geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiƫle opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

2 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

3 uur geleden
Politico: EU zet Rusland op zwarte lijst van witwaslanden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.

4 uur geleden
Brussel maakt plan voor onafhankelijkheid Chinese grondstoffen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.

4 uur geleden
Magnum denkt dat totale ijsmarkt groeit naar 90 miljard in 2029

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.

4 uur geleden
Studie over economische klimaatschade ingetrokken wegens fouten

POTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.

7 uur geleden