Airbus verhoogt productiedoelstelling A350-vliegtuigen
AMSTERDAM (ANP/RTR) - Airbus verwacht op termijn meer vliegtuigen van het type A350 te kunnen bouwen dan zijn oorspronkelijke doelstelling. Dat meldt de vliegtuigbouwer bij de presentatie van zijn kwartaalcijfers. Daarmee zou Airbus terugkomen op het productieniveau van voor de coronapandemie, toen er maandelijks tien A350's van de band rolden.
Dat doel moet in 2026 worden gehaald. Eerder ging Airbus nog uit van het bouwen van negen vliegtuigen per maand tegen het einde van 2025. Andere doelstellingen bleven ongewijzigd. Zo blijft Airbus vasthouden aan de levering van 720 nieuwe verkeersvliegtuigen in heel 2023. Het bedrijf meldde dinsdag nog dat de teller sinds begin dit jaar op 559 staat.
Vanwege het sterke herstel van de luchtvaartindustrie na de coronacrisis heeft Airbus veel nieuwe orders ontvangen. Tot en met september hebben de activiteiten van Airbus al ruim 42 miljard opgeleverd, meldt het bedrijf woensdag. Dat is 12 procent meer dan het totaal aan inkomsten over de eerste negen maanden van 2022.
Onder de streep bleef wel minder winst over in vergelijking met vorig jaar. Die kwam uit op 2,3 miljard, 9 procent minder dan vorig jaar. De daling komt door een verlies van 400 miljoen euro dat Airbus moest nemen na vertragingen en kostenoverschrijdingen bij ontwikkelingsprogramma's voor satellieten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.
6 uur geledenHOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
11 uur geleden