Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbus verlaagt leveringsdoelen door problemen toeleveringsketen

Airbus verlaagt leveringsdoelen door problemen toeleveringsketen

TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigfabrikant Airbus heeft zijn doelstelling voor de leveringen van vliegtuigen verlaagd door aanhoudende problemen in de toeleveringsketen. Ook de winstverwachting is om deze reden naar beneden bijgesteld.

Het concern verwacht nu jaarlijks 770 commerciële vliegtuigen aan klanten te leveren, eerder waren dit er 800. Airbus verwacht dat de winst dit jaar uitkomt op 5,5 miljard euro, ongeveer 1,5 miljard euro minder dan waar de vliegtuigbouwer eerder van uitging. Het bedrijf heeft ook zijn doel om maandelijks 75 van zijn A320-toestellen met één gangpad te produceren, met een jaar uitgesteld tot 2027.

"In de commerciële luchtvaart heeft Airbus te maken met aanhoudende specifieke problemen in de toeleveringsketen, voornamelijk bij motoren, vliegtuigconstructies en cabine-uitrusting", zegt het bedrijf in een verklaring.

Tegenvallers

De leveringen zijn cruciaal voor de financiën van Airbus omdat het bedrijf wordt betaald wanneer vliegtuigen aan klanten worden overgedragen. Vorig jaar werden er 735 toestellen van Airbus afgeleverd.

Ook moet Airbus ongeveer 900 miljoen euro afboeken als gevolg van tegenvallers bij een aantal ruimteprogramma's. Het in Toulouse, Frankrijk gevestigde bedrijf rapporteert op 30 juli 2024 zijn volledige halfjaarresultaten.

In het eerste kwartaal van dit jaar kon Airbus nog flink te profiteren van de gestegen vraag naar vliegreizen. De omzet ging met 9 procent omhoog tot meer dan 12,8 miljard euro. Het leeuwendeel daarvan was afkomstig van de verkoop van vliegtuigen, ruim 9,1 miljard euro.

Meer uit Financieel

Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

48 minuten geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

2 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

3 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

4 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

4 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

4 uur geleden
Bloomberg: wapenfabrikant Destinus overweegt beursgang Amsterdam

VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.

5 uur geleden