Airbus veilt onderdelen van superjumbo A380
TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus gaat onderdelen van een A380-superjumbo veilen aan vliegtuigliefhebbers. Vanaf 13 oktober houdt Airbus een driedaagse veiling, van bijvoorbeeld lampjes, stoelen, trolleys, borden voor nooduitgangen, een cockpit-reddingstouw en zelfs een marmeren wastafel.
De opbrengst gaat naar een stichting van Airbus die zich bezighoudt met humanitaire doelen. In totaal worden ongeveer vijfhonderd onderdelen geveild. De A380 is 's werelds grootste passagiersvliegtuig. Het toestel maakte in 2005 zijn eerste vlucht. Inmiddels is Airbus gestopt met de productie van de superjumbo vanwege een tegenvallende vraag en de coronacrisis die de luchtvaart hard heeft geraakt.
Het merendeel van de geveilde onderdelen komt van een A380 die in 2008 in dienst werd genomen en wordt ontmanteld voor recycling. De veiling vindt online plaats en in het Franse Toulouse waar het hoofdkantoor van Airbus is gevestigd.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
7 minuten geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.
23 minuten geledenGLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.
24 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 1500 schepen en zo'n 20.000 bemanningsleden zitten nog vast in de Perzische Golf, doordat de Straat van Hormuz vrijwel dicht is. Dat zei secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) Arsenio Dominguez donderdag. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari is de zeestraat zo goed als gesloten geweest voor de scheepvaart.
1 uur geledenMODENA (ANP/BELGA) - FIFA en het Italiaanse sportplaatjesbedrijf Panini gaan na ruim zestig jaar hun samenwerking voor het WK-stickerboek verbreken. De wereldvoetbalbond maakte donderdag bekend vanaf 2031 samen te werken met het Amerikaanse Fanatics.
2 uur geledenAALSMEER (ANP) - Bloemen lijken in aanloop naar Moederdag iets minder populair te zijn dit jaar, maar nog steeds wel een geliefd cadeau. Dat blijkt uit cijfers van veilingbedrijf Royal FloraHolland.
2 uur geleden