Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbus verlaagt leveringsdoelen door problemen toeleveringsketen

Airbus verlaagt leveringsdoelen door problemen toeleveringsketen

TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigfabrikant Airbus heeft zijn doelstelling voor de leveringen van vliegtuigen verlaagd door aanhoudende problemen in de toeleveringsketen. Ook de winstverwachting is om deze reden naar beneden bijgesteld.

Het concern verwacht nu jaarlijks 770 commerciële vliegtuigen aan klanten te leveren, eerder waren dit er 800. Airbus verwacht dat de winst dit jaar uitkomt op 5,5 miljard euro, ongeveer 1,5 miljard euro minder dan waar de vliegtuigbouwer eerder van uitging. Het bedrijf heeft ook zijn doel om maandelijks 75 van zijn A320-toestellen met één gangpad te produceren, met een jaar uitgesteld tot 2027.

"In de commerciële luchtvaart heeft Airbus te maken met aanhoudende specifieke problemen in de toeleveringsketen, voornamelijk bij motoren, vliegtuigconstructies en cabine-uitrusting", zegt het bedrijf in een verklaring.

Tegenvallers

De leveringen zijn cruciaal voor de financiën van Airbus omdat het bedrijf wordt betaald wanneer vliegtuigen aan klanten worden overgedragen. Vorig jaar werden er 735 toestellen van Airbus afgeleverd.

Ook moet Airbus ongeveer 900 miljoen euro afboeken als gevolg van tegenvallers bij een aantal ruimteprogramma's. Het in Toulouse, Frankrijk gevestigde bedrijf rapporteert op 30 juli 2024 zijn volledige halfjaarresultaten.

In het eerste kwartaal van dit jaar kon Airbus nog flink te profiteren van de gestegen vraag naar vliegreizen. De omzet ging met 9 procent omhoog tot meer dan 12,8 miljard euro. Het leeuwendeel daarvan was afkomstig van de verkoop van vliegtuigen, ruim 9,1 miljard euro.

Meer uit Financieel

'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

10 uur geleden
Vliegverkeer Griekenland hervat na urenlange opschorting

ATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.

10 uur geleden
Ook Corendon zet extra vlucht in voor gestrande reizigers Curaçao

SCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.

11 uur geleden
KLM en TUI halen reizigers Antillen met extra vluchten op

SCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.

12 uur geleden
Frankrijk komt boer tegemoet met extra controles op voedselimport

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.

12 uur geleden
Oliekartel OPEC+ draait oliekraan voorlopig niet verder open

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.

12 uur geleden
Krant: Duitse treinen in 2025 nog vaker te laat

BERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.

13 uur geleden