Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbus verwacht dit jaar meer toestellen te leveren

Airbus verwacht dit jaar meer toestellen te leveren

TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Airbus verwacht dit jaar meer toestellen te leveren dan vorig jaar, ondanks leveringsvertragingen en onderdelentekorten. De Europese vliegtuigbouwer denkt ongeveer achthonderd toestellen te bezorgen, meldt Airbus bij zijn jaarresultaten van 2023. Vorig jaar leverde het bedrijf 735 vliegtuigen af.

De fabrikant liet eerder al weten vorig jaar een recordaantal bestellingen van in totaal 2094 toestellen te hebben ontvangen. Luchtvaartmaatschappijen herstellen nu van de coronaperiode en zien meer passagiers in hun vliegtuigen. Daarom willen ze meer nieuwe toestellen hebben. In de jaarresultaten noemt topman Guillaume Faury het record aan bestellingen "een belangrijke prestatie gezien de complexiteit van de operationele omgeving".

Bronnen uit de luchtvaartindustrie zeiden vorige week dat Airbus kampt met nieuwe leveringsvertragingen. De fabrikant zou vliegmaatschappijen hebben verteld dat sommige leveringen die eind dit jaar en begin volgend jaar op de planning staan, maanden later komen. Bepaalde onderdelen, zoals motoren, worden te weinig geleverd om de vliegtuigen op tijd af te hebben.

Concurrent Boeing

Met het hogere aantal te leveren toestellen dit jaar vergroot Airbus het gat met zijn concurrent Boeing. De Amerikaanse vliegtuigfabrikant raakte vorige maand in opspraak nadat een deurpaneel van een toestel van Boeing losraakte tijdens een vlucht. Later bleken losse bouten in dat deurpaneel te zitten en meerdere bouten leken te missen. Ook in andere toestellen zijn daarna losse bouten gevonden. Boeing moet van de Amerikaanse toezichthouder FAA de levering van zo'n vijftig toestellen uitstellen, omdat er opnieuw problemen met de romp waren gevonden.

Verder meldde Airbus vorig jaar 3,8 miljard euro nettowinst te hebben gemaakt. Dat is 11 procent minder dan in 2022. Hoge kosten die de fabrikant eerder maakte in zijn ruimtevaartactiviteiten drukten op de winst. De omzet steeg wel en kwam uit op 65,4 miljard euro, een verbetering van 11 procent vergeleken met 2022.

Meer uit Financieel

Italië verlaagt brandstofaccijns na flinke stijging pompprijzen

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft woensdag de accijns op brandstoffen verlaagd om huishoudens en bedrijven tegemoet te komen, nu de energiekosten flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. "We verlagen de brandstofprijs met 25 cent per liter, voor iedereen", heeft premier Giorgia Meloni aangekondigd.

7 uur geleden
Wall Street flink lager na Fed-besluit en fikse olieprijsstijging

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag met stevige verliezen gesloten, nadat de Federal Reserve de Amerikaanse rentetarieven onveranderd liet en slechts één renteverlaging voor dit jaar voorspelde. Volgens kenners was het rentebesluit evenwel in lijn met de verwachtingen. De oorlog in het Midden-Oosten bleef de gemoederen echter bezighouden. De olieprijzen zijn flink verder opgelopen, mede door een Iraanse aanval op een belangrijke gasinstallatie in Qatar.

8 uur geleden
Bewindvoerders werken aan voortzetting onlinewoonwinkel Fonq

UTRECHT (ANP) - De bewindvoerders van het bedrijf achter onlinewoonwinkel Fonq willen de websites van Fonq en Naduvi toegankelijk houden voor consumenten. Op dit moment kunnen echter geen bestellingen worden geplaatst en geen betalingen worden gedaan. Ondertussen zoeken de bewindvoerders naar mogelijkheden om het bedrijf of delen ervan voort te zetten.

8 uur geleden
Qatar meldt grote schade aan gasinstallatie na aanvallen Iran

DOHA (ANP/AFP) - Branden veroorzaakt door Iraanse aanvallen hebben "uitgebreide schade" aangericht aan de belangrijkste gasinstallatie van het staatsenergiebedrijf van Qatar. Dat heeft QatarEnergy woensdagavond laten weten. Dit gebeurde nadat de Iraanse regering had aangekondigd een aanval op hun eigen energie-infrastructuur te zullen vergelden met een soortgelijke tegenaanval.

9 uur geleden
Federal Reserve houdt vast aan renteprognose ondanks Iranoorlog

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve houdt vast aan zijn verwachting om dit jaar nog een keer de rente te verlagen in de Verenigde Staten ondanks de toegenomen inflatiezorgen door de Iranoorlog. De beleidsbepalers rekenen nu wel op een sterkere stijging van het prijspeil in de VS dit jaar, maar stellen bij hun rentebesluit ook dat de gevolgen van de ontwikkelingen in het Midden-Oosten voor de Amerikaanse economie "onzeker" zijn.

10 uur geleden
Jumbo doet vlees weer in de aanbieding na stop van twee jaar

VEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt weer vlees voor stuntprijzen. Twee jaar geleden stopte de supermarktketen met tijdelijke aanbiedingen voor vers rund-, varkens- en kippenvlees om de verkoop van plantaardige eiwitten aan te jagen. Maar dat kostte het bedrijf geld, terwijl het resultaat van de maatregel "onvoldoende" was, stelt Jumbo na berichtgeving van NRC.

11 uur geleden
Verliezen op beurzen, olieprijzen almaar verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Op de aandelenbeurzen in Europa waren woensdag overwegend verliezen te zien door de aanhoudende Iranoorlog. De olieprijzen lijken almaar verder te stijgen en beleggers vrezen dat een escalatie van de strijd in het Midden-Oosten tot meer verstoringen op energiemarkten en een hogere inflatie zou kunnen leiden.

12 uur geleden