Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbus verhoogt productiedoelstelling A350-vliegtuigen

Airbus verhoogt productiedoelstelling A350-vliegtuigen

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Airbus verwacht op termijn meer vliegtuigen van het type A350 te kunnen bouwen dan zijn oorspronkelijke doelstelling. Dat meldt de vliegtuigbouwer bij de presentatie van zijn kwartaalcijfers. Daarmee zou Airbus terugkomen op het productieniveau van voor de coronapandemie, toen er maandelijks tien A350's van de band rolden.

Dat doel moet in 2026 worden gehaald. Eerder ging Airbus nog uit van het bouwen van negen vliegtuigen per maand tegen het einde van 2025. Andere doelstellingen bleven ongewijzigd. Zo blijft Airbus vasthouden aan de levering van 720 nieuwe verkeersvliegtuigen in heel 2023. Het bedrijf meldde dinsdag nog dat de teller sinds begin dit jaar op 559 staat.

Vanwege het sterke herstel van de luchtvaartindustrie na de coronacrisis heeft Airbus veel nieuwe orders ontvangen. Tot en met september hebben de activiteiten van Airbus al ruim 42 miljard opgeleverd, meldt het bedrijf woensdag. Dat is 12 procent meer dan het totaal aan inkomsten over de eerste negen maanden van 2022.

Onder de streep bleef wel minder winst over in vergelijking met vorig jaar. Die kwam uit op 2,3 miljard, 9 procent minder dan vorig jaar. De daling komt door een verlies van 400 miljoen euro dat Airbus moest nemen na vertragingen en kostenoverschrijdingen bij ontwikkelingsprogramma's voor satellieten.

Meer uit Financieel

Franse rederij: enorm containerschip door Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - Het enorme containerschip Galapagos van de Franse rederij CMA CGM is zondagochtend door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens CMA CGM is dat een belangrijke mijlpaal. Het onder de Franse vlag varende schip met een lengte van 366 meter is afkomstig uit de Verenigde Arabische Emiraten.

20 minuten geleden
Nieuwe Fed-voorzitter Kevin Warsh naar ECB-forum in Portugal

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, Kevin Warsh, gaat komende week naar het jaarlijkse forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra. Dat wordt zijn eerste publieke optreden buiten de Verenigde Staten. Warsh nam in mei het voorzitterschap van de Federal Reserve over van Jerome Powell, die twee termijnen heeft gediend.

1 uur geleden
Australië scherpt verbod op sociale media voor kinderen aan

SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.

19 uur geleden
Experts: olieprijzen niet per se fors omhoog na nieuwe aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.

20 uur geleden
Krant: Porsche wil deel productie terug naar Duitsland halen

STUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.

22 uur geleden
FT: Apple wil chips kopen van Chinese maker op zwarte lijst

CUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.

1 dag geleden
VS staan beperkte toegang tot AI-model van Anthropic toe

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.

1 dag geleden